Oleśniczanin sprzedawał fałszywki

  • 13.10.2021, 09:34
  • asp. szt. Monika Kaleta, źródło: KMP we Wrocławiu
Oleśniczanin sprzedawał fałszywki
Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej zabezpieczyli na jednym z targowisk łącznie ponad 800 sztuk odzieży oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość strat producenta szacowana jest na co najmniej 135 tysięcy złotych. Odpowiedzialny za to przestępstwo mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej, prowadząc obserwację jednego ze stoisk na znanym lokalnym targowisku, zainteresowali się odzieżą oferowaną przez 21-letniego mieszkańca Oleśnicy. Podejrzewali, że sprzedawany towar ma podrobione znaki towarowe. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 800 sztuk towaru w postaci odzieży sportowej oznaczonej podrobionymi znakami światowych marek. Szacowana suma strat na szkodę producentów to blisko 135 tysięcy złotych.

21-latek został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z prawem, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami, oznaczonymi takimi znakami, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 2 lat

asp. szt. Monika Kaleta, źródło: KMP we Wrocławiu

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Powód
Powód 13.10.2021, 15:25
A jak podejść do pism procesowych składanych przez komornika słomkę. Między napisem komornik sądowy a jego podpisem i pieczęcią firmą pojawiają się znaki Rzetelna Firma oraz Krajowego Rejestru Dłużników.

Pozostałe