Rytmy na bananach w Szkole Podstawowej nr 2 w Sycowie

  • 12.10.2021, 10:46
  • kad
Rytmy na bananach w Szkole Podstawowej nr 2 w Sycowie
Europejski projekt podsumowano w sycowskiej Dwójce z rozmachem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie (powiat oleśnicki) zorganizowała "Sycowskie Forum Europejskie" w ramach podsumowania projektu
"Erasmus+ SP2 w Sycowie - Postaw na rozwój". Na zaproszonych gości ze wszystkich sycowskich przedszkoli czekało mnóstwo atrakcji.

W sali gimnastycznej dzieci pod okiem nauczycieli i uczniów klas ósmych wybrali się w podróż Mbotami przez Maltę - z Valetty na Gozo, rozegrali mecz piłkarski robotów: Polska - Malta, za pomocą maty i kubeczków bawili się w koodowanie na dywanie, ścigali się ozobotami oraz ujawniali swoje talenty, grając maltańskie rytmy na bananach, winogronach i ziemniakach.

Na zajęciach w klasopracowni przyrodniczej dzieci mogły pod mikroskopem oglądać owady,  zbierać opiłki żelaza przy pomocy magnesu, łowić rybki wędką z magnesu, układać mozaiki, a także rozszczepiać światło przy pomocy pryzmatu oraz robić wulkan. Na pięknym przyszkolnym placu zielonym czekało na dzieci również mnóstwo atrakcji językowych: odgadywanie angielskich nazw warzyw i owoców poprzez ich kształt, rozpoznawanie zwierzątek po fragmencie obrazka, liczenie wrzucanych piłeczek do kosza, nazywanie kolorów, a także rzucanie kostką edukacyjną i nazywanie części ciała.


Na podsumowanie projektu zaproszono również dyrektorów wszystkich placówek oświatowych w Sycowie, wiceburmistrz Marzenę Guder oraz dyrektor CUW-u Monikę Zobek- Dubicką.

Spotkanie było okazją do omówienia celów projektu, zaprezentowania wszystkich związanych z nim działań, omówienia efektów 2-tygodniowego kursu języka angielskiego na Malcie, w którym wzięli udział uczestnicy projektu.

Edyta Ptak i Patrycja Przybylska-Moskwa przedstawiły prezentacje o przyrodzie i kulinariach Malty. Zaprezentowano również miejsca, które na tej pięknej wyspie warto odwiedzić. Kursy odbywały się w małych grupach międzynarodowych, a zajęcia prowadzone w Alpha School of English Language przez native speakerów były dla pedagogów wspaniałym doświadczeniem. Nie tylko poznawali nowe struktury leksykalno - gramatyczne, ćwiczyli wymowę, akcent, ale przede wszystkim pokonywali barierę językową, używając języka angielskiego w sytuacjach codziennych.

- Wszystkie zamierzone cele projektu "SP2 w Sycowie - Postaw na rozwój" zostały zrealizowane, a "Sycowskie Forum Europejskie" dało okazję do rozpowszechnienia jego rezultatów w środowisku lokalnym. Stawiajmy na rozwój zatem i na rozwijanie kompetencji kluczowych zarówno wśród uczniów, jak i naszych nauczycieli - podsumowała placówka.
 

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe