Rusza budowa Parku Południowego w Oleśnicy

  • 17.10.2021, 07:55
  • OAI
Rusza budowa Parku Południowego w Oleśnicy fot. UM Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Przetarg na wykonanie robót został rozstrzygnięty. Teren przekazano już Wykonawcy.

Teren na ulicy Ludwikowskiej, za kościołem, był dotychczas zaniedbany i bezużyteczny. Chaszcze i śmieci uprzątnięto, uporządkowano drzewostan, a teraz rozpoczną się prace budowlane związane z nowym zagospodarowaniem. Postanie tutaj nowy, duży park z elementami do wypoczynku, zabawy oraz uprawiania zajęć sportowych na wolnym powietrzu.

Zaplanowano m.in. wykonanie amfiteatru dla 200 osób, strefy aktywności, placu zabaw oraz strefy fitness z terenową siłownią, urządzeniami do street workout, gier indywidualnych, boiskiem do badmintona. Będzie strefa odpoczynku z ławkami, stolikami i altanką parkową. Poszczególne obszary będą skomunikowane alejkami i chodnikami. Na całości zostanie urządzona zieleń. Pojawią się nasadzenia wysokie i niskie, łąki kwietne, trawniki, rabaty kwiatowe, ogród zapachowy, domki dla owadów.

Zaplanowana jest toaleta kontenerowa oraz poidła. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Wygląd parku był konsultowany z mieszkańcami. Zaakceptowano większość propozycji oleśniczan.

Gospodarzem tego przedsięwzięcia jest Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy. Prace zrealizuje firma BIOBUD Piotr Schabikowski, a ich koszt to 4,8 mln zł. Park powinien być gotowy w połowie 2023 roku".

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

papa
papa 29.10.2021, 21:29
znowu przekręt
Ekonomista
Ekonomista 17.10.2021, 20:46
Oklaskiwanie polityków za wybudowanie szkoły, szpitala czy czegokolwiek innego za publiczne pieniądze, jest jak oklaskiwanie bankomatu za to, że wydaje Tobie Twoja kasę.
I tak od 30 lat ....
I tak od 30 lat .... 17.10.2021, 20:37
Park będzie za mały, za niski, za krótki, za płytki, za drogi ....
Jan B. Bob Budowniczy
Jan B. Bob Budowniczy 18.10.2021, 10:00
I na koniec jeszcze notorycznie zalewany...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 17.10.2021, 18:47
"strefy aktywności, placu zabaw oraz strefy fitness z terenową siłownią, urządzeniami do street workout, gier indywidualnych, boiskiem do badmintona." - klonowanie, tak postępują osoby, które horyzont mają ograniczony do postrzegania konia dorożkarskiego. Swoje wizje Jan Bronś zrealizował: w największym oleśnickim parku - koszmarkami, przy ul. Cieszyńskiego - teraz złomowisko, przy ul. Daszyńskiego - teraz skatepark straszy i grozi kalectwem, Atol - niby pływalnia i gąbka dotacji budżetowych, hala sportowa - miała być salą przyszkolną, sala widowiskowa - bez zaplecza prób, wałbrzyskie pokrywy włazów kanalizacyjnych, asfaltowa jezdnia wokół stawów, zrujnowane czerwone koszary - to są efekty wizjonerstwa Jana Bronsia.
oleśniczanin
oleśniczanin 17.10.2021, 17:34
Bardzo dobrze panie Burmistrzu!
Bolek elektryk
Bolek elektryk 17.10.2021, 16:18
Janek w akcji, a Pat i Mat zacierają ręce... Strach się bać, co z tego wyniknie...
~boxer
~boxer 17.10.2021, 09:56
Teren wymarzony na 'marsze różańcowe'!
Gucio
Gucio 17.10.2021, 09:51
Cytuję "Teren na ulicy Ludwikowskiej, za kościołem, był dotychczas zaniedbany i bezużyteczny. Chaszcze i śmieci uprzątnięto, uporządkowano drzewostan.. " UM Oleśnicy sam sobie wystawia laurkę. Przecież to teren miasta i to miasto doprowadziło do takich zaniedbań. Nikt inny. Kto bronił miastu posiadać teren uporządkowany, zadbany, bez śmieci ?
olesniczanin
olesniczanin 17.10.2021, 15:50
Zbyszek, czemu nie kandydujesz na burmistrza ze swimi mądrościami. Pod każdym art. twój wpis, na wsszystkim się znadz, czemu k....wa nie ty. Wierzymy w ciwbie, startuj Gucio Maja na ciebie czeka .
Gucio
Gucio 17.10.2021, 18:04
olesniczanin. Kto ciebie uczył liczyć ? Policz liczbę artykułów pod którymi jest wpis Gucio i podziel przez liczbę artykułów to wyjdzie ci bolesna prawda . Mimo różnicy zdań uważam, że K.A. Kowalski byłby dobrym radnym. Wyborcy woleli wybrać kogoś innego. Nie pamiętam z kim przegrał. być może z Bartnikiem. Porównaj intelekt i predyspozycje K.A. Kowalskiego o Bartnika. Jasiu też wygrał i jaka teraz SIARA.
olesniczanin
olesniczanin 17.10.2021, 18:25
Liczyć mnie uczył taki biznesmen co miał sklep przy ul. 3-go Maja i była w nim loteria chyba główna wygeana to był Fiat 126p ( taka ruina ) Nazywał się Zbigniwe Kowalki z Oleśnicy z ul. Sinapiusa a potem uciekł do Szwecji, uciekł bo musiał. Gucio znasz takiego jegomościa?
zw-kowalski
zw-kowalski 18.10.2021, 19:16
Oleśniczanin. Gdzie rodzą się tacy jak ty ? Daleko mi do ideału. Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą popełniam wiele błędów. Są one nie do przewidzenia (np Covid). Ale ciebie zaślepia totalna nienawiść i demagogia. Nie lubię setki razy tłumaczyć to co już dawno zostało wytłumaczone. Jednak warto to zrobić dla niezorientowanych.
W ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej nigdy nie przeprowadzałem loterii na auto. Owszem robił to inny podmiot gospodarczy. Ponieważ Panorama wplatała się w to podmiot gospodarczy znalazł salomonowe rozwiązanie. FIAT 126 P trafił do Domu Dziecka w Bierutowie. Był oklejony znakiem firmowym przedsiębiorcy. Jeździł po drogach powiatu kilka lat. Jego historią się później nie interesowałem.

