BOOM! UJAWNIAMY SENSACYJNE ZEZNANIA SPIN DOCTORA JANA BRONSIA

  • 11.10.2021, 16:15
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
BOOM! UJAWNIAMY SENSACYJNE ZEZNANIA SPIN DOCTORA JANA BRONSIA
...informuje "Panorama Oleśnicka" w swoim najnowszym wydaniu. Już jutro w sprzedaży!

TYLKO W PANORAMIE SENSACYJNE ZEZNANIA SPIN DOCTORA

Podstawą do tego, żeby dokonywać zmiany na stanowisku sekretarza miasta było przekonanie Jana Bronsia, że Zbigniew Rybak go zdradził

- ujawnił pod przysięgą szef kampanii wyborczej obecnego burmistrza.

Oto niewielkie fragmenty jego obszernych, sensacyjnych zeznań (w gazecie część pierwsza, redakcja zapowiada kolejne, z różnymi wątkami) o przedwyborczych ustaleniach w gronie komitetu Jana Bronsia:

Dotychczasowy sekretarz Zbigniew Rybak miał być zwolniony, a w jego miejsce miała być powołana Maria Susidko.

Podstawą do tego, żeby dokonywać zmiany na stanowisku sekretarza miasta było przekonanie Jana Bronsia, że Zbigniew Rybak go zdradził, bo za bardzo współpracował z jego politycznym oponentem. Głównym zarzutem była współpraca z poprzednim burmistrzem Kołacińskim. Innych powodów nie było...

Burmistrz przekazał mu [członkowi komitetu wyborczego - red.] taką informację, że zdaje sobie sprawę z tego, że przegra sprawę, ale musiał zwolnić pana Rybaka, bo to był ostatni moment i on doskonale wie, że te argumenty, których użył  - przywłaszczenie mienia należącego do Urzędu itd. - są słabe, ale to był ostatni moment.


W Panoramie także o starcie oleśniczanki w "Milionerach", o starciu manifestantów w Rynku i ataku na dziennikarza "Oleśnickiej", o zmianach w Parku Kolejarzy, najciekawszych wątkach z audytu w Atolu, rywalizacji i pączkowaniu kół w Platformie Obywatelskiej, przebudowie i rozbudowie siedziby straży pożarnej w Oleśnicy, planowanej książce o oleśnickich schronach, postulowanym zakazie wędkowania na stawie przy Kruczej, parku na Starych Ratajach, zmianie na spacerniaku w oleśnickim więzieniu i procesie z podwykonawcą basenu w Atolu, który zakończył się po 6 latach!

W wydaniu znajdziemy także

PANORAMĘ SYCOWA

PANORAMĘ GMINY OLEŚNICA

oraz zapis gorącej dyskusji o obwodnicy Międzyborza.

