PILNE! Radni rządzącej koalicji ORS i PiS zbojkotowali sesję Rady Miasta Oleśnicy w sprawie Atola! (WIDEO)

  • 14.10.2021, 08:45
  • rpr
PILNE! Radni rządzącej koalicji ORS i PiS zbojkotowali sesję Rady Miasta…
Sesja się nie odbędzie? Radni Oleśnickiego Ruchu Samorządowego, Prawa i Sprawiedliwości oraz Paweł Leszczyłowski z Koalicji Obywatelskiej na sesję nie przyszli. Nie pojawili się też na niej burmistrz Jan Bronś i jego zastępczyni.
" (...) 14 października o bardzo nietypowej godzinę - 9.00 - rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Oleśnicy, która została zwołana na wniosek klubu radnych Oleśnica Razem. Będzie to pierwsza sesja w tej kadencji poświęcona sprawom Atola. Pomimo kryzysowej sytuacji w spółce i wielu niepokojących sygnałów płynących od pracowników Atola rządzący Oleśnicą nie reagowali. Dlatego jako merytoryczna opozycja, w trosce o pracowników i dalsze funkcjonowanie Atola złożyliśmy wniosek o zawołanie sesji. Po dymisji prezesa Adama Hrehorowicza - nominata Jana Bronsia - miejska spółka nie posiada obecnie zarządu"
 
- tak dzisiejszą sesję zapowiada samorządowa opozycja - Oleśnica Razem.
 
Radni z klubu OR uważają, że "przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski kolejny raz działa na przekór prośbom radnych, by sesję były zwoływane późnej np. o godzinie 14. W naszej ocenie jest to celowe działanie Aleksandra Chrzanowskiego by utrudnić radnym pracującym zawodowo udział w sesji".
 
AKTUALIZACJA
Radni Oleśnickiego Ruchu Samorządowego, Prawa i Sprawiedliwości oraz Paweł Leszczyłowski z Koalicji Obywatelskiej sesję zbojkotowali. W momencie sprawdzania obecności w sali byli tylko radni z klubu Oleśnica Razem oraz dwaj radni z KO i szef samorządu, łącznie 7 rajców. Potem doszło jeszcze dwóch radnych z klubu OR.
 
W tej sytuacji, po konsultacji z radcą prawną, przewodniczący Aleksandr Chrzanowski ogłosił, że wobec braku połowy składu Rady sesja się nie odbędzie.
 
Obecnie na sali radni protestowali, ale sesja się nie rozpoczęła, a transmisję przerwano. Radni opozycji zapowiedzieli, że pozostaną w sali i wygłoszą oświadczenia.
 
AKTUALIZACJA II
 
Co działo się w sali obrad po wyjściu przewodniczącego Rady Miasta? Co mówili radni opozycji, którzy w niej pozostali? Posłuchaj nagrania:
 
