Bratobójcza wojna w Platformie Obywatelskiej - powstało nowe koło w Oleśnicy!

  • 09.10.2021, 13:53
  • rpr
Bratobójcza wojna w Platformie Obywatelskiej - powstało nowe koło w Oleśnicy!
Jedno już jest. Drugie powstało w opozycji do tego pierwszego.

- Oleśnicka Platforma, koła w Twardogórze, Sycowie i Oleśnicy będą głosować na pana prezydenta Romana Szełemeja - stwierdził Andrzej Sowa na wczorajszym spotkaniu w Oleśnicy z prezydentem Wałbrzycha.

Niedawno Panorama Oleśnicka informowała, że przewodniczący koła w Oleśnicy Paweł Leszczyłowski, a także Sebastian Lelas, Wojciech Paszkowski i Piotr Pawłowski popierają w wewnętrznych wyborach partii Michała Jarosa, a nie Szełemeja.

O co więc chodzi?

Ano o to, że powstało drugie koło PO w Oleśnicy. Jego członkami zostali m.in. Andrzej Sowa (koordynator kampanii wyborczej komitetu Jana Bronsia), Arkadiusz Kembłowski (kandydat na radnego z komitetu Jana Bronsia), Robert Sarna i Damian Siedlecki (radni miejscy z klubu Koalicji Obywatelskiej), Jarosław Polański (radny powiatowy klubu KO), Andrzej Gac (radny miejski I kadencji).

- Są też inni, a niedługo dołączą do nas osoby z koła, któremu przewodniczy pan Leszczyłowski. Zostanie ich tam czterech - mówi portalowi olesnica24.com jeden z członków nowego koła, które popiera Szełemeja.

Wybory przewodniczącego nowego koła w Oleśnicy odbędą się w najbliższą środę.

"Staremu" kołu liderują zwolennicy burmistrza Jana Bronsia. Nowe to jego obecni polityczni oponenci. W Twardogórze koło utworzył Krzysztof Górecki, były szef Zarządu Dróg Powiatowych, obecnie prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Twardogórze. W Sycowie liderką jest Danuta Kwiatkowska.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 11.10.2021, 15:23
Przeciez to wstyd nalezeć do PO, ale nic to byle od czasu do czasu zobaczyc tutaj swoją twarz.Marność nad marnościami.
Dramata. Akt ostatni.
Dramata. Akt ostatni. 11.10.2021, 10:18
Platforma nie tonie. Platforma jest już na dnie i zaczyna zanurzać się w mule. Sześć osób w kole to na obsadzenie funkcji w zarządzie za mało. § 29 Statutu PORP: „W skład zarządu koła wchodzą: 1) przewodniczący koła, 2) od jednego do trzech wiceprzewodniczących, sekretarz i skarbnik oraz 2-6 członków powoływani przez zebranie członków koła, w tym jeden wiceprzewodniczący, sekretarz i skarbnik na wniosek przewodniczącego.”
I tak zarząd koła będzie zarządzał sam sobą.
I oni chcą uratować Polskę?
cóż
cóż 11.10.2021, 11:33
To są pierdoły. Najważniejsze żeby dorwać się do resztek z koryta
Brons
Brons 10.10.2021, 22:59
Górecki gamoń z powrotem do GKN
5 kolumna?
5 kolumna? 10.10.2021, 19:56
Największa perfidia Bronsia - wywalić PO w powietrze. Zrobić koalicję z PiS i pożytecznymi ........ przejąć i kontrolować strukturę PO. Kto tego nie widzi? Oprócz Wojtka, Sebastiana i Pawła? Czy oni też widzą.
serafin
serafin 10.10.2021, 16:01
Mnożą się jak insekty ! Zdelegalizować tą anty- Polską partię i rozliczyć przed Trybunałem Stanu zdrajców
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.10.2021, 14:48
Widzę po tych zdjęciach, że parytet jest wzorcowo zachowany w Platformie. Stąd ten tytuł "Bratobójcza wojna" zamiast "Siostrzana wojna". I co na to feministki? Gdzie jest Laura, dlaczego wymownie milczy?
Wyborca
Wyborca 10.10.2021, 13:08
Zobaczymy czy Seba będzie się tak ściskał z Tuskiem jak się okaże kogo wspiera w mieście. No nic, młody jeszcze, to głupi i naiwny
Czarny Pudel
Czarny Pudel 10.10.2021, 12:24
Dlaczego te wszystkie komentarze piszę jedna osoba ..???? Tak zwany Pudlos z Sycowa .....
Joanna
Joanna 10.10.2021, 09:22
Bronś regularnie jeździł do Strasburga i brał diety z kasy europejskiej - teraz, dopuścił do władzy ugrupowanie wyprowadzające Polskę z Europy. Już czas wystawić mu rachunek....
Babcia Patryjotka
Babcia Patryjotka 10.10.2021, 16:08
To że tobie podoba się w dybach niemieckich czy brukselskich to twoja sprawa Nie podoba ci się w Polsce bierz tobołek i won na zachód lub na wschód tu za tobą nikt nię bedzie rozpaczał
Gucio
Gucio 10.10.2021, 09:36
Joanno. Nikt Polski z UE nie wyrzuci. UE a czytaj Niemcy za dużo na Polsce zarabiają. Kto ich firmom da około 60 mld zwolnień podatkowych. Rząd PiS co innego mów a co innego robi. Polska zyskałaby na wyjściu z UE.
"?"
"?" 10.10.2021, 09:18
"Podstawowym i nieartykułowanym nigdy wprost celem Hakaty była germanizacja ziem polskich w zaborze pruskim. Statut organizacji dla określenia tego celu używał eufemizmów w rodzaju: „umacnianie i zrzeszanie niemczyzny na kresach wschodnich zamieszkanych przez ludność polską, poprzez podniesienie i wzmacnianie niemieckiego poczucia narodowego”. W praktyce działalność Hakaty skupiała się na sześciu podstawowych zadaniach:

likwidacja literatury i prasy polskiej;
zachęcaniu Niemców do wykupywania nieruchomości i przedsiębiorstw od Polaków;
sprowadzaniu do Wielkopolski Niemców do wszystkich dziedzin gospodarki, usług oraz wolnych zawodów;
wzmacnianiu niemieckiej klasy średniej w miastach Wielkopolski;
organizowaniu niemieckich patriotycznych zebrań i zgromadzeń;
wprowadzenie szkoły niemieckiej."
Co jest celem Hyżego Rója? Ile z tych celów jest gorliwie propagowane przez V Kolumnę?
O! Q!
O! Q! 10.10.2021, 10:04
Czy można określać Hyżego Rója jako hakatowca? Mówię oczywiście o niemieckim owczarku , który, przynajmniej w oczach Naszej Złotej Pani Adolfiny, wyrósł politycznie na tarmoszeniu Polski za nogawki, jak nie pod pretekstem „demokracji”, to pod pretekstem „praworządności” - a gdyby i tego zabrakło, to przecież brukselscy krętacze znajdą jakiś inny. Kariera tego zasrańca może jednak opierać się na glinianych nogach, bo pruski król Fryderyk II, zwany „Wielkim” mawiał, że wprawdzie można posługiwać się szubrawcami, ale nie wolno się z nimi spoufalać. Czy oleśniczanie zapamiętają te zbawienne pouczenia „starego Fryca” - zobaczymy????!.
Gucio
Gucio 10.10.2021, 09:37
Czyli dokładnie tak jak było na wschodzie Polski. Takie to były czasy.
pisiolud
pisiolud 10.10.2021, 09:04
Straszenie Niemcami i Żydami...skąd my to znamy!?
O, Q!
O, Q! 10.10.2021, 08:47
" Z tą PO jest to nie tylko błazenada i bufonada, ale sku... kawał?. W ocenie wielu oleśniczan działalność wychodzi naprzeciw Niemcom oraz UE. Chodzi o to, że PO atakuje fundamenty polskości, i wywołuje w ten sposób polską wojnę !. Taka sytuacja w Polsce zawsze był marzeniem wszystkich naszych wrogów. Czy nie zachowują się jak V Kolumna, jak volksdojcze?

