Opozycja składa kolejny wniosek o sesję nadzwyczajną

  • 18.10.2021, 08:36
  • rpr
Opozycja składa kolejny wniosek o sesję nadzwyczajną
Tym razem podpisały go dwa kluby - Oleśnica Razem i Koalicja Obywatelska.

Jak dowiedział się portal olesnica24.com, dzisiaj zostanie złożony kolejny wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie audytu w Atolu. Poprzednia sesja, zwołana na wniosek klubu Oleśnica Razem, nie odbyła się, bo radni rządzącej koalicji ORS i PiS na sesję nie przyszli i nie było quorum niezbędnego do prowadzenia obrad.

Tym razem wniosek podpisały dwa kluby - Oleśnica Razem i Koalicja Obywatelska.

O godzinie 16 odbędzie się przed ratuszem briefing prasowy przedstawicieli klubów OR i KO.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Co na to Janek
Co na to Janek 20.10.2021, 07:05
Ciekawe jakie teraz rozkazy wyda nieomylny festyniarzowi i radnym ze swego ugrupowania ( czyli klub JB i PIS)
Gucio
Gucio 21.10.2021, 13:19
Janek rzuci frazę, że o Konstytucję RP należy walczyć. Marysia nie odpowie jak Jan Bronś walczył o Konstytucję RP.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.10.2021, 00:25
Podzwonne dla oleśnickiego bruku - Jan Bronś przez całe zatrudnienie w ratuszu wyjaławiał i wyjaławia Oleśnicę: https://youtu.be/RcK6x556134
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.10.2021, 00:21
Na ul. Sejmowej zabytkowa kostka zalana asfaltem, zeznania Sowy, bojkot sesji i to ciągle zbyt mało, by tak zwana opozycja z oleśnickiej miejskiej rady uruchomiła procedurę ogłoszenia referendum, by odwołać Jana Bronsia? Do tego jest cały katalog przewin Jana Bronsia jakich się dopuścił w trakcie tej kadencji. Łącznie z opuszczeniem mieszkańców na początku pandemii. A ci będą tylko pisać, pisać, pisać. Kabaretem to nazwać, to zbyt delikatnie określić całe to towarzystwo.
Gucio
Gucio 20.10.2021, 09:23
Panie Krzysztofie. Cytuję " by tak zwana opozycja z oleśnickiej miejskiej rady uruchomiła procedurę ogłoszenia referendum, by odwołać Jana Bronsia?" . Nie masz pan moralnego prawa wypowiadać się w sprawie referendum. Rzucono panu rękawicę. Jest pan zwykłym tchórzem który boi się ją podnieść. Inicjator referendum się znalazł. Może nie pasuje bo byłby to desant z dalekiej północy i gabrysiowaci mogą kojarzyć z Potopem. PS. pamiętasz pan programy Adama Słodowego "Zrób to sam". Więc wykaż się pan inicjatywą i sam zainicjuj referendum. A nie płacz i nie marudź na tym portalu.
Wyborca
Wyborca 19.10.2021, 11:43
Tak trzymać i do skutku!!!
Odurzony
Odurzony 18.10.2021, 16:40
Nie pomoże wino mieszane z marihuanom
Nofi
Nofi 18.10.2021, 09:48
Maryna to zderzak. I dlatego ma dużą pensje i nic nie robi. Tylko, że ten zderzak jest mocno uszkodzony. A będzie jeszcze bardziej. Co powie Janek?
Jojo
Jojo 18.10.2021, 10:13
"Odpowiedzialni za olesnice"
ministrant
ministrant 18.10.2021, 09:37
Chyba lepiej jakiś 'marsz różańcowy' w tej intecyjii...
mini-strant
mini-strant 21.10.2021, 12:36
Za ciebie też ...
Gucio
Gucio 18.10.2021, 09:31
A ile szabel mają ?
łącznik saksoński
łącznik saksoński 18.10.2021, 09:22
My tu gadu gadu...a herbatka stygnie!
tow. Jakimiec Zdzisława
tow. Jakimiec Zdzisława 20.10.2021, 09:07
Ja to bym się bardziej kawusi z ekspresu, z Jankiem napiła ....
n
n 18.10.2021, 09:44
