Cyjanotypia - warsztaty dla dorosłych

  • 14.10.2021, 10:15
Cyjanotypia - warsztaty dla dorosłych
MOKiS zaprasza 22 października o godzinie 17.30 na warsztaty dla dorosłych z Cyjanotypii, które odbywają się w ramach cyklu Abecadło Rozwoju. Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie www.mokis.info i opłata 50 złotych.

Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych. Odbitki wywoływane tą metodą przybierają piękny odcień błękitu pruskiego.

Fotogramy (czyli zdjęcia, które możemy wykonać bez użycia aparatu), możemy swobodnie łączyć z techniką cyjanotypii. Powstałe w ten sposób obrazy, przedstawiające np. ususzone przez nas rośliny, koronki czy inne wybrane przedmioty, możemy uzyskiwać na różnych podłożach: kartkach, drewnie czy tkaninach. Zajęcia obejmują: wiedzę merytoryczną o technice cyjanotypii i tworzenie własnych odbitek na różnych podłożach (papier do akwareli, papier czerpany, tkanina).

Zajęcia poprowadzi Dominika Chochołowska-Bocian - malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych.

Od lat współpracuje z fundacjami i organizacjami, tworząc spektakle i autorskie zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz Studium Charakteryzacji Filmowej i Teatralnej.

Aktualnie współpracuje z fundacją Open Mind tworząc między innymi autorski projekt artystyczno-społeczny - KRZYWE ŚCIEŻKI, na kanwie książki „Droga artysty” Julii Cameron.

Instruktorka autorskich zajęć o charakterze artystycznym w ramach działalności Secret Spot m. in. z cyjanotypii, tworzenia instalacji artystycznych, lalek teatralnych, teatru plastycznego.

Opłata za zajęcia wynosi 50 zł płatne przelewem do 21.10.2021 r. na konto MOKiS. Płatności prosimy dokonywać dopiero po potwierdzeniu wpisania na listę uczestników przez pracownika MOKiS.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe