Musimy odbić Oleśnicę PiS-owi! - mówią zwolennicy Szełemeja z PO

  • 08.10.2021, 19:50
  • hag
Musimy odbić Oleśnicę PiS-owi! - mówią zwolennicy Szełemeja z PO Fot. Grzegorz Huk
Roman Szełemej mówił o odbiciu Polski, a Andrzej Sowa - Oleśnicy - z rąk Prawa i Sprawiedliwości.

Spóźniony - jechał ze spotkania w Zgorzelcu - pojawił się dzisiaj na Rynku w Oleśnicy Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, kandydat na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Na spotkanie z nim przyszło ok. 20 osób. Obecni byli m.in. radni - Robert Sarna i Tomasz Kołaciński, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej  w Twardogórze Krzysztof Górecki, oleśnicka okulistka Marzena Stępińska, wieloletnia działaczka PO w Oleśnicy Jadwiga Erbert, były wicedyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jacek Kozierowski, radny RM Oleśnicy I kadencji Andrzej Gac.

- Musimy odbić Oleśnicę PiS-owi! - powiedział prowadzący spotkanie Andrzej Sowa, były spin doctor Jana Bronsia. Szełemej wsparł go, mówiąc, że jakiekolwiek koalicję Platformy Obywatelskiej z PiS są niedopuszczalne.

Kandydat na szefa struktur regionalnych PO powiedział, że PiS-owi trzeba odebrać władzę w Polsce. - To cywilizacyjne wyzwanie! - ocenił. 

Stwierdził, że wie, jak to zrobić, bo wielokrotnie wygrywał w Wałbrzychu. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o wyższości prawa polskiego na unijnym określił jako porażający. Wzywał też do protestów przeciwko polexitowi.

- Nie możemy pozwolić na wyjście Polski z Unii Europejskiej - powiedział.

Szerzej o spotkaniu  - w "Panoramie Oleśnickiej".

 

 

hag

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (95)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

