Kto manifestował na Rynku w Oleśnicy? /ZDJĘCIA I WIDEO/

  • 10.10.2021, 17:43
  • OAI
Kto manifestował na Rynku w Oleśnicy? /ZDJĘCIA I WIDEO/ Fot Grzegorz Huk
Dzisiaj o godzinie 18 na oleśnickim Rynku zgromadziły się dwie grupy manifestantów. Jedni protestowali przeciwko "polexitowi", drudzy stanęli w obronie wyroku Trybunału Konstytucyjnego o wyższości Konstytucji nad prawem unijnym.

 W grupie pierwszej byli m.in. radni Grzegorz Żyła, Paweł Leszczyłowski, Jan Mandat, Damian Siedlecki, w drugiej radny Wojciech Bartnik.

Przebieg dwóch manifestacji pokazujemy na zdjęciach i video.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

móżyn-albinos
móżyn-albinos 12.10.2021, 06:56
Ilością powtarzających się zdjęć nie spowodujecie zwiększenia liczby demonstrantów. Jest to kolejny dowód na brak profesjonalizmu tzw. redaktorów tego portalu.
zw-kowalski
zw-kowalski 11.10.2021, 23:13
Kiedyś Krzysztof zapytał mnie czy wrócę do Polski ? Odpowiedź macie tu i teraz. Zaraz się pozagryzacie.
dr L.
dr L. 12.10.2021, 05:23
A ja @zw, na takie pytanie zwykle odpowiadam...jak wrócę to w 'słoiczku'! ;-)
Uwaga!
Uwaga! 11.10.2021, 22:39
Administrator *** blokuje!
.
. 12.10.2021, 05:03
Przecież piszesz
dr L.
dr L. 12.10.2021, 05:19
Nie graj głupa cwaniaczku 'administratorze'!
Teresa
Teresa 11.10.2021, 18:18
Kto to jest chyży rój?
Zatkało kakao
Zatkało kakao 11.10.2021, 22:37
Ty terecha!
mpolska24
mpolska24 11.10.2021, 20:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Summarum
Summarum 11.10.2021, 16:34
To niezwykle interesujące, że "urojony polexit" wzbudza takie emocje. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że Chyży Rój (czy odwrotnie, ale nieważne) ma w tym głęboki interes. I tyle w temacie.
takie fakty
takie fakty 11.10.2021, 17:02
urojony polexit powstaje w głowach chorych z nienawiści do pis ale wejście do UE i ewentualne wyjście odbędzie się tylko poprzez REFERENDUM i większością głosów Polaków.
JM
JM 11.10.2021, 22:22
https://oko.press/tusk-aby-wyprowadzic-polske-z-ue-wystarczy-jedno-glosowanie-zwykla-wiekszoscia-przesadza/
JM
JM 11.10.2021, 22:15
Niestety nie masz racji. Obecne prawo zezwala na podjęcie decyzji przez głosowanie w sejmie za wyjściem z Unii.
i tyle
i tyle 11.10.2021, 16:50
To teatr dla mas...
neo_matrix
neo_matrix 11.10.2021, 15:49
Kiedyś były czerwone flagi, w tym z sierpem i młotem... Teraz mamy niebieskie z żółtymi gwiazdkami... Towarzysze na górze zmienili pod kolor krawaty, a owce na dole zmieniły kolor flag...
Dekolt
Dekolt 11.10.2021, 17:57
Możesz sie przenieść na Białoruś... tam maja własne niezmienne wartości i unia nic nie dyktuje
Gucio
Gucio 11.10.2021, 15:58
neo_matrix. No jeszcze jest flaga Watykanu utworzonego na mocy umowy z faszystami.
Cytat z DoRzeczy
Cytat z DoRzeczy 11.10.2021, 15:29
W ubiegłym roku co czwarte pozwolenie na pobyt na terenie UE dla obywateli państw niezrzeszonych we wspólnocie było udzielone przez Polskę.

"Najnowsze Eurostatu pokazują, że w 2020 Polska - tradycyjnie - wydała najwięcej pierwszych zezwoleń pobytowych dla obywateli państw trzecich. Z 2,2 mln wszystkich zezwoleń wydanych w UE na Polskę przypadło 598 tys. (26%), Niemcy 313 tys. (14%), Hiszpanię 312 tys. (14%)" – napisał wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.


W pandemicznym roku 2020 w całej Unii Europejskiej wydano 2,2 mln takich zezwoleń. Rok wcześniej było ich o 706 tys. więcej.

Obcokrajowcy przyjeżdżają do Polski głównie w celach zarobkowych. Polska przyjęła w zeszłym roku ponad 502 tys. takich osób. W całej Unii Europejskiej w tym czasie do pracy przyjęto niecałe 904 tys. W tej kategorii za drugie miejsce zajęły Niemcy, które udzieliły 313 tys. zezwoleń na pracę. Podium zamyka Hiszpania z 312 tys. pozytywnie rozpatrzonych wniosków.
Najwięcej Ukraińców

W 2020 roku pierwsze zezwolenie na pobyt w krajać unijnych otrzymało 601 200 Ukraińców, co czyni Ukrainę największym źródłem imigracji do UE. Aż 81 proc. z nich otrzymała zezwolenie na pracę w Polsce Do Europy w poszukiwaniu pracy chętnie przyjeżdżali tez obywatele Maroka (123 400) oraz Indii (79 270).

Najwięcej zezwoleń na przyjazd w celach edukacyjnych wydała Francja (72 700), a z powodów rodzinnych najcześciej obcokrajowcy trafiali do Niemiec (130 700). Nasz zachodni sąsiad jest również liderem pod względem wydawania pozwoleń na pobyt z innych powodów (153 000).
POLAK
POLAK 11.10.2021, 15:28
Po 1989r., z kraju nędzarzy, w którym dochody mieszkańców były niższe od dochodów w wielu państwach afrykańskich staliśmy się bogatym społeczeństwem. Stało się tak dzięki pracy własnej Polaków i ogromnej pomocy państw zachodnich - kapitał, technologie, umorzenie kolosalnych pożyczek. Na jakiej podstawie można twierdzić, że Polska jest kolonią - chyba tylko w oparciu o wiadomości z TVP1.
Rex
Rex 11.10.2021, 16:42
Kolonią nie będzie wtedy, gdy będziemy sobie sami wybierali rząd, gdy sobie sami zdecydujemy o kształcie sądownictwa, gdy sobie sami zdecydujemy o tym czym jest rodzina, nikt nam nie będzie mówił, że aborcja to prawa człowieka, itd. I tak traktat o UE stanowi. Tych spraw nie przyznaliśmy żadnej unijnej instytucji. Unia tak, ale bez roszczeń eurofederastów.
Jan
Jan 11.10.2021, 15:11
Polska jak widac idzie w kierunku normalnosci: scena polityczna podzielona na dwa obozy, a na demonstarcjach grastka osob. Bo po co strzepic jezyk jak jest dobrze, a moze bedzie lepiej. A to ze przegrani chca wrocic do wladzy to tez normalnosc-szansę maja wszak za 2 lata wybory.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 16:00
Jan. Nim uraczysz nam kolejnymi kłamstwami i demagogią odpowiedz która to kopalnia w Szwecji kupuje od Polski węgiel. Turoszów leży w Polsce a nie w Szwecji.
Wowa
Wowa 11.10.2021, 15:31
Po co się wychylać - jak będziesz czekał to Putin przyśle ci wytyczne jak masz być szczęśliwy.
Emeryt
Emeryt 11.10.2021, 14:11
To może z innej albo tej samej beczki. Jak to jest, że w "solidarnej" Unii obowiązują diametralnie różne standardy wobec traktowania państw członkowskich. Przecież Robert Schuman w grobie się przewraca jak to widzi. Po 1989 roku staliśmy się w wielu dziedzinach krajem niemal kolonialnym.
Rabunkowa prywatyzacja to był przekręt w biały dzień. Teraz kiedy Polska zaczyna być powoli silna i konkurencyjna komuś wyraźnie się to nie podoba. Najtragiczniejsze, że nie brakuje rodaków plujących na Ojczyznę.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 15:01