Poza tym nigdzie nie uciekałem. Wyjechałem z Oleśnicy oficjalnie. Dokonałem wymeldowania (nie jak wiadomy radny) i pobrane zaświadczenie przesłałem za potwierdzeniem do wszystkich instytucji w Oleśnicy. KPP, SR, PR. Wskazałem tam ówczesny adres w Szwecji. Ba na drzwiach siedziby wcześniej prowadzonej działalności gospodarczej do chwili wisi mój aktualny adres w Szwecji. Żaden urząd ani kontrahent nie miał problemu z dostarczeniem mi korespondencji jeśli tylko chciał. Natomiast pojawiło się masę dziwnych firm które starały się nachodzić moją rodzinę za rzekome długi. Wszystkie nakazy zapłaty uzyskane na wymyślone adresy sąd elektroniczny w Lublinie uchylił. Ba. Jedna firma uzuskała nakaz zapłaty na adres altanki ogrodowej. Też uchylony.

Ale istnieją idioci, którzy powielają, że uciekłem przed długami itp itd. Trzeba być idiotą aby tak twierdzić. Teraz gdy Polska jest w UE nie można uciec przed długami. Po prostu uzyskuje się Europejski Tytuł Wykonawczy i egzekucję prowadzi się w miejscu zamieszkania dłużnika. W moim wypadku na terenie Szwecji. Zatem każdy, rzekomy wierzyciel, może w każdej chwili prowadzić egzekucję należności na terenie Szwecji. Żaden taki fikcyjny wierzyciel nigdy tego nie zrobił.

Przypomnę ci tylko, że w sprawie artykułu na pierwszej stronie Panoramy boje prowadziłem ponad 10 lat. Dopiero po 12 latach wydrukowano sprostowanie. I ja po wydrukowaniu sprostowania sprawę uważam za zamknięta.

Są natomiast tacy jak ty co dalej twierdzą podobnie . Nie mam wpływu na twoje urojenia. Poza tym nie mogę ci pomóc. Studiowałem pilotaż oraz ekonomię. Na psychiatrii się nie znam.
Gucio
Gucio 17.10.2021, 18:36
Olesniczanin. Jak zwykle piszesz nieprawdę. Sprawa była wyjaśniona setki razy. Zbigniew Kowalski nie prowadził sklepu w tym okresie przy ulicy 3 Maja. Natomiast prawdą jest, że Fiata 126 P otrzymał Dom Dziecka w Bierutowie. Dyrektor oraz dzieci były z tego faktu zadowolone. Auto z napisami było widoczne na ulicach powiatu kilka lat. Tylko zaślepiony i frustrat tego nie widział. Ale niektórzy Oleśniczanie tak mają.
olesniczanin
olesniczanin 17.10.2021, 18:14
Gucio = zw-kowalski. Nie KA Kowalski Zbigniewie Kowalski. Nie pamiętasz jak masz na imię?
Gucio
Gucio 17.10.2021, 18:39
Olesniczanin. Ce***e ciebie analfabetyzm wtórny. Napisałem, że Krzysztof Kowalski byłby dobrym radnym. Nic nie pisałem na temat Zbigniewa. Ale z tobą jak z teologiem. teolog zawsze lepiej wie co pan zwany bogiem powiedział ale co on miał wtedy na myśli.
Ewelka
Ewelka 17.10.2021, 09:23
Czy infrastruktura będzie dopasowana do osob z niepełnosprawnościami czy trzeba to bedzie specjalnym projektem z obo zalatwiac? Hustawki i podjazdy dla osob na wozkach, oznaczenia dla osob niewidomych
Gucio
Gucio 17.10.2021, 10:04
Ewelka. W Polsce miastami zarządzają osobnicy z niepełnosprawnością. We Wrocławiu kilka lat temu zerwano nową kostkę na Rynku. Bo prezydent wymyślił sobie, że kobiety na szpilkach potrzebują 8 m szerokości drogę aby spacerować w szpilkach. Prezydent nie pomyślał aby zrobić na Rynku ciąg komunikacyjny dla osób niewidomych. Tak to działa w Polsce niezależnie od opcji politycznej.
Gucio
Gucio 17.10.2021, 09:55
Ewelka. Ja odnoszę wrażenie, że tym miastem zarządzają osoby z niepełnosprawnością. Nawet poprzedni burmistrz, rzekomo lekarz, nie zadbał aby na placu Zwycięstwa były ciągi komunikacyjne dla osób niewidomych. Za jakiś czas jakiś idiota będzie się szczycił, że z FRON wyciągnął kasę aby takie ciągi komunikacyjne zrobić. Przetarg. Wyłączenie placu. Rycie placu. To się nazywa "polska jakość".
ask
ask 17.10.2021, 09:13
Kolejna wiekopomna inwestycja Boba B. .Ciekawe ,co tym razem sp.....i

Pozostałe