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (160)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr L.
dr L. 15.10.2021, 01:38
Oj Krzysiu, tak się nakręcać o 1szej w nocy w twoim wieku? Ogarnij się człowieku!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 01:04
Jest jeszcze jeden aspekt: nie byłoby tego całego zamieszania, gdyby przed kilkoma laty poważnie zajęto się Janem Bronsiem: otóż, podczas jednej z kampanii przedwyborczej zwróciłem uwagę na łamanie ordynacji wyborczej przez Jana Bronsia, redagujący jedno z poważniejszych mediów oleśnickich odpowiedział, że się tym nie zajmie, bo straci reklamodawcę. A gdyby się zajął - Jan Bronś wyleciałby z hukiem ze środowiska samorządowców kilka lat temu.
Temida
Temida 15.10.2021, 15:44
Panie Krzysztofie. Nie ma pan moralnego prawa wypowiadac sie na temat referendu. Jest pan cynikiem. Najpierw oczekiwal pan tego od Kazimierza karpienko. Gdy ten pan olal i wszedl Bronsiowi tu i owdzie to przerzucil sie pan na opozycje. Czy z panem jak z Ferdkiem Kiepskim dla ktorego byc organizatorem referendum to niegodne wyksztalcenia ?
Mister Ed
Mister Ed 14.10.2021, 12:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 14.10.2021, 12:32
do @Mister Ed. Rzuciłem Krzysztofowi rękawicę "Kropka. Krzysztof i inne płaczki w sprawie referendum. Przedstawiam wam swoją skromną propozycję. Wy dajecie mi meldunek czasowy w Oleśnicy abym jako mieszkaniec mógł zainicjować referendum. Ja zainicjuję udzielając kilku pełnomocnictw lub może nawet dokoptuję kilka osób. Casus "Herrn Kazimierz" uświadomił mi, że tak można. Ów "Herrn Kazimierz" mając meldunek stały w Oleśnicy mieszkał i pracował kilka lat w Niemczech. Ja mając meldunek czasowy w Oleśnicy prawa nie złamię. Pracując jak kierowca w transporcie międzynarodowym 5 na 1 lub 6 na 1 będę mógł dokonywać czynności przewidzianych prawem . W ten sposób zwrócę dług Polsce za Potop i swoją emigrację. Wy zamiast biadolić możecie się włączyć w zbieranie podpisów a ja narażę się na ataki na mnie. Ratusz i jego media wypomną mi sikanie w pieluchy, znajdą nie zapłacone faktury, wspomną o alimentach, rozwodach, rozlicznych kochankach. Biorę to na klatę. Oleśnica potrzebuje zmian. Co wy na to ?" Krzysztof nabrał wody w usta. Dalej prawi monologi. Nie podejmuje rękawicy.
wszystko
wszystko 14.10.2021, 08:44
Jakie zdewociałe i sPisiałe pierdziszewo...taki burmiszcz i samorząd!
?
? 13.10.2021, 10:44
Dlaczego oleśnicki samorząd upadł tak nisko?
hello mariolka
hello mariolka 14.10.2021, 08:46
A kto ich wybrał?
Gucio
Gucio 14.10.2021, 08:51
hello. Masz rację. To mieszkańcy postawili na takie a nie inne rozwiązania wybierając Bronsia. Bronsia nie przywiozła w walizce ani Moskwa ani też Bruksela. To wybór demokratyczny.
zw-kowalski
zw-kowalski 13.10.2021, 09:46
Ale fajnie jest w Oleśnicy. Nie to co w Övik. Tu nie mamy takich atrakcji.
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 13.10.2021, 09:29
A to, co dzisiaj się stało, to jest skandal. Nie nazywajmy tego inaczej. To są osoby publiczne. Nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią.
ŻENADA
ŻENADA 12.10.2021, 19:09
Pracodawca może wypowiedzieć umowę tylko w określonych sytuacjach , a nie wtedy kiedy ma taki kaprys. Człowiek bez rzeczywistych powodów nie można takich rzeczy robić bo jest to przestępstwem. Od dziesiątek lat obowiązuje kodeks pracy, przepisy branżowe są ZZ , PIP a ty człowiek myślisz w kategoriach właściciela folwarku.
W POLSCE POGLĄDY POLITYCZNE, LUBIENIE BĄDŹ NIE LUBIENIA PRACOWNIKA NIE SĄ PODSTAWĄ DO ZWOLNIENIA.
Administracja w tym urzędnicy nie są własnością polityków - i pora Janie to ZROZUMIEĆ.
Aldona
Aldona 12.10.2021, 16:15
Janie, ale czy nie ważny jest forma wypowiedzenie umowy?
Jan
Jan 12.10.2021, 15:43
A od kiedy to pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę podwładnemu? Czy UM ma być miejscem pracy do emerytury? Dziecinada jak czytam te dyskusje.
Gucio
Gucio 12.10.2021, 20:41
Jan. Oczywiście, że może. Tylko, że pracodawcą jest miasto Oleśnica a nie Jan Bronś. Bronś mógł wypowiedzieć pisząc krótko utrata zaufania i to by wystarczyło. Rybak byłby bez szans. A tak zrobił się cyrk. Jan a która to elektrownia w Szwecji kupuje węgiel w Polsce ?
Naczelnik Klonisz
Naczelnik Klonisz 12.10.2021, 17:44
@Jan: Uszaty ?????
Magdalena
Magdalena 12.10.2021, 16:09
Może wypowiedzieć, ale w tym konkretnym przypadku mówimy o DYSCYPLINARNYM zwolnieniu bez żadnych merytorycznych podstaw. To m.in. dlatego sprawa ta jest tak napiętnowana moralnie.
Joanna
Joanna 12.10.2021, 19:11
W tym wypadku mówimy o zarzutach pozornych i to jest granda
Aldona
Aldona 12.10.2021, 15:36
Czy w tym konkretnym i jak czytam porażającym przypadku nie jest uzasadniony Impeachment w wydaniu samorządowym.
Pytam o to oleśnickich radnych.

