Radny KO ogłasza: "Definitywne fiasko projektu "Odpowiedzialni za Oleśnicę"

  • 14.10.2021, 20:33
  • rpr
Radny KO ogłasza: "Definitywne fiasko projektu "Odpowiedzialni za Oleśnicę"
Damian Siedlecki, radny z klubu Koalicji Obywatelskiej, opublikował dzisiaj poniższe oświadczenie:

To, co się stało dzisiaj w Ratuszu, nie miało chyba precedensu w historii oleśnickiego samorządu po '89 roku.

Oto bowiem radni ugrupowania Jana Bronsia ramię w ramię z radnymi PiS oraz z jednym radnym Koalicji Obywatelskiej, wybrani przez mieszkańców Oleśnicy, ślubujący działać na rzecz ich dobra w sposób GODNY, RZETELNY i uczciwy, postanowili pokazać swoim wyborcom środkowy palec.

No bo jak inaczej odebrać to, że grupa radnych koalicji rządzącej w mieście, nie przychodzi na nadzwyczajną sesję RM i tym samym wypełnia swoich obowiązków wynikających wprost z art. 24. ustawy o samorządzie gminnym?

Dla przypomnienia:

"Radny jest obowiązany brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany."

Jest to o tyle dziwne, że jeszcze niedawno jeden z radnych Jana Bronsia pisał na swoim profilu na FB, że nie miał wpływu na Atol i decyzje personalne, które doprowadziły do ewidentnego konfliktu na linii prezes Atola - załoga Atola i w rezultacie do potężnego kryzysu w spółce.

Dzisiaj ów radny miałby najlepszą okazję dowiedzieć się czegoś na temat funkcjonowania spółki w ostatnich kilkunastu miesiącach. Niestety z tej okazji nie skorzystał. Z pełną świadomością wybrał bojkot sesji nadzwyczajnej w temacie sytuacji w Atolu. Zresztą nie tylko on, ale również 11 innych radnych razem z nim.

Trzeba powiedzieć jedno:

Atol został wybudowany z publicznych środków, jest w dużej mierze dotowany ze środków publicznych, a jednoosobowym właścicielem spółki jest - wybierany w wyborach powszechnych Burmistrz Oleśnicy - który w tejże spółce powołuje jej Radę Nadzorczą oraz rekomenduje osoby na stanowisko prezesa spółki. Zatem mieszkańcom naszego miasta ta informacja o sytuacji w spółce się po prostu należała.

Tymczasem Jan Bronś był innego zdania i postanowił tej informacji jednak za wszelką cenę nie udzielać. On i jego radni oraz radni PiS z premedytacją zbojkotowali sesję, a Przewodniczący RM Aleksander Chrzanowski tylko taki scenariusz miał z góry przygotowany.

Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że zabronił on radnym zadawać pytania kierowane do radcy prawnej urzędu, a dotyczące wątpliwości prawnych. Po czym zwinął papiery i niemalże uciekł z sali obrad, żeby nie słyszeć słów słusznej krytyki ze strony obecnych radnych.

Mogę tylko ubolewać, że wśród radnych "egzotycznej koalicji" nie znalazło się choćby dwóch sprawiedliwych, którzy wznieśliby się ponad rozkazy pryncypała i przyszliby na sesję wysłuchać, co pan Bronś miałby do powiedzenia w sprawie kryzysu w Atolu.

I już na koniec: to, co się dzisiaj stało jest kolejnym dowodem na to, że po wejściu w "egzotyczną" koalicję z PiSem, burmistrz Jan Bronś przejął PiSowskie metody.

Było już odbieranie głosu radnym opozycji. Były już agresywne wypowiedzi, zupełnie nieodnoszące się do meritum, a stanowiące personalny atak pod adresem ludzi opozycji. Teraz mamy bojkot i totalne "zlewanie" dyskusji w sprawach ważnych dla miasta. Czekamy wciąż na przepychanie kolanem uchwał w środku nocy. A potem jeszcze tylko budowa muru wokół ratusza i mamy PiS-państwo w wersji mikro.

Mam wrażenie, że jesteśmy świadkami pewnego kryzysu naszej lokalnej demokracji sprowokowanego przez krótkowzroczne i nieprzemyślane decyzje Jana Bronsia i jego "podpowiadaczy". Kryzys ten może tylko zniszczyć zaufanie do samorządu. A odbudować nadszarpnięte zaufanie jest znacznie trudniej, niż je zniszczyć.