Czy można peowców nazwać zdrajcami i zasrańcami? Przecież te cholerne podwyżki cen to skutek idiotyzmów ekonomicznych eurokołchoźników? W tym tego szalonego "Zielonego Ładu"!.
Polityczna groteska w oleśnickim wydaniu
Polityczna groteska w oleśnickim wydaniu 10.10.2021, 08:05
Ram tam tam ram tam tam Peło tu Peło tam!
ministrant
ministrant 10.10.2021, 08:25
A ty co, winka mszalnego pochlałeś i kadzideł się nawąchałeś czy co?
PK
PK 10.10.2021, 00:05
Żadna bratobójcze walka! Rzecz idzie o podmiotowość PO w Oleśnicy. Podnóżki Bronsia chcą przejąć PO, by Bronś mógł udawać, że nie jest z PiSem. PiS jeśli ma choć resztki rozumu już powinien przygotować się na to co zrobi z nim Bronś. Może u nich też ma kretów?
obserwator
obserwator 09.10.2021, 22:52
Brawo Panie Górecki, trzeba wziąć się za tą naszą rzeczywistość. Tacy ludzie jak Pan mogą to zrobić. Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy pod pana zarządem działał jak w zegarku. Teraz rozkład totalny. Spółka w Twardogórze, która obecnie Pan zarządza też widać, że działa lepiej. Co najważniejsze, ludzie z którymi pan pracuje mają do Pana szacunek. Brawo i życzę powodzenia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.10.2021, 23:50
szkoda tylko, że Internauto wstydzisz się tego, co napisałeś.
Gucio
Gucio 10.10.2021, 09:42
Panie Krzysztofie. Stajesz się upierdliwy. Czy osoba ta wstydzi się tego co napisała czy tylko pomija swoje dane osobowe ? A to różnica. W Oleśnicy gdy dzwonisz do KPP nikt się nie przedstawia. Dzwonisz do urzędu, sądu, przychodni i nagle wszyscy wstydzą się swojego nazwiska. nazwiska nie wstydzą się tylko przedstawiciele działów marketingu którzy dzwonią na zastrzeżone przeze mnie numery telefonów.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.10.2021, 03:59
A ja się nie wstydzę Krzysiu. Zatkało kakao?
Robson
Robson 11.10.2021, 12:26
Jakaś aluzja ????
szach i mat
szach i mat 10.10.2021, 08:03
I tu pana znowu mam...
I jak się tu nie brechtać
I jak się tu nie brechtać 09.10.2021, 20:37
Oleśnickie parafie, kluby sportowe, kółka różnych zainteresowań, działkowcy, hufce harcerskie i zuchy! Miejcie się na baczności, bo ani się nie obejrzycie, a założą wam koło PO i wcielą do niego. Bez kozery powiem, że platforma w Oleśnicy może mieć nie jedno, nie dwa, a pińcet kół.
Obywatel
Obywatel 09.10.2021, 20:28
Zobaczcie co układowy z partii politycznej ( PIS) zrobili z dobrymi policjantami w Nysie. Tak "układowcy" niszczą ludzi i państwo. Jeżeli chcecie takiego państwa głosujcie na ludzi, którzy dla własnych korzyści, zawierają sojusze z PIS.
Kabaret
Kabaret 09.10.2021, 19:08
Brakuje tylko piątego koła.... u wozu!
Gaca
Gaca 09.10.2021, 17:59
To fałszywi buraki tacy Mieszkają plotkarze dwa plansze noszą na plecach tacy Mieszkają i pchają się do 6 koryta beret
Gucio
Gucio 09.10.2021, 19:06
To jak z niektórymi duchownymi i radnymi co najpierw byli w PZPR a teraz są wierni partii.
DW
DW 09.10.2021, 16:06
Pawłowski nie jest członkiem żadnego z oleśnickich kół to wrocławski zrzut kadrowego Jarosa

Pozostałe