 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (85)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obaj_tek
obaj_tek 16.10.2021, 21:32
Chyba przezwyczajenie pisokomunistyczne raczej...
Wojciech
Wojciech 16.10.2021, 20:00
Cóż poradzić gdy przyzwyczajenia komunistyczne w Uni Europejskiej są praktykowane poprzez obsadę stanowisk spółek zależnych mimo że teoretycznie przeszliśmy z socjalizmu na kapitalizm, którego miejsce I tak zajął korporacjonizm.
Na Atol i inne tego typu deficytowe podmioty jest jedno proste rozwiązanie wolnego rynku, ale kto w rządzie czy zarządzie pozbyłby się stanowisk pracy mimonze deficytowych to osadzonych przez własne osoby gdyz i tak za wszytko placi społeczeństwo.
Temida
Temida 15.10.2021, 15:43
Panie Krzysztofie. Nie ma pan moralnego prawa wypowiadac sie na temat referendu. Jest pan cynikiem. Najpierw oczekiwal pan tego od Kazimierza karpienko. Gdy ten pan olal i wszedl Bronsiowi tu i owdzie to przerzucil sie pan na opozycje. Czy z panem jak z Ferdkiem Kiepskim dla ktorego byc organizatorem referendum to niegodne wyksztalcenia ?
Żart
Żart 15.10.2021, 08:06
Niepokonanym?
doktor PROZAC
doktor PROZAC 15.10.2021, 08:05
Obstrukcja, czyli inaczej mówiąc zaparcie to bardzo uciążliwa dolegliwość, która ignorowana i nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Panie przewodniczący - ostrzegam.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 01:03
Jest jeszcze jeden aspekt: nie byłoby tego całego zamieszania, gdyby przed kilkoma laty poważnie zajęto się Janem Bronsiem: otóż, podczas jednej z kampanii przedwyborczej zwróciłem uwagę na łamanie ordynacji wyborczej przez Jana Bronsia, redagujący jedno z poważniejszych mediów oleśnickich odpowiedział, że się tym nie zajmie, bo straci reklamodawcę. A gdyby się zajął - Jan Bronś wyleciałby z hukiem ze środowiska samorządowców kilka lat temu.
zwkowalski
zwkowalski 15.10.2021, 14:46
Krzysztof. A co z twoją ideą referendum ? Kto tym razem ma inicjować.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 00:16
Jeszcze raz - draństwo, bo była okazja, by zająć się bardzo ważnym problemem, problemem nie rozwiązanym od lat, obciążającym miejski budżet i nie przynoszącym chluby miastu. I zamiast, właśnie, skoncentrować się tylko na jednym, ważkim temacie - radni i burmistrz - nie przyszli - jest to policzek wymierzony mieszkańcom Oleśnicy, ale przecież Jan Bronś to potrafi - wszak na początku pandemii - uciekł, zajął się swoją piętą i kolanem - pokazał, że jemu głownie chodzi tylko i wyłącznie o jego osobę, a nie o dobro miasta Oleśnicy i jego mieszkańców.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.10.2021, 23:35
Krótko: jest to niespotykanie draństwo. Tych radnych i Jana Bronsia należałoby przepędzić z oleśnickiego samorządu.
.
. 14.10.2021, 22:25
Kompromitują się po całość. Sitwa Bronsia tonie
Pat i Mat S.C.
Pat i Mat S.C. 14.10.2021, 18:32
Swojego czasu Bronś wykrzykiwał coś o nieudanym eksperymencie, który trzeba zakończyć... No i życie zweryfikowało butne i aroganckie zachowania jegomościa, którego powrót na fotel burmistrze nie jest nawet nieudanym eksperymentem, a totalna klapą... JB zapomniał, co nie jest dziwne, mając na uwadze jego poziom egocentryzmu, że trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym... A to się mści... A reszta jego klakierów...? No cóż, będzie im to zapisane i zapamiętanie, a na koniec wykorzystane przeciwko nim...
Marlena
Marlena 14.10.2021, 16:36
Jan Bronś i radni Jana Bronsia, wy sobie tak wykombinowaliście, że bojkotując sesję unikniecie niewygodnych pytań i konieczności odpowiadania na nie i w ten sposób tak sprytnie wystrychniecie opozycję na dudka, ale wyście w rzeczywistości olali (tzn. nasikali na) wszystkich oleśniczan, dając im do zrozumienia, że ich oraz ich sprawy macie w...
Gucio
Gucio 14.10.2021, 18:47
Marlena. Bronś zdaje sobie sprawę jak sobie nagrabił u całego społeczeństwa. Pozostanie po nim odór jak po Herrn Kazimir. A mógł odejść z podniesioną głową.
się pytam
się pytam 14.10.2021, 16:22
Po co mieli przychodzić taki Bartnik, Mandat, czy inni przecież słowem by się nie odezwali, a Karpienko znowu wystawiłby Bronsiowi jakąś idiotyczną laurkę. To po co mieli przychodzić?
Sylwia
Sylwia 16.10.2021, 14:45
Po to, żeby sesja się mogła odbyć. I żeby wszystko co powiedzą radni mogło dotrzeć do mieszkańców.
wyborca
wyborca 14.10.2021, 16:20
Upadek samorządu w Oleśnicy. Bronś kazał i bezmyślnie radni zrobili bojkot. Zwykłe durnie, które nie mają pojęcia po co są radnymi. Do rozwiązania ta rada , ci radni stracili mandat to swoich funkcji. WSZYSCY WON !
Solidarny
Solidarny 14.10.2021, 16:17
Ktoś tu wcześniej pisał o braku zainteresowania Oleśnicą regionalnych szefów PiS.. Oni to mają gdzieś. Pojawią się przed wyborami zabiegać o nasze głosy. Warto wtedy przypomnieć im to czego powinni się wstydzić.
Gucio
Gucio 14.10.2021, 16:58
Solidarny. Wybory to średniowieczne święto głupca.
Z Poniatowskiego
Z Poniatowskiego 14.10.2021, 15:46
Panie Karpienko na ulicy ręki nie podam. Jesteś pan nic już nie wart. Nic. Zero. Kompletne zero.
Gucio
Gucio 14.10.2021, 16:07
Z Poniatowskiego. Nie będziesz miał z tym problemu. Herrn Kazimir chodzi po mieście szlaczkiem. Jak widzi dawnych znajomych których zawiódł to albo przechodzi na drugą stronę ulicy albo wraca się do auta. Sam kiedyś widziałem przed Perłą jak wyszedł z auta uśmiechnięty. Gdy zobaczył jedną dociekliwą osobę to uśmiech mu zniknął i w panice wrócił do auta. Herrn Kazimierz kiepsko kończy swój żywot. A miał szansę pozostać w pamięci Oleśniczan jako pozytywna jednostka mimo przynależności do PZPR i poszukiwania rodzinnych korzeni w tzw. Vaterlandzie.
Erika Steinbach
Erika Steinbach 14.10.2021, 16:34
Herr Kazimierz uznaje tylko Deutsche Grüss ....
Witold
Witold 14.10.2021, 15:20
Zauważyli Państwo, że burmistrz Jan Bronś i wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor również wzięli udział w tym infantylnym,
kompromitującym oleśnicki samorząd bojkocie? Przewodniczący Rady nie przywitał ich jak zawsze.
Holistycznie
Holistycznie 14.10.2021, 21:12
Edzia pewnie wrzucała na Insta zdjęcia nowych tipsów .....
Gucio
Gucio 14.10.2021, 16:02
Witold. Może przeinaczam ale Piłsudski miał tak powiedzieć do posłów "Wam szczać i kury macać". Jak mi to pasuje do stanowiska niektórych radnych i pracowników urzędu którzy swoje stanowisko zaprezentowali przy pomocy nóg.
Sylwia
Sylwia 16.10.2021, 14:48
Konkretnie to było "wam kury szczać prowadzać a nie politykę robić". I zgadzam sie- przedszkolandia
Jola
Jola 14.10.2021, 14:01
Radni z klubu Jana Bronsia oraz Bartnik, Karpienko i Leszczyłowski, którzy nie przyszli sobie na sesję zwołaną w trybie pilnym w NADZWYCZAJNIE WAŻNEJ dla oleśniczan sprawie - pokazali gdzie mają sprawy mieszkańców, SWOICH WYBORCÓW! oraz w jaki sposób chcą być przez nas traktowani. Zdradziliście tych, dzięki którym jesteście w radzie. Miejcie honor i złóżcie mandaty. Zawiedliście nasze zaufanie.
zw-kowalski
zw-kowalski 14.10.2021, 14:13
Jolka. Masz rację. Leszczyłowskiego nie znam ale przy pozostałych mogę tylko potwierdzić twoje zdanie. Nie znam szczegółów audytu. Ale jest tam jakieś szambo które ciąży na mieście a szczególnie na radnych. Herrn Kazimierz miał być niepokorny a okazał się tym kim okazał. pamiętam twoje wpisy o mnie. Kto tu jest frustratem, zakompleksionym i wstydliwym ? Pamiętasz ?
Emerytowana nauczycielka
Emerytowana nauczycielka 14.10.2021, 13:47
Dzisiejsze wydarzenia w Ratuszu utwierdziły mnie w przekonaniu, że w moim kochanym mieście źle się dzieje.
Nieustanne kneblowanie ust opozycji i przemyślana sztuczka z absencją części radnych to zaprzeczenie podstaw demokracji. Przerwanie transmisji z sali plenarnej Ratusza jako żywo przypomina mi stan wojenny. Czy to już dyktatura? Żeby było jasne PiS to nie moja bajka, ale to się wyprawia w Oleśnicy wprawia w zdumienie i przerażenie.
Zniesmaczeni Oleśniczanie
Zniesmaczeni Oleśniczanie 14.10.2021, 13:46
Kołaciński najlepszym burmistrzem!
Zmiana na stanowisku burmistrza konieczna!
Zbyt wiele zła się wydarzyło!
Po tylu skandalach apelujemy do obecnego włodarza o dymisję!!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.10.2021, 23:40
Jan Bronś nigdy nie powinien być samorządowcem. To samo należy napisać o Michale Kołacińskim. Gdy Michał Kołaciński pełnił funkcję Burmistrza Miasta Oleśnicy - niczym nie różnił się od Jana Bronsia. Niestety jest jedna różnica - Jan Bronś nigdy publicznie nie obraził kobiety, będącej radną - to uczynił Michał Kołaciński. Obaj byli i są nieudolnymi, nie nadającymi się osobami na stanowisko burmistrza.
Magda
Magda 16.10.2021, 14:52
Gdyby Kołaciński umiał dostrzec swoje błędy, to wygrałby ostatnio, ale on jest tak bezkrytyczny wobec siebie, że przegapia wszelkie oznaki porażki.
Taka prawda
Taka prawda 14.10.2021, 13:20
Karpienko i Bartnik bez kręgosłupa. To pacynki w rękach Bronsia. Nic nie znaczą, nic nie mogą. Zwykłe kukiełki, bez własnego zdaniach. Miękiszony.

Pozostałe