Pytam
Pytam 12.10.2021, 17:14
Ważna uwaga.
Drodzy radni, czy macie odwagę się wypowiedzieć.
Czy nie powinniście zabrać głosu?
Czy takie standardy wam odpowiadają?
Każdy mógłby być na miejscu sekretarza. Postawcie się więc w jego mo
Stanisław Mikołajczyk
Stanisław Mikołajczyk 14.10.2021, 07:46
No i czy radny Żyła będzie mógł patrzeć w oczy ???
Rathaus
Rathaus 14.10.2021, 08:06
paździerz fotoplastikon ma zaćmę.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 14:31
"najciekawszych wątkach z audytu w Atolu" - po tym jak zapoznałem się raportem publikowanym na tym portalu ( https://www.olesnica24.com/wia… ) powtórzę: "Jest tam wiele błędów i karkołomnych stwierdzeń. Przykład: "Ankietę wypełniło anonimowo i oddało 27 pracowników, co daje gwarancję, iż wyniki przeprowadzonej ankiety są wiarygodne i odpowiadają stanowi faktycznemu funkcjonującemu w jednostce." Jest to bzdura. Tak twierdzić może osoba uprzedzona. Nie bronię Adama Hrehorowicza. Uważam, że się nie nadaje. Ale raport został sporządzony koszmarnie, tendencyjnie i raczej miażdży autorów, a nie osobę Adama Hrehorowicza." Atol - wielokrotnie pisałem w minionych latach, w trakcie poprzednich kadencji i radnym i burmistrzom (Jan Bronś i Michał Kołaciński): jedyną szansą uczynienia z "Atola" spółki niezależnej finansowo od budżetu miasta - jest dokapitalizowanie jej obiektem o charakterze hotelowo-gastronomiczno-usługowo-konferencyjnym i uczynienie z całego kompleksu pełnowartościowy ośrodek. Niestety: ani Jan Bronś, ani Michał Kołaciński, ani żaden radny, czy też ugrupowanie, mające radnych w oleśnickiej radzie miasta - nie uczynili nic w tym kierunku - przeciwnie - wydatkowali wiele milionów złotych na inne obiekty, dodatkowo obciążające budżet miasta, tym samym przyczyniając się do dalszej dekapitalizacji "Atola". Teraz sytuacja jest taka: by ratować przed kompletną ruiną - trzeba przeprowadzić kapitalny remont obiektów, zatrudnić pełną obsadę, a to już rząd kosztów w wielu milionach złotych. Za taki stan obiektu winę ponoszą: oleśniccy radni z Janem Bronsiem i Michałem Kołacińskim na czele.
Jan
Jan 12.10.2021, 15:39
Jedynym ratunkiem "jest dokapitalizowanie jej obiektem o charakterze hotelowo-gastronomiczno-usługowo-konferencyjnym i uczynienie z całego kompleksu pełnowartościowy ośrodek" Oto recepta nieomylnego powtarzana od lat wzięta oczywiscie z kapelusza.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 23:56
Anonimowy Internauto napisz to samo, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem, i naucz się czytać, ba czytać ze zrozumieniem.
niestety
niestety 12.10.2021, 15:28
Krzysztofie, ale pan Michał Kołaciński razem z OR mieli w programie wyborczym budowę obiektu o którym piszesz przy Atolu, do tego miała być jeszcze kręgielnia, ale twoje głupawe wpisy i zaciekłe ataki na pana Michała doprowadziły do tego, że ponownie wygrał Bronś, czego dotkliwe konsekwencje właśnie Oleśnica ponosi.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 15:35
Tchórzu, napisz to samo, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. Pomijając powyższy głupawy, tchórzliwy wpis - OR nie miało w programie wyborczym budowy hotelu przy Atolu. Dopiero Dariusz Sendek myślał o takim obiekcie z wykorzystaniem środków Pefronu, ale nie było przychylności Michała Kołacińskiego zaślepionego swoją wizją CUS.
Bujak Adam
Bujak Adam 14.10.2021, 12:16
Kłamiesz jak zawsze, trollu Kowalski. OR miało w planie budowę hotelu, dobrze wiesz, bo siedziałeś na konwencji Kołacińskiego w 2018 roku - widziałem na zdjęciach!. Porażka wyborcza odsunęła ten plan w czasie.
https://www.olesnicarazem.pl/k…
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 01:10
Podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem tchórzu. Wyzywać potrafisz, ale odwagi cywilnej nie masz. Gdy ja pisałem o planach i programie wówczas, gdy Michał Kołaciński kandydował i został burmistrzem, i wówczas owszem byłem, ale wówczas Michał Kołaciński nie planował budowy hotelu, ale remont starego szpitala, który należało wyburzyć. Typowa przewrotność OR.
.
. 14.10.2021, 12:20
Jeszcze zrzut z reklam wyborczych OR: https://8989983c-f37e-4fe2-bf1…
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.10.2021, 01:11
A dlaczego wstydzisz się tego? Może ty sam jesteś Michałem Kołacińskim? Trzeba było zająć się budową hotelu, gdy się było burmistrzem Michale Kołaciński, a nie CUS.
Gucio
Gucio 15.10.2021, 19:13