**************************

Poniżej lista obecności radnych na dzisiejszej sesji Rady Miasta Oleśnicy oraz screen fragmentu z dyskusji pod postem radnego.

rpr

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cytat z WPROST
Cytat z WPROST 16.10.2021, 00:44
Jan. Gabryś. Móżyn. Przeczytajcie to "Jeśli ktoś szuka znamion kryzysu w polskim Kościele to jednym z najlepszych jego znaków pozostaje systematyczny, od kilku lat, spadek liczby powołań do kapłaństwa. Nie widać specjalnej nadziei na odwrócenie tego trendu – chyba, że sięgniemy po osoby w średnim wieku, proponując „przebranżowienie” mężczyznom zmęczonym swoją pracą?

Ten rok, choć chętnych na pierwszy rok seminarium jest o 20 procent mniej niż w ubiegłym, nie jest jakoś szczególnie wyjątkowy. Od lat tendencja w tej sferze jest spadkowa.

Nie jest także – co może wielu zaskakiwać – niczym szokującym, że nikt się nie zgłosił do czterech seminariów diecezjalnych i 19 seminariów zakonnych.

To także powoli staje się standardem, tak jak fakt, że w seminariach, gdzie jeszcze wcześniej było 40...."
Jan
Jan 17.10.2021, 16:35
Coraz mniej chetnych do pracy na roli, do zawodów rzemieślniczych,. tak juz jest.. Ale kosciol to wszyscy wierzacy i w Polsce koscioly nie sa poki co puste.
Gucio
Gucio 17.10.2021, 18:53
Jan. Pisałem o tym setki razy. Kolejny cytat "Przywódcy Kościoła katolickiego w Katanii na Sycylii zakazali przydzielania dzieciom rodziców chrzestnych. Twierdzą, że rola ta straciła całe swoje duchowe znaczenie i może zostać wykorzystana przez mafię.
Wielkie zmiany dotyczące chrztu. Zaskakująca decyzja Kościoła
Kościół w Katanii wprowadza embargo i likwiduje instytucję rodziców chrzestnych. - To eksperyment - mówią duchowni (Getty Images)
null-253950

Rzymskokatolicka diecezja Katanii uchwaliła trzyletni zakaz udziału rodziców chrzestnych w chrztach. Przywódcy Kościoła twierdzą, że niegdyś kluczowa postać w katolickiej edukacji dziecka straciła całe duchowe znaczenie - podaje "The New York Times".

Zamiast tego rodzice chrzestni mają być okazją dla rodzin, które chcą poprawić swoją sytuację materialną, zdobyć złote łańcuszki i nawiązać korzystne kontakty, czasami z wpływowymi osobami, które mają dziesiątki chrześniaków."
Gucio
Gucio 17.10.2021, 17:54
Jan. To chyba nie znasz statystyk podawanych przez sam polski KK. Biskupi są przerażeni spadkiem uczestniczenia w mszach, przyjmowaniem sakramentów. Ponoć połowa starszej młodzieży nie uczestniczy w nauce religii (nie dotyczy wsi i małych miasteczek). Mi do tego nic jako ateiście poza stwierdzeniem faktu. Ponoć powołanie pochodzi od pana zwanym bogiem. Wytłumacz mi dlaczego on powołuje coraz mniej kleryków ?
Holistycznie
Holistycznie 15.10.2021, 12:18
Z Bronsiem nie ma współpracy, z Bronsiem jest współudział ....
wyborca
wyborca 15.10.2021, 11:32
Panowie Sowa i Siedlecki pomogli, a starali się z całych sił, wygrać wybory Bronsiowi. Od dawna wiadomo jaki jest Bronś i nikt, kto ma trochę orientacji w lokalnej polityce nie powinien pomagać ekipie Bronsia. Ci panowie oraz PO to zrobili i ponoszą odpowiedzialność za to, co teraz się dzieje. I są mało wiarygodni w tym co robią teraz, bo to wygląda tylko na odwet za zbyt mały udział w podziale łupów.
marek
marek 15.10.2021, 11:10
Radni Bronsia byli zadowoleni, że nie musieli przyjść na sesje RM, bo ich każda sesja nudzi. Oleśnica ich nie interesuje - jedynie dieta. Gdyby im miano obniżyć dietę - przyszliby. To najgorsi radni od czasu powstania samorządności.
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 16.10.2021, 07:08
Nie mieliśmy wytycznych od Bronsia ......
Kliku
Kliku 15.10.2021, 09:49
Jak widzę Maria, frau i her Zimmer w dobrej formie. Wiecie, że to wasz koniec. Prawda?
345!
345! 15.10.2021, 08:02
Marysiu weź się w końcu do roboty...!
Mister Ed
Mister Ed 15.10.2021, 07:07
Nikt tak ładnie, nie nudzi konia jak Krzysiu!
 no i ?
no i ? 15.10.2021, 06:28
Mam pana dość - stworzył pan problem pt Bronś - a teraz pan ten problem znów rozwiązuje - a do kiedy ta zabawa ma trwać?Całe długie lata?Pan z ludzi robi zwykłych idiotów!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 01:02
Jest jeszcze jeden aspekt: nie byłoby tego całego zamieszania, gdyby przed kilkoma laty poważnie zajęto się Janem Bronsiem: otóż, podczas jednej z kampanii przedwyborczej zwróciłem uwagę na łamanie ordynacji wyborczej przez Jana Bronsia, redagujący jedno z poważniejszych mediów oleśnickich odpowiedział, że się tym nie zajmie, bo straci reklamodawcę. A gdyby się zajął - Jan Bronś wyleciałby z hukiem ze środowiska samorządowców kilka lat temu.
Temida
Temida 15.10.2021, 15:45
Panie Krzysztofie. Nie ma pan moralnego prawa wypowiadac sie na temat referendu. Jest pan cynikiem. Najpierw oczekiwal pan tego od Kazimierza karpienko. Gdy ten pan olal i wszedl Bronsiowi tu i owdzie to przerzucil sie pan na opozycje. Czy z panem jak z Ferdkiem Kiepskim dla ktorego byc organizatorem referendum to niegodne wyksztalcenia ?
Gucio
Gucio 15.10.2021, 07:02
Chyba podobnie jak pan ma nadmiar czasu. Marudzisz pan na tym portalu bezproduktywnie. Wczoraj z innymi maruderami dostałeś pan propozycję. Zachowałeś się pan jak małe dziecko. Głowa w piasek. A za jakieś 2-3 tygodnie można by było dać Bronsiowi "sprawdzam". Zrób coś konstruktywnego. Za chwilę wydukasz coś nie na temat pisząc o internetowych tchórzach. Nie sztuka przerabiać żywność na stolec. Równie dobrze można to zrobić kompostując owoce i warzywa. Wykaż się pan konstruktywnym działaniem.
Scania
Scania 15.10.2021, 08:05
To żeście kowalski przygadali jak kocioł garnkowi kowalski.
Hans
Hans 15.10.2021, 01:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 00:09
Damian Siedlecki też nie jest osobą wiarygodną. Jest skoczkiem z ugrupowania do ugrupowania. Schlebiał Janowi Bronsiowi, chociaż ten już skompromitował się latami swojej nieudolności na stanowisku burmistrza.
cecylka
cecylka 15.10.2021, 00:17
