PROSZĘ NIE ROBIĆ SOBIE JAJ! TO PAN ROBI JAJA!

  • 18.10.2021, 16:35
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
PROSZĘ NIE ROBIĆ SOBIE JAJ! TO PAN ROBI JAJA! pixabay.com
Co nowego w jutrzejszym wydaniu "Panoramy Oleśnickiej"? Do poczytania między innymi...

AFERA Z PESELAMI
Jak doszło do afery z numerami PESEL w MGK Oleśnica? Czyją protegowaną była zawieszona pracownica?

TYLKO W PANORAMIE PROSZĘ NIE ROBIĆ JAJ!
Nerwowa reakcja przewodniczącego Rady Miasta na pytanie szefa klubu Koalicji Obywatelskiej.

TYLKO W PANORAMIE KOGO ZWALNIAMY, KOGO ZOSTAWIAMY
Druga część zeznań Andrzeja Sowy przed sądem we Wrocławiu.

DLACZEGO ZBOJKOTOWALI?
Radni rządzącej koalicji na nadzwyczajną sesję nie przyszli. Dlaczego?

TYLKO W PANORAMIE OSKARŻENI PODDAJĄ SIĘ KARZE
Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu dwa ciekawe akty oskarżenia.

TYLKO W PANORAMIE CENY SZALEJĄ
Sytuacja Zakładu Gospodarki Cieplnej jest zła. Dlaczego?

TYLKO W PANORAMIE SPOTKAJĄ SIĘ W SĄDZIE?
"Oleśnicka" poznała stanowisko Powiatowego Zespołu Szpitali w sprawie finansowych roszczeń byłej rzeczniczki.

TYLKO W PANORAMIE JAK TO POGODZIĆ?
Aktywista miejski zastanawia się, jak pogodzić rozwój Oleśnicy z zachowaniem zieleni. Czy to możliwe?

TYLKO W PANORAMIE ZNIKNĘŁY RESZTKI STAREJ KOSTKI
Zalano ja asfaltem. Miasto tłumaczy, że zabytkowej kostki były śladowe ilości.

TYLKO W PANORAMIE Z WRAKAMI BĄDŹMY KONSEKWENTNI
Po serii publikacji "Panoramy" miasto powoli zaczęło zajmować się problemem wraków. Ale musi być w tym konsekwentne.

TYLKO W PANORAMIE KŁOPOTY Z GOŁĘBIAMI
Dokarmianie gołębi powoduje kłopoty wielu mieszkańców.

NAZNACZENI PIĘTNEM PANDEMII
Niezwykłe wideoperformance z udziałem oleśniczan.

TYLKO W PANORAMIE KONKURS NA ZASTĘPCĘ
"Panorama" ujawnia, czy i kiedy zostanie ogłoszony konkurs na zastępcę dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali.

TYLKO W PANORAMIE ZEZNANIA SOWY WSTRZĄSNĘŁY
Trzy oświadczenia wydano po publikacji "Oleśnickiej" z I części zeznań Andrzeja Sowy.

ZAZIELENI SIĘ ULICA MATEJKI
Miasto planuje spore zmiany na ulicy Jana Matejki. Na czym będą polegały?

JEJ PRACE SĄ INTENCJĄ
MOKiS zaprasza na nową wystawę do Bramy Wrocławskiej

PANORAMA SYCOWA

JUBILEUSZ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

  • A jednak się udało, czyli 75 lat tradycji - historia szkoły, ilustrowana unikatowymi zdjęciami z archiwów
  • Trzy powody do świętowania. To był dla sycowskiego liceum niezwykły dzień - pełen wspomnień i refleksji
  • 12 szkolnych wycieczek - nowa dotacja dla gminy
  • Nadzieja zamiast kwiatka

TWARDOGÓRA

  • Nowy radny
  • Stacja paliw się rozbuduje
  • Nowy samorząd w szkole
  • Dyrektor i poseł komplementował

MIĘDZYBÓRZ

  • Sztab WOŚP już działa
  • Są pieniądze na nowy dach
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Orka na ugorze
Orka na ugorze 25.10.2021, 11:32
I znowu ten podwórkowy żargon pana fajnoprzewodniczącego rady. Weź żesz ty się człowieku ogarnij. W wyniku artykułu w Panoramie przestał już chyba do radnych zwracać się do imieniu, to teraz znowu wypalił z "jajami"! Chłopie!!! Nie jesteś na festynie ani na działce, by operować takimi zwrotami. Skończ już z tymi fajnozwrotami Funkcja zdecydowanie go przerasta.
cytat z o2
cytat z o2 21.10.2021, 21:59
Jan. Móżyn. Kolejny cytat z o2 -"Pokrzywdzona poinformowała, że dzieli się doświadczeniami również w imieniu innych ofiar - "dzieci, które zostały głęboko zranione, którym skradziono ich dzieciństwo, czystość i szacunek". Dzieci te, dodała, zostały "zdradzone, wykorzystano ich bezgraniczną ufność". "Ich dusze rozdarto na małe krwawiące strzępy" – napisała kobieta.
"Nie zamiatajcie brudu pod dywan"

Kobieta apeluje teraz do seminarzystów na całym świecie, aby zostali dobrymi księżmi i aby zawsze zwyciężyła "gorzka prawda", a nie milczenie w sprawie skandali w Kościele i ich tuszowania.

Proszę nie zamiatać rzeczy pod dywan, bo wtedy zaczną śmierdzieć, a sam dywanik zgnije.... Uświadommy sobie, że jeśli ukrywamy te fakty, kiedy trzymamy gębę na kłódkę, ukrywamy ten brud i stajemy się w ten sposób współwinni – czytamy w liście do papieża.

"Kościół stoi w obliczu skandalu"

- Ojciec Święty przyjął od ofiary odważne świadectwo złożone wszystkim seminarzystom - stwierdził kardynał Seán P. O'Malley. - W tym czasie odnowy i nawrócenia duszpasterskiego, w którym Kościół stoi w obliczu skandalu i ran związanych z wykorzystywaniem seksualnym, zadawanych wszędzie tak wielu dzieciom Bożym.

Dzieląc się publicznie tym świadectwem, "papież Franciszek pragnie przyjąć głosy wszystkich zranionych i pokazać wszystkim kapłanom głoszącym Ewangelię drogę, która prowadzi do autentycznej służby Bogu dla dobra wszystkich bezbronnych ludzi" – dodał kardynał we wprowadzeniu do listu."

cytat z o2
cytat z o2 21.10.2021, 12:01
Jan. Móżyn. Kolejny cytat "Jeszcze kilkanaście lat temu taka sytuacja była nie do pomyślenia. Teraz jednak coraz więcej ludzi odchodzi z kościoła, który przechodzi ogromny kryzys. Apostazja staje się coraz popularniejsza w Polsce.
Duży kryzys kościoła w Polsce. Niepokojące liczby na Śląsku
kościół .

Apostazja to najprościej mówiąc procedura wyjścia z kościoła. Początkowo oznaczała całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej, obecnie termin wykorzystywany jest również przez religie i wyznania niechrześcijańskie.


Po dokonaniu apostazji tracimy prawo do katolickiego pogrzebu, zostania świadkiem małżeństwa, zostania świadkiem bierzmowania czy zostania rodzicem chrzestnym. Mimo to z roku na rok liczba osób, które "wychodzą" z kościoła jest bardzo duża.

Liczba apostazji szybko rośnie szczególnie na Śląsku. Jak podkreśla "Dziennik Zachodni", ponad 60 procent osób w tym województwie nie chodzi regularnie na niedzielną mszę.

Rzeczywiście od pewnego czasu liczba składanych apostazji, które przechodzą przez katowicką kurię, jest większa niż ta, z którą mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu - tłumaczy portalowi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Gdzie tkwi problem kościoła?

Dlaczego ludzie coraz liczniej odwracają się od kościoła? Z pewnością nie pomagają im liczne skandale z udziałem duchownym. Sporym problemem jest także angażowanie się kościoła w życie polityczne, które mocno dzieli Polaków."Cytat z o2

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.10.2021, 00:25
Podzwonne dla oleśnickiego bruku - Jan Bronś przez całe zatrudnienie w ratuszu wyjaławiał i wyjaławia Oleśnicę: https://youtu.be/RcK6x556134
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.10.2021, 00:23
Na ul. Sejmowej zabytkowa kostka zalana asfaltem, zeznania Sowy, bojkot sesji i to ciągle zbyt mało, by tak zwana opozycja z oleśnickiej miejskiej rady uruchomiła procedurę ogłoszenia referendum, by odwołać Jana Bronsia? Do tego jest cały katalog przewin Jana Bronsia jakich się dopuścił w trakcie tej kadencji. Łącznie z opuszczeniem mieszkańców na początku pandemii.
taka prośba
taka prośba 19.10.2021, 14:38
Jest tylko jedna prośba do burmistrza Bronsia, jeżeli nie chce doprowadzić Oleśniczan do białej gorączki to niech lepiej już nie wydaje żadnych oświadczeń.
;D
;D 19.10.2021, 18:36
Oh! Niech burmistrz Bronś wydaje oświadczenia, jak najwięcej oświadczeń! Pośmiejemy się.
naprawdę
naprawdę 19.10.2021, 13:56
Panie przewodniczący Rady Miasta, niech Pan da już spokój i nie ośmiesza powago urzędu który Pan sprawuje.
i to nie jest śmieszne
i to nie jest śmieszne 19.10.2021, 13:26
Się okazuje , że w tym MGK problem śmieci to nie jedyny problem brudu.
.
. 19.10.2021, 12:54
Nooooo, teraz w kontekście ostatnich wydarzeń z całą pewnością należy stwierdzić , że OLEŚNICA JEST KOBIETĄ !!!!!! I to jeszcze jaką, wszyscy mogą nam tylko pozazdrościć takich elit władzy i tak przedsiębiorczych kobiet.
Wyborca
Wyborca 19.10.2021, 12:45
Bartnik i Karpienko dwaj radni Prawo i Sprawiedliwość kompromitują tą partie formując afery Bronsia. Pamiętajmy o tym przy wyborach. To przez nich Bronś ma wciąż możliwość niszczenia samorządu w Oleśnicy. Sprzedali się za garść srebrników.
?
? 19.10.2021, 12:56
Może ktoś ma pomysł jak zabrać Bartnikowi, Karpience i Jakimcowej dowody osobiste? To nasz obywatelski obowiązek, inaczej Bronś nadal będzie siał spustoszenie.
Gucio
Gucio 19.10.2021, 14:18
?. Mam inny pomysł. Na jego adres mailowy i telefon należy wysyłać zapytania w jakich latach mieszkał i pracował w Niemczech ? Czy w tym okresie wymeldował się z Oleśnicy ? Czy i za co dostaje lub dostawał niemiecką emeryturę ? Czy posiada obywatelstwo Niemiec i czy nabył je z racji zamieszkiwania i pracy czy też otrzymał po przodkach rodziny ? To wystarczy.
Nowa akcja ....
Nowa akcja .... 19.10.2021, 13:05
..... zabierz semaforowi dowód.
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 19.10.2021, 11:55
Oleśnica jest cała zepsuta i zgniła, nie ma dziedziny życia którą można by nazwać normalną, a samorząd w swoim słowa znaczeniu nie istnieje. Tutaj trzeba napalmem wypalić do gołej ziemi i wszystko układać od początku, krok po kroku dobierając uczciwych ludzi. Trzydzieści lat utrwalany był ten porządek, teraz ropiejące, cuchnące stęchlizną rany zaczynają wychodzić spod pergaminowej skóry. Tak Okaleczona jest Oleśnica.
Gucio
Gucio 19.10.2021, 14:20
O rzesz ty... Dobrze, że piszesz to ty a nie wiadomy emigrant w Szwecji. Inaczej Pan Krzysztof by reagował nerwowo.
Warto być uczciwym
Warto być uczciwym 19.10.2021, 11:39
Wiemy już dlaczego mafia pozbywa się nieprzekupnych urzędników. Gdyby wszyscy pracownicy samorządowi byli wierni ślubowaniu, które złożyli, kilku przekrętaczy nic by nie zrobiło. Dwór tworzy cara.
I o co chodzi
I o co chodzi 19.10.2021, 11:41
Mamy kompetentnych urzędników, policjanta zajmuje się promocją, rusycystką zarządza ratuszem o paprotce nie wspomnę itd
Czytelnicy
Czytelnicy 19.10.2021, 11:30
Dziękujemy redakcji za prawdę.
O
O 19.10.2021, 11:29
Artykuł w Panoramie potwierdza , że to kandydatka na radną z komitetu Jana Bronsia. Powiązana politycznie z władzą. Zgnilizna. Kto nami rządzi? Ekipa kłamców i oszustów. A afera to efekt nepotyzmu i kolesiostwa. Opozycjo działaj, bo inaczej dajecie przyzwoleniem na takie oszustwa
end
end 19.10.2021, 12:21
Opozycja jedynie może jedynie apelować to tyle może realnie uczynić można apelować nawet 30 lat ale po co?Ludzie chcą układów i sitwy to je mają - niech oni lepiej dla zachowania zdrowia na jakie wakacje jadą bo OLEŚNICY NIC i NIKT JUŻ NIE URATUJE!
.
. 19.10.2021, 10:26
Dziwię się, co taki radny Mandat robi jeszcze posród tych ludzi? To jest obrzydliwe.
XXI w
XXI w 19.10.2021, 10:01
Czy Ci urzędnicy, którzy pomagali Bronsiowi będą musieli odejść? Czy zostaną zwolnieni dyscyplinarnie? Czy aby zachować stanowisko należy wpłacać na konto wyborcze burmistrza? Takie białoruskie standardy wprowadza Bronś.
Niestety
Niestety 19.10.2021, 09:56
Zasyfiona, śmierdząca zgnilizną moralną na szczytach władzy Oleśnica. Taki jest obraz naszego miasta pod rządami Bronsia.
ciekawe
ciekawe 19.10.2021, 09:58
Hmm...w takim zdewociałym i sPisiałym pierdziszewie taka patologia?
.
. 19.10.2021, 09:52
Jestem po lekturze Panoramy i jestem ZSZOKOWANY!!!!! Wszyscy od Bronsia są umoczeni w tych aferach. To niewiarygodne ale taka jest prawda.
klawo jak cholera
klawo jak cholera 19.10.2021, 09:32
I pomysleć że Edyta Małys jest członkiem Rady Nadzorczej MGK - tak bez szumu , cichutko , jak to w rodzinie...
Ojciec prowadzący
Ojciec prowadzący 19.10.2021, 13:03
W Rodzinie ..... jak w takim klerykalnym radiu ????
Biedactwo
Biedactwo 19.10.2021, 08:55
Podejrzana się rozchorowała.
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 19.10.2021, 10:40
W Długołęce etacik się już tworzy ....
Dr Judym