Emeryt. Może nie plują a prowadzą konstruktywną krytykę ? A to różnica. Łatwo być patriotą gdy się przebywa na emeryturze lub ma się państwową czy samorządową pensję. To za PiS Niemiec dostaje po 160 tys na stworzenie jednego miejsca pracy. Co ty na to ? Dlaczego PiS nie postawił na kołki wszystkie VW z oszukanymi komputerami ?
n
n 11.10.2021, 15:08
Wiesz dlaczego jesteś w UE bo jak ci nie odpowiada kultura i wartości kraju w którym żyjesz to możesz bez problemu i konsekwencji wyjechać z kraju - podobają ci się Niemcy proszę bardzo jedź i żyj tam.Właśnie dlatego mój głos był za UE w 2004 roku -dziś jeśli to ma być PAŃSTWO mówię NIE!
Gucio
Gucio 11.10.2021, 15:32
n. Mieszkałem w Niemczech trzy lata gdy Polska nie była w UE. Tak samo mieszkał tam Kazik gdy Polska nie była w UE. To państwo zawsze potrzebowało imigrantów. Z UE robi się RWPG. Tylko ładnie opakowane.
Użyteczni idioci
Użyteczni idioci 11.10.2021, 12:45
Mamy do wyboru albo być w Unii albo być republiką rosyjską. Jak ktoś tego nie rozumie , to już powinien wyjechać na Białoruś.
W 1939 roku Rząd Polski uwierzył we własną propagandę. Nie oddamy guzika od munduru, w tydzień będziemy pod Berlinem. Efektem tej bufonady było 6 mln ofiar i całkowite zrujnowanie kraju. Zanim zaczniemy wymachiwać szabelką może warto poznać i zrozumieć historię.
Polski eksport w 80% skierowany jest do krajów unii. Sprzedajemy głównie produkty oparte na technologiach zachodnich. Dzięki temu w Polsce jest dużo pracy. Jak jesteśmy bezradni w spółczesnej gospodarce świadczy przykład polskiego samochodu "Izera" czy przemysłu obronnego. Niemcy, prywatna firma, w kilka miesięcy uruchomili produkcję VW pod Poznaniem. Nam projekt samochodu zrobili Włosi i mimo wsparcia rządu od wielu nie możemy uruchomić produkcji. W zbrojeniówce nie jesteśmy sami wyprodukować nowoczesnej inteligentnej amunicji , brakuje podwozi do dział itd. O wielkich pieniądzach przekazywanych Polsce przez Unię nie wspomnę.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 15:05
Użyteczni. Zauważ jedno. Polska sprzedaje to co oni przysyłają a Polska tylko montuje. W całej Europie brakuje rąk do pracy. W GB brakuje około ok 300 tys kierowców, w Niemczech 300 tys kierowców a w innych branżach około 3 mln pracowników. Więc Polska sprowadza się do funkcji montowni. W większości Polska eksportuje to co w częściach sama dostała. obie strony pomnażają swoje PKB.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 11.10.2021, 18:43
Ten Gucio naprawdę jest człowiekiem-omnibusem, nieomal jak geniusze Renesansu. Powinien wystartować w teleturnieju Wielka Gra. Chyba zadzwonię do red. Ryszarda Serafinowicza, żeby Go przyjął bez eliminacji. Zna się dosłownie na wszystkim, czego najlepszym dowodem są Jego wszechobecne wpisy. Nieobca Mu jest polityka zagraniczna i wewnętrzna, ekonomia, historia myśli społecznej, teologia, historia kościoła, handel zagraniczny, socjologia, literatura polska i obca, można by wymieniać bez końca. Naprawdę, piszę to poważnie chylę czoła przed Nim oraz Jego nieograniczonym intelektem popartym niebywałą wiedzą. Nie wiem czy ktokolwiek z żyjących mógłby się z Nim zmierzyć na iloraz inteligencji IQ. Dlatego z tą chwilą przestaję dyskutować z Nim, bo i tak nie mam najmniejszych szans.