Krzysztof. A gdybym ja napisał "trzeba było zostać burmistrzem i to wszystko zrobić" to zaraz nazwiesz mnie po katolicku "tchórzem".
Ale jaja
Ale jaja 12.10.2021, 15:24
Potwierdzam - sposób przeprowadzonej ankiety i jej opis sporządzało chyba dziecko?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 14:25
"o zmianach w Parku Kolejarzy" - przeczytać tam można o tak zwanej strefie fitness ... Coś takiego jest niemalże w każdej gminie, w każdym miasteczku i w Oleśnicy jest w parku nad stawami. Park Kolejarzy ma jedną z piękniejszych w Oleśnicy rabat, ale ma zniszczony skatepark - to należałoby zmodernizować, a nie tylko płytami zakrywać wnęki pod zjeżdżalnią. Koszmarem będzie położenie sztucznej nawierzchni i wpakowanie w parku tych sztampowych urządzeń. Jakby nie można było zaprojektować miejsca relaksu tak, by był wkomponowany w otoczenie. Są takie możliwości. Ale nie, w Oleśnicy - nie, w Oleśnicy musi być sztampowo i bez sensu. Przykład przy ul. Cieszyńskiego i w największym oleśnickim parku.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 14:16
Przeczytałem. To tylko potwierdziło moją opinię o tym, że ani Jan Bronś, ani Edyta Małys-Niczypor nigdy nie powinni być samorządowcami. Lektura tekstu "Sensacyjne zeznania ..." jest kolejnym (którym to już bieżącej kadencji) argumentem za referendum o odwołanie Jana Bronsia ze stanowiska burmistrza. Ci, co w Oleśnicy nazywają siebie opozycją cóż czynią, albo uczynią? Nic, a może tylko bardzo się rozpiszą.
Gucio
Gucio 13.10.2021, 00:13
Z pańskiego wpisu wynika, że był w Oleśnicy jeden gość co miał jaja i pokazał Bronsiowi środkowy palec.
Wyborca
Wyborca 12.10.2021, 15:22
Czas najwyższy może uratujemy tych ludzi przed nimi samymi.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 15:37
Tylko pod warunkiem, gdy wpisy przestaną być anonimowe.
Monika
Monika 12.10.2021, 14:23
Panie Krzysztofie A. Kowalski, chyba nikt nie wie jak się zabrać za to referendum. Może Pan by zadziałał. Wiele osób by się do Pana przyłączyło, ale nie ma komu to zorganizować i poprowadzić.
Magda
Magda 12.10.2021, 17:29
Jeśli opozycja z Panem Kołacińskim na czele nie spróbuje zrozumieć dlaczego ostatnio wygrał Bronś, to referendum niewiele da, bo nic się nie zmieni. Przed ostatnimi wyborami wielokrotnie o tym mówiłam, ale traktowali mnie jak głupka. A jak się sprawdziły moje przypuszczenia i przegrali, to się obrazili. Póki co ludzie nie widzą alternatywy dla Bronsia. I nie ma co tych ludzi wyzywać od bezmózgów, tylko trzeba pokazać, że można coś zmienić. I to zmienić na lepsze, a nie dla samej zmiany.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 14:33
Ależ takie osobistości jak Michał Kołaciński, Paweł Bielański doskonale wiedzą jak to uczynić i mają spisane wszystkie zaniedbania, niegospodarności, nieprawidłowości Jana Bronsia, jakich się dopuścił w tej kadencji.
.
. 12.10.2021, 14:30
Ja też chętnie się przyłączę.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 15:37
Anonimowo?
nie
nie 12.10.2021, 14:32
trud wasz daremny referendum nie przejdzie taka jest specyfika tego miasta - a poza tym Oleśniczanie sami naważyli sobie tego piwa więc niech piją - na zdrowie!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2021, 15:36
Dobrze napisane, tylko szkoda, że anonimowo.
Ach! Ci niegrzeczni redaktorzy!
Ach! Ci niegrzeczni redaktorzy! 12.10.2021, 13:39
Dramat polega na tym ,że ci ludzie uważają, swoje zachowanie za normalne . Dla nich postępowanie TKM jest standardem. Postepują tak od lat. Interes państwa, mieszkańców czy sytuacja zwykłego człowieka jest tylko hasłem wyborczym umieszczanym na plakacie. Dla nich ważni są tylko ci, których można przekupić lub zastraszyć.
Ludzie kompetentnych z charakterem są tępieni ponieważ nie dają sobą sterować i mogą stanowić poważne zagrożenie dla ludzi nieuczciwych.
Wszyscy zamieszeń w opisany proceder będą mieli ogromny żal do redaktorów o ujawnienie ich postępowania. W oczach opinii publicznej chcą przecież uchodzić za sprawiedliwych, wrażliwych, bogobojnych itp.
Oleśniczanom powinien wystarczyć Kurier Ratuszowy i milicyjny portal.
i to nie jest śmieszne
i to nie jest śmieszne 12.10.2021, 14:01
Sprawiedliwi, wrażliwi, bogobojni......... dobre sobie, przecież oni sprzeniewierzyli się prawie całemu DEKALOGOWI !!!!!!
Janek
Janek 12.10.2021, 13:54
Ci redaktorzy , to nie ludzie ,to wilki!
Kończ waść, wstydu oszczędź
Kończ waść, wstydu oszczędź 12.10.2021, 12:07
Może by tak telewizja przyjechała ....