Krzysiu, już noc...przyjdź do mnie do zamku postraszyć darling!
.
. 14.10.2021, 23:00
Żyła kompletnie oderwany od rzeczywistości. Co on bredzi?
Radny Żyła to hipokryta lansujący się na pro eko jednocześnie jeżdżący wielkim dieslem.
Monidło
Monidło 15.10.2021, 08:06
To tylko niepiśmienny melepeta paździerz fotoplastikon.
Gucio
Gucio 15.10.2021, 06:59
Kropka. Chyba podobnie jak ty ma nadmiar czasu. Marudzisz na tym portalu bezproduktywnie. Wczoraj ty i pan Krzysztof zastosowaliście taki sam unik jak nieobecni radni. Radni nie stawili się na sesji a wy nie podjeliście rzuconej wam rękawicy. Wczoraj z innymi maruderami dostałeś propozycję. Zachowałeś się jak małe dziecko. Głowa w piasek. A za jakieś 2-3 tygodnie można by było dać Bronsiowi "sprawdzam". Kropka. Zrób coś konstruktywnego. Przeczekasz kilka dni i będziesz bił z Panem Krzysztofem pianę na temat referendum.
cd
cd 14.10.2021, 22:28
Pierdziszewski 'muppet show'!
andrzej
andrzej 14.10.2021, 22:27
Och... Damian, już widzę tą klęskę PO pod twoim kierownictwem.
123
123 14.10.2021, 22:20
Widzę po komentarzach, że bardzo was boli to, że zostaliście ograni jak dzieci. No cóż, pozostaje wam płacz w komentarzach.
Gucio
Gucio 15.10.2021, 06:55
123. Nikt nie został ograny. Wyszła perfidia niektórych radnych. Jak jest na prawdę w Atolu społeczeństwo nie wie. Czy pracownicy mają nadmiar EGO czy też rzeczywiście prezes wykazał się despotą. To wymaga wyjaśnienia. A radni zachowali się jak niektórzy samorządowcy czy urzędnicy którzy tracąc stanowisko nagle idą na L-4. Nieobecni radni udowodnili, że nie dorośli do pełnienia tej funkcji. W trudnych czasach trzeba rozmawiać i rozwiązywać problemy a nie uciekać od nich pokazując cztery litery.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.10.2021, 23:45
Internetowy tchórzu, napisz to samo podpisując się imieniem i nazwiskiem - własnym.
Incognito ,,|,
Incognito ,,|, 15.10.2021, 00:00
123 ma rację!
Przecież ta niesamowicie arcy-mega-nadzwyczajna rada była kompletnie niepotrzebna. Sezon grillowy się już skończył, wszystko już zostało wyjaśnione, więc teatrzyku zielona gęś nie będzie. I koniec.
Amatorzy.
cecylka
cecylka 14.10.2021, 23:53
Krzysiu, już prawie północ...przyjdź do mnie do zamku postraszyć darling!
.
. 14.10.2021, 22:17
A ja ogłaszam kompletny brak pomysłu radnego Siedleckiego na działanie dla mieszkańców. Teraz to się stał pierwszy pismak facebookowy, który swoim talentem spamuje Internet. No cóż, nadmiar wolnego czasu trzeba czymś wypełnić.
Gucio
Gucio 15.10.2021, 06:51
Kropka. Chyba podobnie jak ty ma nadmiar czasu. Marudzisz na tym portalu bezproduktywnie. Wczoraj z innymi maruderami dostałeś propozycję. Zachowałeś się jak małe dziecko. Głowa w piasek. A za jakieś 2-3 tygodnie można by było dać Bronsiowi "sprawdzam". Kropka. Zrób coś konstruktywnego.
Nigdy więcej nie głosować na nich
Nigdy więcej nie głosować na nich 14.10.2021, 22:12
Zapamiętajmy te nazwiska . Radni lenie. Olewatorstwo i arogancja. WON!
Fran
Fran 14.10.2021, 22:09
Po prostu brak kultury wszystko widać po tych radnych bezradnych natomiast zachowują się jak przeczkolaki i wielki folwark myślą że można wszystko robić co się chce llekcewazyc mieszkańców kliki nepotyzm kiedy to się wreszcie skończy w tej Oleśnicy
Pytr
Pytr 14.10.2021, 21:55
ŻYŁA WSWOIM LOKALU FOTOGRAFICZNY ZA 2 ZDJĘCIA DO DOWODU TRZEBA ZAPLACIC635ZLOTYCHKTOMUZEZWPLILTAKACENEZA2ZDJECIADODOWODUWIDAC ISLYCHAC PAZERNOSC OLESNICKA PODLAWIA SIĘ TA PAZERNOSCIA TAKA JEST PRAWDA
Gucio
Gucio 14.10.2021, 21:42
Mam trochę lat. Nie spodziewałem się, że takich czasów doczekam. 30 lat przemian ustrojowych wyzwoliło u tych radnych takie haniebne zachowanie. Jako ateista napiszę to tak "Panie wybacz im albowiem nie wiedzą co czynią".
A
A 14.10.2021, 21:10
Semafory z klubu Bronsia i PiS i tak nie zrozumieją. To ludzie którzy nigdy nie powinni być radnymi. I ten beznadziejny Żyła 🤮🤮🤮

Pozostałe