siema
siema 11.10.2021, 21:34
Debilu-rasisto, zapraszam do kina na „Wesele” Smarzowskiego, może ten film przemówi do twojej nacjonalistycznej zakutej pały…
GG
GG 11.10.2021, 15:34
Gucio zastanowiłeś dlaczego Polska nie zrobiła montowni z Niemiec, Francji czy chociażby Rumunii?
b
b 11.10.2021, 12:56
swoje oceny zachowaj dla siebie a ja proponuję aby Polska miała taki status jak SZWAJCARIA i nie była zależna ani od UE ani Rosji!Można być sobą i niezależnym!
Współczuję
Współczuję 11.10.2021, 15:40
b popatrz na mapę jak położona jest Szwajcaria, a jak Polska. Popatrz na historię obu państw. popatrz na potencjał gospodarczy. Dzisiaj nie ma państwa samodzielnego wszystkie państwa mają swoje zależności. I bardzo dobrze bo zobowiązuje do współpracy a nie agresji. Chłopie zejdź na ziemię i nie bądź infantylny.
b
b 11.10.2021, 16:05
a ty ciągle musisz mieć mentalność słowiańskiego niewolnika którym jak nie pod butem ruskim to pod butem niemieckim ma siedzieć?może czas zmienić optykę a nie wiecznie się łasisz do oprawców
Gucio
Gucio 11.10.2021, 16:02
współczuje. Polska pokazała jak potrafi współpracować. Każdy to widzi.
marek
marek 11.10.2021, 15:12
Szwajcaria jest otoczona krajami demokratycznymi i jest silna ekonomicznie - my mamy sąsiada bandytę, który pożegnanie z UE natychmiast wykorzysta do działania przeciwko bezbronnemu krajowi. Bo wtedy będziemy samotni. Pan Bóg nas nie obroni, ani papież. Do krajów UE wysyłamy produkcję bez ceł. Wychodząc z UE zaczniemy płacić cła. Wyjścia z UE chcą przyjaciele Putina i Łukaszenki
b
b 11.10.2021, 16:15
Co ty człowieku opowiadasz?Na papieża Polska nie ma co liczyć bo to kryptokomuch watykański.Wielu ludzi odchodzi od wiary trzeba zacząć się upodmiotowić a nie wiecznie skamleć na progu u bogatych i wpływowych - jak ty siebie nie szanujesz to tym bardziej ciebie szanować inni nie będą Tak marzę aby nasz kraj był podobny do Szwajcarii -neutralny od długich lat a jednocześnie nowoczesny i silny gospodarczo.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 15:34
marek. I Niemcy też będą płacili cła wysyłając Polsce auta, czołgi, maszyny rolnicze. Więc aby tego nie płacić trzeba będzie samemu produkować co wzmocni rodziną gospodarkę a nie montownie. Ale możesz mieć swoje zdanie.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 12:35
"Złe wiadomości dla polskiego Kościoła. Pytani o to, z jakich aktywności mogliby zrezygnować, aby móc dłużej korzystać z internetu, młodzi ludzie najczęściej wskazują mszę świętą. Taki wniosek płynie z raportu NASK "Nastolatki 3.0".
Potężny cios w Kościół. Młodzi ludzie przemówili
Nastolatkowie wolą spędzać czas w internecie niż w kościele - wynika z raportu NASK (Getty Images)