osoby od koncepcji spotkań na herbacie powinni być trwale wyeliminowani z polityki bo tylko utrwalają sitwę - czas na zawsze zrezygnować z picia herbaty
Czas na zmianę
Czas na zmianę 18.10.2021, 09:19
Bronś ciągnie PIS w dół. Jedyne wyjście, to odczepić Bronsia i zmienić koalicjanta.
Joe Black
Joe Black 18.10.2021, 09:14
Ja odnoszę wrażenie, że w Oleśnicy to już tak wszystko jest cacy zrobione, że teraz to tylko nam parków brakuje. Za chwilę w mediach będziemy wzorem do naśladowania. Skatepark, park/teren przy Wileńkskiej, park południowy, ostatni pomysł park na Ratajach. Kadencja zrobiła się taka parkowa. tak na oko to te parki nas ponad 10 000 000 mln złotych będą kosztować lub już kosztowały. Może czas puknąć się w czoło, czy aby na pewno to jest najważniejsze?!!! Może są inne potrzeby. Kultura, sport i rekreacja jest potrzebna ale to nie klu wszystkiego. Rado Miasta Oleśnica, może czas samodzielnie zacząć planować.
Paprocie
Paprocie 18.10.2021, 10:14
Nie zapomonajmy tez o łakach kwietnych.
Gucio
Gucio 18.10.2021, 09:30
Joe Black. Miałem kontakt z kilkoma kandydatami na burmistrza. Kiedy mówiłem, że kasa nie za duża a odpowiedzialność duża owi kandydaci jak mantrę powtarzali o dowodach wdzięczności od wykonawców. Spytaj takiego kandydata Karpienko co miał na myśli ?
szkoda gadać
szkoda gadać 18.10.2021, 09:08
Bla, bla, bla...kolejny 'Dzień Świstaka' w pierdziszewie!
Joe Black
Joe Black 18.10.2021, 09:03
Może czas aby Panorama Oleśnicka zrobiła jakieś porównanie, co koalicja PIS&Bronson w mieście i powiecie zmieniła przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Co zmieniono na lepsze? Co poprawiono? Co działa lepiej? etc....... Tylko nie chodzi o jakieś foty z wprowadzenia profilaktyki jelita grubego lub co burmistrz z paprotką zrobił (gdzie bywał i co widział.........mądra głowa.... wszystkie drogi do pacanowa). Chodzi bardziej o Atol, skatepark, mikołajczyka, szpital, pensje maryny co nic nie robi, można zerknąć na inwestycje drogowe w mieście i co najważniejsze w powiecie. Tam ostatnimi czasy jest jeden priorytet: tu chodniczek, tam chodniczek tu mieszka radny tam wójt. Nie dajcie się prosić i zróbcie coś takiego bo może ja widzę wszystko w czarnych kolorach, a tak nie jest.
Magda
Magda 18.10.2021, 17:26
Oczywiście, że tak nie jest. Widziałeś raporty o stanie miasta i powiatu? Cudowne laurki, lukrowane do przesady. Od nadmiaru tego lukru już mnie mdli. Ze tez nie widzisz tych pięknych cukierkowych barw to aż dziw!
Ale taki przekaz idzie od dołu do samej góry. Który kierownik przyzna, że coś u niego w dziale albo jednostce szwankuje? Żaden, bo każdy się boi, że mu wytkną, że nieudolny. Dopóki nie będziemy gotowi spojrzeć prawdzie w oczy, że nie można sprostać wszystkim wymaganiom i obowiązkom, to przymykamy oczy na niedociągnięcia. I potem larum, bo gdzieś jakaś jednostka sięgnęła dna. Albo puka w to dno od spodu.
Bronś zrobił to, co Morawiecki tłumaczył już dawno- wygasił oczekiwania społeczeństwa. Dróg się nie da poprawić, szpital to nie nasza broszka, pracownicy oczekujący szacunku niech idą na swoje... I zostają parki.
Ja już nawet nie wierzę, że gdyby Panorama zrobiła analizę ostatnich "osiągnięć" burMISZCZA, to ktoś coś zrozumie. Ja ciągle słyszę, gdy mówię, że coś można zrobić lepiej "ale tak się nie da". Najgorsze, że sama zaczynam tak myśleć.
