Oleśnicka Biblioteka Publiczna ma 75 lat i nowy mural. Jak Wam się podoba?

  • 12.10.2021, 16:34
  • OAI
Oleśnicka Biblioteka Publiczna ma 75 lat i nowy mural. Jak Wam się podoba? fot. Andrzej P. Szachnowski
Za kolorowy projekt z Mikołajem Rejem w trzech odsłonach na tle charakterystycznych wież miasta i wśród zieleni odpowiadała Justyna Frąckiewicz. Mural dziś oficjalnie "odsłonięto". To jedno z wydarzeń z okazji 75-lecia oleśnickiej książnicy. Jubileusz obchodzono w jej sali konferencyjnej.

"Nasza instytucja, której patronem jest Mikołaj Rej, od dawna marzyła o „książkowym” muralu na elewacji biblioteki. Lepszego więc momentu na jego stworzenie jak rok obchodów naszego 75-lecia nie mogliśmy sobie wybrać. Już wkrótce, z pewnością i dumą, będzie można powiedzieć, że jeden z najlepszych bibliotecznych murali w Polsce znajduje się w Oleśnicy!

Do współpracy nad tym projektem (którego ostatni krok czyli realizacja na ścianie właśnie się zaczyna) zaprosiliśmy najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów" - informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna.  

Dzisiaj na uroczystości w sali konferencyjnej - w obecności burmistrza Jana Bronsia, wicestarosty Stanisława Stępnia, bibliotekarzy, samorządowców i przyjaciół biblioteki - dyrektor Anna Zasada mówiła o historii książnicy i powstawaniu muralu. Tak świętowano jubileusz - Oleśnicka Biblioteka Publiczna ma już 75 lat! 

Za projekt graficzny muralu odpowiadała Justyna Frąckiewicz - rodowita warszawianka, rocznik ’90. A nad realizacją projektu i nad jego wykonaniem w dużym formacie czuwa firma Ideamo. Od wielu lat zajmują się artystycznym malowaniem ścian. Współpracowali i realizowali murale dla m.in. Huawei, Żywiec, Wittchen, Spotify, Adidas, Wedel, Novotel, ING, Carrefour, BMW.

Inicjatywę sfinansowało miasto Oleśnica.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.

OAI

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MR
MR 13.10.2021, 19:33
Ależ okropny ten różowy kolor!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.10.2021, 00:37
Napisz to samo, ale podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.10.2021, 01:11
Wstydzę się, że jestem tchórzem!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.10.2021, 10:43
Mural zdobi Oleśnicę i jest godnym docenieniem pracy pani Anny Zasady. Szkoda, że nikt nie podszepnął twórcom, by gdzieś tam przemycili linie symbolizujące panią dyrektor, która jest właściwą osobą na właściwym stanowisku.

Pozostałe