Nastolatkowie coraz więcej czasu spędzają w internecie - wynika z raportu "Nastolatki 3.0" sporządzonego przez państwowy instytut badawczy NASK. Nawet zmuszenie do pracy na komputerze z powodu pandemii nie zmniejszyło zainteresowania siecią w czasie wolnym - podkreśla jeden z autorów badania, Rafał Lange.

Czytaj także: Niedoszły ksiądz przerywa milczenie. Twierdzi, że seminaria tworzą pedofilów
Dla nastolatków internet jest ważniejszy niż religia

Wyniki badania najbardziej mogą zmartwić Kościół katolicki. Okazuje się bowiem, że dzisiejsi nastolatkowie wolą spędzać czas w sieci niż na mszy.

Na pytanie "Z jakich aktywności mógłbyś/mogłabyś zrezygnować, aby móc dłużej korzystać z internetu?" większość ankietowanych (ponad 30 proc.) odpowiedziała, że z nabożeństwa religijnego lub mszy świętej. Dalej znalazły się "oglądanie TV, filmów, seriali itp." (27 proc.), "odrabianie lekcji, uczenie się" (23,2 proc.) i "zajęcia pozaszkolne" (20,6 proc.).

Czytaj także: Skandal w zakonie Werbistów. O. Konkol oskarżony o uwodzenie młodych kobiet

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. ks. Witolda Zdaniewicza zwrócił uwagę na te niepokojące wyniki. "Religia wyraźnie przegrywa z internetem" - napisano na facebookowym profilu instytutu. Cytat z o2
móżyn-albinos
móżyn-albinos 11.10.2021, 10:21
Mam małe pytanko do demonstrantów antyrządowych: Mieliście wreszcie okazję obalić i odbić Oleśnicę "z łap parszywego PiS-u" i co tą demonstracją uzyskaliście? Wszystko zostało po staremu. Poczekajcie jeszcze 2 lata. Wielu z was może nie doczekać kolejnych wyborów. Sami widzicie, że jesteście bezsilni a pokrzyczeć sobie możecie - jest wszakże wolność i demokracja - ale tylko do godz. 22. Potem obowiązuje cisza nocna. Kto pamięta, to niech się jeszcze przed spankiem pomodli, umyje resztki ząbków lub włoży sztuczną szczękę do szklanki z wodą i pomarzy o przejęciu władzy zanim uda się w objęcia Morfeusza. I najważniejsze zasypiamy z rączkami na kołdrze.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 12:37
móżyn. Nie dociera do ciebie , że część społeczeństwa jest na prawdę wkurzona. Mam nieco kontaktów z młodymi. Takiego wkurzenia młodych dawno nie widziałem.
Smutne to jest....
Smutne to jest.... 11.10.2021, 12:29
Nie zaklinaj rzeczywistości , w całej Polsce protesty, a TY zamykasz oczy i wierzysz we własne wizje. Być może jesteś benificjentem tej władzy i chciałbyś żeby tak zostało.
Małgorzata Sobieszczańska
Małgorzata Sobieszczańska 11.10.2021, 09:55
Se podemonstrowali. Z jednej strony przyszło paru dziadków z AK i Radia maryja, z drugiej paru dziadków ze Zbowidu i PZPR, pomachali chorągiewkami, jedni polskimi, drudzy unijnymi (tak jakby jedno wykluczało drugie) - w końcu osoby starsze zażyły trochę powietrza, trochę się poruszały - samo zdrowie. Należałoby rozważyć organizację takich demonstracji regularnie trzy razy w tygodniu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Obsewer
Obsewer 11.10.2021, 09:49
Ale niezłą schizę musi mieć ta, co jej wszędzie pełno. Jej się tak jakoś to wszystko do kupy skleja. Potrafi w swoim mózgu łączyć dość aktywną obecność w kościele i wspieranie niechrześcijańskiej już przecież UE (z wartościami Biedronia. Lemaprt i innych lewaków). I ona to łączy. Nie jest to oczywiście bez konsekwencji. Organizm musi reagować i reaguje niebywałą zaciętością i krzykliwością. Taka synteza sprzecznych wizji musi dawać takie wyniki. I daje. I tak od lat. Podziwiam. Serio. Mistrzyni.
t
t 11.10.2021, 12:39
i problemy psychiczne dochodzą - daleko na dwóch rumakach o różnej maści nie ujedzie - trzeba kiedyś spaść!
Gucio
Gucio 11.10.2021, 10:03
Obsewer . Skorzystaj z porady dr lewatywy dla Gabrysia.
AJ
AJ 11.10.2021, 09:34
Brawo Panie Mariuszu i wielkie dzięki!!! Szacunek!
Bujak Adam
Bujak Adam 11.10.2021, 09:08
To bardzo miłe, że w Dniu Zdrowia Psychicznego najwięcej komentarzy napisał pan Kowalski. Wspieramy pana, będzie dobrze!
Żenujące
Żenujące 11.10.2021, 09:06
Prezydent Wrocławia udekorował komunikację miejską flagami Unii - nasz burmistrz zapadł się pod ziemie. Może nastąpił nawrót kłopotów z kolanem?
  wiarygodność bliska zera
wiarygodność bliska zera 11.10.2021, 08:04
A ten skaczący po ławkach trybun ludowy niech się w końcu określi kogo wspiera. Aktywnie jak pamiętam uczestniczył w kampaniach wyborczych kandydatów z różnych ideowo bajek. No to o co kaman?
strateg
strateg 11.10.2021, 09:56
Widocznie ma nową koncepcję na nowe koryto.
serafin
serafin 11.10.2021, 01:13
Jak ci wszyscy manifestanci pomieścili się na rynku ,taka ilość ludzi !!!! Msakra
Gucio
Gucio 11.10.2021, 09:07
Serafin. Byłeś dziś na mszy ? Na 30 tys wierzących było .... Spytaj księdza jak ich wszystkich pomieścił.

Pozostałe