no
no 18.10.2021, 18:11
Na zmianę i odnowę a tym bardziej rozwój nie widzę żadnej nadziei w mieście - raportów nikt nie chce ani słuchać ani czytać może garstka bo myślą że opozycja złośliwie sama wymyśla afery.
Walka radnych opozycyjnych jest bezcelowa bo nie robi to na większości żadnego wrażenia. Miasto znalazło się w koleinie bez szans rozwoju po prostu zapada się w dużą przeciętność. Są podejmowane działania typu budowa parku,chodnika,drogi i to tam gdzie ktoś ważny mieszka w pierwszej kolejności (słynny chodnik na Mikołajczyka). Większość zaciska oczy i chce widzieć "wspaniałego wodza miasta"ale on takim nie jest. Dziś to bardzo przeciętny burmistrz sprawiający wrażenie mocno wypalonego do tego pałającym zemstą do osób które mu się wydaje że go zdradziły. Otacza się ludźmi mocno przeciętnymi uległymi wobec siebie bo mu to pochlebia - a sprawy miasta prowadzą mierni ludzie wciąż realizujący jego "wspaniałe koncepty" które sam burmistrz wymyśla - bo on wie najlepiej co temu miastu jest potrzebne.
Magda
Magda 18.10.2021, 18:30
Trafnie. I co dalej? Ma ktoś pomyśl na wyjście zapaści?
O jeden most za daleko
O jeden most za daleko 18.10.2021, 08:57
Lepsze byłoby referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miasta !!!!!
realizm
realizm 18.10.2021, 09:33
za 2 lata wybory i przestańcie z tym referendum - mentalność Oleśniczan nie nadaje się na żadne referenda - jak oni swoimi wyborami potrafili tak trwały układ sitwy zbudować, to po co pisać o referendum?Trochę realizmu w ocenie rzeczywistości.
Holistycznie
Holistycznie 18.10.2021, 10:48
Ok. Wybory za 2 lata. Ale władza niech się boi, że w referendum może zostać odwołana i że na swiatlo dzienne może wyjść jeszcze więcej ciekawych informacji ....
Gucio
Gucio 18.10.2021, 09:26
O jeden most... Do referendum to ktoś musiałby mieć jaja. Na ok 30 tys. uprawnionych do głosowania nie można znaleźć jednej osoby z tzw jajami która by zainicjowała referendum. Tacy jak ty, kropka czy Krzysztof Kowalski potraficie tylko płakać i marudzić na tym portalu. Nie potraficie zrobić nic konstruktywnego.
Jan
Jan 18.10.2021, 12:04
Odpowiedz jest prosta: Inicjator referendum będzie przez burmistrza wyklety ze społeczności.On ani jego rodzina nie dostanie pracy w jednostkach podległych ratuszowi, miejsce w zlobku lub przedszkolu jedynie prywatnie, zero wsparcia , zgód, dotacji miejskich.. itd itd . Wiec Gucio albo weź się sam albo nie wypychaj innych.
tyle
tyle 18.10.2021, 09:58
nie wiadomo dlaczego ktoś ciągle ględzi o referendum - jakby urwał się z kosmosu takie bzdety wymyśla powtarzam u nas nie jest rozwinięta w pełni ŚWIADOMOŚĆ samorządowa -wielu wyborców nawet nie rozumie od lat co ona oznacza bo nasz włodarz skutecznie im to wybił z głowy - wbił na trwałe że samorządność to JA i moje decyzje.Aby referenda organizować to trzeba mieć mądrych i świadomych wyborców!
Gucio
Gucio 18.10.2021, 10:09
tyle. Jak zauważyłeś napisałem to z sarkazmem. Od kilku lat @kropka i Krzysztof marudzą o referendum. Krzysztof wskazywał Karpienkę a ten się wypiął i zmienił barwy klubowe. Jak sam wiesz wybory to średniowieczne święto głupca.
łącznik saksoński
łącznik saksoński 18.10.2021, 09:31
Szkoda gadać, przecież ci powie że jesteś 'tchórzem' i brak ci podmiotowści jak zwykle!

Pozostałe