https://panstwowpanstwie.polsa… › zglos-temat
o to to
o to to 12.10.2021, 13:37
Telewizja to świetny pomysł, Bronś boi się tylko Sądów i mediów. Resztą gardzi.
.
. 12.10.2021, 11:14
Taki jest Bronś i tacy są jego ludzie, Susidko, Małys ostatnio w czołówce znalazł sie też Hrehorowicz. Nie wiem jak dla was ale dla mnie wystarczy, szczerze powiedziawszy nie wiem jak mam się zachować kiedy spotkam tych ludzi na ulicy? Zeznania pod przysiegą Pana Andrzeja Sowy pokazują kulisy działania sitwy, jak zepsuty jest w tej chwili oleśnicki samorząd, niszczy go gangrena. Nie mielibyśmy tych problemow gdyby dwukadencyjność wojtów, burmistrzów wprowadzona była kilkanaście lat temu, a tak obraz zepsucia Oleśnicy jest porażający, najgorsze jest to, że dotyka to bezposrednio Oleśniczan którzy cierpią.
wyborca
wyborca 12.10.2021, 12:23
Od dawna wiadomo, że układ J. Bronsia to sitwa. Ale zastawiam się dlaczego A. Sowa tą sitwę popierał i pomagał wygrać wybory? A teraz co? Korytka zabrakło, że sitwa już jest be? Podobnie zachowuje się D.Siedlecki, który też teraz walczy z Bronsiem.
Gucio
Gucio 12.10.2021, 11:50
Kropka a pamiętasz co były prezydent Kaczyński powiedział do obywatela ? Możesz to powtórzyć.
Przepaść między nimi.
Przepaść między nimi. 12.10.2021, 10:53
Panie Michale Pan wraca, my Bronsia już nie chcemy.
dobre
dobre 13.10.2021, 00:23
Malutki rycerz misio z szabelką zbawcą pierdziszewa!
?
? 12.10.2021, 10:07
Nio proszę państwa, towarzystwo z Ratusza, popatrzcie w jakiej hucpie uczestniczycie. Piszę do wszystkich, tych zamieszanych w ten obrzydliwy proceder rugowania sekretarza Rybaka, ale i do tych niezaangażowanych a przygladających sie biernie tej skandalicznej, poniżajacej, niszczącej oleśnicką samorządność akcji Bronsia i jego ludzi. To jest proceder wymierzony bezposrednio w dobro tego miasta i jego mieszkanców, godność człowieka a wy nic?
Magda
Magda 12.10.2021, 17:32
Bo niestety wszyscy jesteśmy wychowani w mentalności "nie s.a się we własne gniazdo". A to konserwuje patologię
Oszukany wielokrotnie wyborca
Oszukany wielokrotnie wyborca 12.10.2021, 09:58
I tak oleśnickim Urzędem zarządza pani po filologii rosyjskiej zamiast wykształconego popadającego kierunkowe wykształcenie, doświadczenie i sukcesy zawodowe urzędnika. To jest mafijne rozkładanie samorządu.
Gucio
Gucio 12.10.2021, 11:49
Oszukany. Ale to jest właśnie odpowiednie wykształcenie. Morawiecki był historykiem a kierował bankiem. To tak działa.
Ludzie co to za człowiek
Ludzie co to za człowiek 12.10.2021, 10:02
Rybak , jak rasowy urzędnik, bardzo dobrze współpracował z Zelinką, przez długi czas z Bronsiem i Kołacińskim. Zdaniem Bronsia zdradził bo pracował zgodnie ze złożonym ślubowaniem - masakra!

Pozostałe