won na szczaw i mirabelki
won na szczaw i mirabelki 12.10.2021, 15:21
Wygrajcie sobie wybory! na szczęście nigdy już z Tuskiem rządzić nie będziecie, kłamcy i oszukańcy (w podniesieniu wieku emerytalnego, OFE, Amber gold i mafiach vatowskich). Wasz guru Tusk łże od lat, to uciekinier z premierowania, choć chwilę wcześniej łgał, że tego nie zrobi! gdzie wasz program oprócz wykrzykiwań wulgarnej Lempart o .... Pamiętamy, jak beznadziejnie ludziom się żyło pod rządami Tuska i Pawlaka. Nigdy więcej!!! za żadne skarby!
Kyos
Kyos 12.10.2021, 21:16
Jasne lepiej pod rządami zakłamanego Morawieckiego! Polska już nie ma pieniędzy przez nieprzemyślane rozdawnictwo, więc premier przeszedł do zapowiadanego wygaszania oczekiwań. Wywala nas z unii, żeby powiedzieć, że rozdawnictwo się skończyło, bo unia kasę zabrała. A pis był tak dobry i dawał. Ktoś musi ten bajzel ogarnąć.
Jan
Jan 12.10.2021, 15:45
Konkretnie i na temat
Jan
Jan 12.10.2021, 10:51
Gucio vel zw-kowalski(odpowiednie wybrać).w odpowiedzi na poniższy post:1. Wciaz bede przypominal ze przytulil cię najbardziej barbarzynski kraj ze wzgledu na rujnowanie Polski (potop szwedzki) gdzie grabieze i morderstwa Niemiec i ZSRR z ostaniej wojny to pikus w stosunku do tego co zrobila Szwecja!!. 2. Ostatniej zimy Szwecja kupowała z Niemiec,Polski i Litwy tzw. brudną energię wytwarzaną z wegla
, gdyż calkowite przejście na tzw. zeroemisyjność okazało się klapą. Nauczeni tym np. Niemcy wg. niemieckiego GUS takze mimo oficjalnego wycofania sie z produkcji wegla w Niemczech nie rezygnują i w I poł. br. wegiel kamienny i brunatny byly nadal najwazniejsze w wytwarzaniu energii elektrycznej Produkcja elektrowni weglowych wzrosla przez rok o 35%, a udzial elektrowni weglowych w produkcji energii wzrosl o 27%. Udzial zas elektrowni wiatrowych spadl z 29 do 22%. Elektrownie jadrowe maja byc zamkniete w Niemczech do konca 2022r a weglowe na koniec 2038r. I Polska niech idzie swoja droga a nie patrzy na UE.
Jan
Jan 11.10.2021, 15:05
Jednej rzeczy nie rozumiecie i to POwoduje, że juz nie wrocicie do wladzy. Wasz główny mentor jedyną konkretną praca , jaka sie zhańbił to malowanie kominów. To na prawdę za mało by znac się na funkcjonowaniu państwa. Ale kwalifikacje jak najbardziej sa wystarczające by kierowac PE lub zasiadac w TSUE.(Kaczyński dr prawa, Morawiecki 10lat prezes jednego z najwiekszych bankow)
Bmx
Bmx 12.10.2021, 23:17
I tan Morawiecki nie wie, że nie można bez szkody dla finansów rozdawać pieniędzy, których nie ma? On wie. Liczy na to, że zanim to wypłynie, to jego już nie będzie w rządzie i ktoś inny będzie ponosił konsekwencje. A tacy jak ty gloryfikują jego machlojki. Opluwasz ludzi chcących zatrzymać ten pęd ku przepaści i nazywasz ich zdrajcami. Weź pomyśl , zanim się odezwiesz, bo ujawniasz własną glupote
Donald "für Deutschland" Tusk
Donald "für Deutschland" Tusk 11.10.2021, 16:49
„Ich frage euch: Wollt ihr den totalen Krieg? Wollt ihr ihn, wenn nötig, totaler und radikaler, als wir ihn uns heute überhaupt erst vorstellen können?”
„Nun, Volk, steh auf und Sturm brich los!”
Gucio
Gucio 11.10.2021, 15:11
Jan. Kłamco i demagogu. Która elektrownia w Szwecji kupuje od Polski węgiel . Opłaty w banku zarządzanym przez Morawieckiego były ok 100 razy droższe niż te same opłaty na kontach w Szwecji przy wzajemnych obrotach. I tak jest w tym banku do dzisiaj.
no tak
no tak 11.10.2021, 12:16
Panowie z PO wy się zastanówcie co mówicie? bo to zaczyna wyglądać na schizofrenię - PiS przegrał w Oleśnicy i utracił władzę ale niektórzy ludzie kojarzenia z Pis zawiązali koalicję z PO i Bronsiem wspierając PO w zarządzaniu miastem i powiatem.Panowie -Pis nie rządzi, ani w mieście ani w powiecie!!!O co wam chodzi?Czy wy jesteście poważni?To są jaja dla idiotów -choć muszę przyznać że to spora grupa!
to widać słychać i czuć
to widać słychać i czuć 11.10.2021, 15:15
A Bartnik, Karpienko, Jakimiec Stępień to co? To nie PiS? Bartnik sam powiedział, że dla dobra Oleśnicy będzie współrządził z Bronsiem, powiatem teraz trzęsie PIS, przejrzyj na oczy, Bronś sam stał się zagorzałym zwolennikiem Morawieckiego, jeździ na spotkania z nim. Oglądasz sesje RM? Karpienko z Bartnikiem przepiękne laurki wystawiają Bronsiowi, w tak zażyłych stosunkach są, że aż miło patrzeć. Wielkiego to uczucia między Pisem a Bronsiem jesteśmy świadkami, radna Jakimiec uwielbia Bronsia. Schozą jest to, że PiS poszedł na współpracę z Bronsiem i z nim współrządzi, ale takie są fakty.
