Oświadczenie burmistrza Jana Bronsia w związku z zeznaniami Andrzeja Sowy, koordynatora jego kampanii wyborczej

  • 12.10.2021, 17:25
  • rpr
Oświadczenie burmistrza Jana Bronsia w związku z zeznaniami Andrzeja Sowy,…
Oto post burmistrza Oleśnicy zamieszczony w mediach społecznościowych:
"W związku z treścią artykułu prasowego zamieszczonego w dzisiejszym numerze Panoramy Oleśnickiej o rzekomych sensacyjnych zeznaniach „Spindoktora", jakie złożył w sądzie w sprawie o przywrócenie do pracy Pana Zbigniewa Rybaka, przypominam, że ów „Spindoktor" to Pan Andrzej Sowa, a wiarygodność tego Pana jest powszechnie znana, i już tylko to niech wystarczy za komentarz.
 
Chcę jednak podkreślić, że wbrew treści artykułu jaki zamieszcza Panorama, jak i zeznaniom Pana Sowy, powód czy powody dla którego zwolniono Pana Rybaka, to naruszenie przez niego podstawowych obowiązków pracowniczych. Obecnie Sąd Pracy bada zasadność dyscyplinarnego zwolnienia Pana Rybaka, a także to jak odnosił się i jak traktował na przestrzeni lat wielu pracowników Urzędu, o czym z pewnością wielu z Państwa niejednokrotnie słyszało. Jestem pewien, że skala przedstawionych w tej sprawie dowodów, pozwoli na wydanie sprawiedliwego wyroku w tej sprawie.
 
Tym wszystkim którzy zapoznali się z treścią artykułu w dzisiejszej Panoramie zwracam uwagę na to, że Panorama Oleśnicka nie jest w tej sprawie wydawnictwem bezstronnym, bo brat stryjeczny Pana Rybaka jest współwłaścicielem tego wydawnictwa, dlatego prezentowane tam „relacje" z sali sądowej przedstawiają nieprawdziwy, jednostronny obraz sprawy i same informacje podawane są niezwykle wybiórczo, w taki sposób, żeby potwierdzić z góry założoną tezę o bezpodstawnym zwolnieniu brata stryjecznego właściciela gazety.
 
Dowody jednak świadczą inaczej, co mam nadzieję Sąd potwierdzi w wyroku. Takie artykuły jak dzisiejszy, są wyłącznie próbą manipulowania opinią publiczną, a nie przejawem rzetelnego informowania".
 
 
rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Afera za aferą
Afera za aferą Wczoraj, 21:45
Burmistrz taki wesolutki, ale to co się odstawia w tym mieście, to już nie jest tak do śmiechu mieszkańcom Oleśnicy.
Gucio
Gucio 14.10.2021, 09:12
Jasiu ponad 20 lat jak przeczytałeś w Oleśniczaninie pewne oświadczenie to razem z Rybakiem i wszystkimi naczelnikami zawiadomiłeś prokuraturę. Pisała o tym Panorama na pierwszej stronie. Jaki krok wykonasz teraz aby chronić swój autorytet wątpliwej reputacji ?
Nie pojmuję
Nie pojmuję 13.10.2021, 21:34
Niemal cały Ratusz współpracował z byłym burmistrzem czy oni też zdradzili?
Mieszkaniec Rynku
Mieszkaniec Rynku 13.10.2021, 19:16
Czytam o tym Bronsiu i zastanawiam się jaki sens miało puszczenie ruchu samochodów przez mały odcinek Rynku od Kościelnej do Wrocławskiej. Dzięki temu kierowcy nie jeżdżą obwodnicą tylko robią sobie skrót przez centrum miasta. Osoby spacerujące w Rynku - matki z dziećmi, osoby starsze, wierni idący do kościoła przemykają między autami. Jak na tym terenie odbywają się imprezy zabawki dla dzieci bardzo często ustawiane są od strony tego samochodowego odcinka. Nie jest ekologiczne, praktyczne i bezpieczne. Zastanawiam się więc dlaczego Bronś podjął taką decyzję…….. i chyba wiem ten odcinek idealnie przechodzi pod oknami Pana Rybaka.
Konformista
Konformista 13.10.2021, 19:44
Gdyby popierał oleśnicki układzik wybudował by się na Mikołajczyka, i po problemie
...
... 13.10.2021, 18:59
Pani skarbnik zrobi wiele byle utrzymać posadę.Zapłaci za chore wpisy na fejsie, zapłaci dwukrotnie bez słowa sprzeciwu za chore strategie.Bo przecież najpierw napisał asystent burmistrza poprzedniego a po kolejnych wyborach Andrzej S. Ro,zumiem, że to nasza nowa tradycja w mieście.Dać swoim zarobić.
Gucio
Gucio 13.10.2021, 18:58
Jasiu. W mediach społecznościowych możesz sobie nawet napisać, że lecisz w kosmos. Zgodnie z prawem prasowym możesz zażądać od Panoramy Oleśnickiej sprostowania. Jeśli MO i Kurier nie podawały treści zeznań świadka Sowy to sam zareklamowałeś czytanie Panoramy.
To jakaś mania prześladowcza
To jakaś mania prześladowcza 13.10.2021, 18:39
Przecież Pani skarbnik też pracowała z Kołacińskim to zdradziła czy nie? bo już się gubię a dyrektorka biblioteki zdradziła czy nie? Niech mi ktoś to wyjaśni? A prezes MGK - zdradził? bo też pracował z Kołacińskim.....
Może dla tego
Może dla tego 13.10.2021, 19:07
Mąż pani skarbnik wpłacił na kampanię wyborczą Bronsia, prezes MGK też, paru innych urzędników też. Panorama podała pełną listę.
Gucio
Gucio 13.10.2021, 19:12
Może. Nie kumam. Burmistrz oficjalnie zarabia na waciki. A kampania jest taka droga. Gdzie tu sens a gdzie logika. Sens jest w zatrudnieniu marysiopodobych i sponsorowaniu niektórych mediów. Logiki nie znalazłem.
Gucio
Gucio 13.10.2021, 18:56
to jakaś.... Agatka też współpracowała z poprzednim burmistrzem.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 13.10.2021, 16:14
Moja Oleśnica, Kaśka, Marzenka .....
Czas powtórzyć sesję z wnuczkiem !!!!!
Holistycznie
Holistycznie 13.10.2021, 11:30
Czas przerwać ten nieudany eksperyment !!!!
Były zwolennik
Były zwolennik 13.10.2021, 10:29
Jasiu nie obrażaj inteligencji Oleśniczan. Artykuł nie dotyczy procesu pana Rybaka tylko DOTYCZY TWOJEJ SKANDALICZNEJ POSTAWY JAKO CZŁOWIEKA I POLITYKA, KTÓRA ZOSTAŁA UJAWNIONA W TRAKCIE PROCESU.
Fakty te ujawnił Twój najbliższy współpracownik , a nie pan Rybak. Honorowy polityk na Twoim miejscu albo podał by pana Sowę do sądu , albo podał się do dymisji.
Próba odwrócenia uwagi czytelników przebiegiem procesem, jest żałosną obroną. Pozwól żeby tą sprawę rozstrzygnął sąd.
Powtórzę - nie obrażaj inteligencji nas mieszkańców.
Gucio
Gucio 13.10.2021, 18:55
Były zwolennik. Nie za dużo oczekujesz od Jasia ?
karma
karma 13.10.2021, 09:41
Nie jestem mocno w temacie, ale wydaję się, że dżeJBi pali sie nie tylko pod siedziskiem ale płoną również ostatnie włosy na głowie...
Tak się zastanawiam
Tak się zastanawiam 13.10.2021, 09:19
Bronś twierdzi, że Rybak zdradził go pracując z Kołacińskim , który w tamtym czasie reprezentował PIS. Żeby utrzymać władzę Bronś zawał sojusz z PIS i dopuścił tą partie do władzy w Oleśnicy.
Rybak za Kołacińskiego publicznie demonstrował z KOD , demonstrował w obronie sądów, brał udział w marszu kobiet. Ostatnio pokazał się na proteście w sprawie ustawy medialnej i orzeczenia TK.
Kim jest Bronś?
Medycyna
Medycyna 13.10.2021, 17:13
Tego nawet nie wie on sam .
Gucio
Gucio 13.10.2021, 20:43
Są badania genetyczne. Warto sprawdzić.
zw-kowalski
zw-kowalski 13.10.2021, 15:27
Synem swoich rodziców.
To pewne
To pewne 13.10.2021, 10:04
Kim jest Bronś? Człowiekiem o powszechnie znanej wiarygodności.
Oj będzie się działo
Oj będzie się działo 13.10.2021, 08:34
Po tłumaczeniu się Bronsia wiele osób zgłasza się żeby zeznawać w sprawie. Twierdzą, że to co znał Sowa , to wierzchołek góry lodowej.
wyborca
wyborca 13.10.2021, 07:48
" przypominam, że ów „Spindoktor" to Pan Andrzej Sowa, a wiarygodność tego Pana jest powszechnie znana, i już tylko to niech wystarczy za komentarz." I to niech wystarczy za komentarz, kogo sobie dobiera do współpracy J. Bronś.
O
O 13.10.2021, 08:05
Dokładnie . Bronś się sam zaorał w tych kłamstwach. Za sekretarza Rybaka trzymam kciuki. Prawda zwycięży
Wyborca nie Bronsia
Wyborca nie Bronsia 13.10.2021, 03:08
Co za paradoks, czyli epilog brudnej kampanii wyborczej!
Do wyborców Bronsia
Do wyborców Bronsia 13.10.2021, 02:57
Dlaczego Bronś nie zaprzecza zeznaniom Sowy? Dlaczego Bronś atakuje niezależne od niego media oleśnickie (Panorama, olesnica24.com), które – pro publico bono – spełniły swój obowiązek – względem czytelników – i ujawniły zeznania Sowy? Co do innych mediów oleśnickich: są one – dla własnych wymiernych korzyści – podporządkowane Bronsiowi.
Siebie warci
Siebie warci 13.10.2021, 00:32
Sowa wart Bronsia, a Bronś wart Sowy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 23:50
Jan Bronś: "ów „Spindoktor" to Pan Andrzej Sowa, a wiarygodność tego Pana jest powszechnie znana..." - jeżeli jest to stwierdzenie negujące pana Andrzeja Sowę, to tym samym Jan Bronś wydał złe świadectwo sobie, to to Jan Bronś zatrudnił Andrzeja Sowę do kreowania strategii dla Oleśnicy. I dalej Jan Bronś: "dlatego prezentowane tam „relacje" z sali sądowej przedstawiają nieprawdziwy jednostronny obraz sprawy..." - tu Jan Bronś podważa prawdziwość cytatów z protokołu rozprawy. Jan Bronś sam siebie pogrąża.
dobre
dobre 12.10.2021, 23:53
Hmm...'Spindoktor', ale ty 'światowiec' Krzysiu jesteś. Wiadomo 'łącznik'...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.10.2021, 10:35
Tchórzliwy anonimie czytaj ze zrozumieniem, a że tego nie potrafisz, to uciekasz w anonimowość.
O
O 12.10.2021, 21:47
Aha to dla Bronsia teraz Sowa niewiarygodny? człowiek który prowadził mu kampanię wyborcza. Cóż za samozaoranienie Bronsia. Obłuda fałsz i zakłamanie
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 23:53
Dobrze napisane, ale dlaczego anonimowo? Z tego tylko Jan Bronś się cieszy. Gdyby ci, co tu źle oceniają Jana Bronsia czynili to, podpisując się własnymi imionami i nazwiskami - ruszyłaby lawina niechęci wobec tego nieudolnego pracownika oleśnickiego magistratu, która zmiotłaby go z ratusza.
Krzysztof A.Kowalski
Krzysztof A.Kowalski 13.10.2021, 00:00
'Chory człowiek i może'! (Ernest Hemingway)
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.10.2021, 10:38
Tchórzliwy anonim dokonał powyższego wpisu. Jest to obrzydliwe i tylko świadczy o autorze tego wpisu, ale czy on potrafi zobaczyć podmiotowość w sobie? Zmiażdżył podmiot swój i uciekł w przedmiotowość. Żal mi go.
ala
ala 12.10.2021, 21:38
Strach i trwoga przed odpowiedziałnością za zeznania najlepszego kumpla i koordynatora wyborów na burmistrza

Pozostałe