no tak
no tak 11.10.2021, 16:32
...... to są KONIUNKTURALIŚCI - część sitwy!Oni się zawsze dostosują do warunków politycznych.U nas pisu nie ma!
psychiatra
psychiatra 11.10.2021, 10:27
Zapewne PO będzie odbijać Oleśnicę PiSowi razem z Bronsiem. POpaprańcy. Bronś też będzie odbijać Oleśnicę PiSowi w koalicji wyborczej z POpaprańcami.
Gucio
Gucio 11.10.2021, 12:23
Psychiatra. A znasz to "lekarzu lecz się sam" ?
jaki polexit?
jaki polexit? 11.10.2021, 10:23
Nie wiem, co Ci panowie brali, palili czy pili, ale bezwzględnie powinno to być zabronione.
sprawiedliwość
sprawiedliwość 11.10.2021, 01:05
Dla Tuska Trybunał Stanu a dla platformersów delegalizacja jako partii anty-polskiej
Magda
Magda 12.10.2021, 23:19
A dla pisu destabilizują ego sytuację finansową kraju co przewidujesz?
zw-kowalski
zw-kowalski 10.10.2021, 21:25
I pomyśleć, że tydzień temu byłem w Oleśnicy i nie udało mi się uczestniczyć w takiej imprezce. Stanąłbym sobie obok osobnika Bartnika z wykazem asesorów którzy orzekali w Oleśnicy po 1997 roku. A zgodnie z wyrokiem TK orzekanie asesora jest niezgodne z Konstytucją RP. Aktualnie orzeka ASR Adamska a do niedawna orzekał ASR Jerzy Ciesielski. Ba Ciesielski przewodniczył jako asesor trzyosobowemu składowi. Takie cuda w Oleśnicy.
ela
ela 10.10.2021, 20:46
Co będą odbijać PiSowi, jak w wyborach wygrali z PiS. Ten Matrix chyba nigdy się nie skończy.
Jan
Jan 10.10.2021, 16:07
A w celu edukacji proponuje niedzielny reportaz w tvp info pt. "Wszystkie twarze Slawomira Nowaka"
Pozdrawiam
Pozdrawiam 10.10.2021, 15:14
Panie Robercie ani kroku w tył. To pan będzie burmistrzem!
Oleśnica
Oleśnica 11.10.2021, 01:07
Bielański na burmistrza
Jan
Jan 10.10.2021, 16:08
Mysle ze predzej prezesem MPWIK
sPOcony Janek
sPOcony Janek 10.10.2021, 15:22
He, he .....
Przez jeden dzień - tak jak w MGK .....
…….
……. 10.10.2021, 13:24
Robert opamiętaj się , mogłeś być kierownikiem MGK , możesz być prezesem PO Atola , po co walczysz z burmistrzem ? Zastanów się
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 10.10.2021, 16:07
Obowiązkiem każdego Oleśniczanina któremu na sercu leży dobro tego miasta jest walczyć ze szkodnikiem Bronsiem.
Wyborca
Wyborca 10.10.2021, 15:20
Pan Robert wie co robi. Wielkie brawa. Jestem z panem.
Ewka
Ewka 10.10.2021, 15:18
Burmistrz nie jest któlem Oleśnicy ! To wolne miasto !
Komenrarz jest poniżej krytyki.
Jeśli tak postępuje burmistrz miasta, to nie ma to nic wspólnego z demokracją.
A takie działania włodarza nadają się do nagłośnienia !
Holistycznie
Holistycznie 10.10.2021, 09:57
Prezydent Wałbrzycha wystąpił do PiS-owskiego burmistrza Oleśnicy - Bronsia z wnioskiem o rewindykację pokryw studzienek kanalizacyjnych z napisem WAŁBRZYCH .....
jurydycznie i historycznie
jurydycznie i historycznie 10.10.2021, 10:41
z wnioskiem o rewindykację występuje się raczej do sądu, napisy na pokrywach też są troszeczkę inne WALDENBURG... nie doczytałeś, nie pomyślałeś a jednak napisałeś
Cecylka
Cecylka 10.10.2021, 10:45
Chyba jednak ....
"Kanalizacja miasta Wałbrzycha" ....
jurydycznie i historycznie
jurydycznie i historycznie 10.10.2021, 10:48
przetopili i z Stadt Waldenburg wyszło Miasto Wałbrzych ;)
stowa
stowa 10.10.2021, 09:48
odbic to moga tylko j-23 a p.szelemej ma za co im :postawic walbrzych - szpital popdwojna pensja jak to w partri PO normalka, a sady itak beda po MOJEJ stronie. mam nadzieje ze go wybiora, shetyna, protasiewicz, to dlaczego nie p.sz. jedno szambo
Oszukany wyborca
Oszukany wyborca 10.10.2021, 09:15
Jest nadzieja, że PO pozbędzie się osób kolaborujących z PIS na czele z nieomylnym.
:-))
:-)) 10.10.2021, 08:12
Brons beknie za kolaboracje z pisem !
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.10.2021, 23:49
Żenujące widowisko. Andrzej Sowa jest tu chyba "kretem" nasłanym przez Jana Bronsia. Skompromitował się przy strategii dla Oleśnicy i jest osobą negatywnie postrzeganą, i tu wyskakuje z takim hasłem, ośmieszającym towarzystwo. W Oleśnicy nie ma zacnego ugrupowania.
Prorok
Prorok 09.10.2021, 20:18
Ale żeby tak gościa witać na zimnie, pod gołym niebem, bez ciepłej popitki??? Co Sarno i Sowo? Spodziewaliście się, że wałbrzskiego "Judyma" przyjdą witać tłumy oleśniczan? A tu kicha jak ta lala. Takie spotkanie PO-wskich aparatyczków to trzeba było zrobić chociaż przy paluszkach i mineralnej. Oj nie posunięcie wy się na partyjnej drabinie, oj nie posunięcie.
PO
PO 09.10.2021, 19:46
Jestem za PO, ale na pewno nie za tymi Panami
Berbas