Gorąca dyskusja o PiS i Unii Europejskiej

  • 08.10.2021, 11:16
  • OAI
Gorąca dyskusja o PiS i Unii Europejskiej www.gov.pl
Dyskusja toczy się w mediach społecznościowych, na profilu Wiesława Mazurkiewicz. Oto jej obszerne fragmenty:

Wiesław Mazurkiewicz: Ostatnie wiadomości. Czy leci z nami pilot ?. Czy na świecie oprócz Węgier są tacy, którzy podziwiają naszą "demokrację"?. "Tym wnioskiem Morawiecki nie tylko legitymizował nielegalny system sądownictwa w Polsce, ale także zakwestionował same podstawy Unii Europejskiej. I zrobił to pomimo apeli całego demokratycznego świata, aby tego nie robił - przekazał w czwartek wieczorem europoseł Jeroen Lenaers, rzecznik EPL ds. sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.
- Trudno wierzyć polskim władzom oraz Prawu i Sprawiedliwości, kiedy twierdzą, że nie chcą zakończyć członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Ich działania idą w przeciwnym kierunku - wyjaśniał eurodeputowany.
Jak dodał, "miarka się przebrała", a działania polskiego rządu to "atak na całą Unię". - Kraje członkowskie UE nie mogą stać bezczynnie, gdy rządy prawa są nadal demontowane przez polski rząd. (...) Trzeba wyciągnąć konsekwencje, a Komisja Europejska powinna natychmiast wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia, aby nie sponsorować warszawskich autokratów - tłumaczył Lenaers."

Remigiusz Szczuraszek: Przecież to teatr i nikt o zdrowych zmysłach - śledzący politykę nie stwierdzi, że PiS chce wyjścia Polski z Unii. Wszystko przyklepuje co unia podrzuci. Od Zielonego Ładu po Fundusz Odbudowy (zadłużenia). Jest to teatr dla ludzi po prawej stronie, którzy naiwnie wierzą, że PiS to partia prawicowa. Każdy szanujący się kraj powinien posiadać ewentualny plan wyjścia z Unii, czyli podchodzić do spraw politycznych PRAGMATYCZNIE. U nas jest tylko histeria i zakompleksienie z tego powodu. Nie potrafimy trzeźwo spoglądać na interesy wschodnie tzw. "bardziej się nienawidzi Rosję niż kocha Polskę" a co dopiero walczyć o siebie na arenie Unii Europejskiej...

Wiesław Mazurkiewicz: Przyklepuje, ponieważ wiąże kasa z UE. Straszono nas walutą euro, bo w sklepach zdrożeje, dzisiaj inflacja jest ok.

Piotr Maksymczak: Nie po to wygraliśmy wojnę i walczyliśmy w latach 70. i 80. o wolną Polskę żeby teraz naszą suwerenność oddać obcym ,już byliśmy uzależnieni od ZSRR my wiemy co to znaczy Polska jest nasza obywateli a nie Unii.

Wiesław Mazurkiewicz: No i w tym problem, telewizja propaganda PiS robi swoje....

Piotr Maksymczak: Wiesław Mazurkiewicz za dużo pan TVN ogląda.. (...)

Piotr Maksymczak: Po dzisiejszym wyroku TK, Polska jest już poza Unią Europejską, podobnie jak: Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Czechy, Litwa, Rumunia. Wszędzie tam zapadły te same orzeczenia.

Artur Sprawka: Nielegalne sądy w Polsce, nielegalny Trybunał Konstytucyjny, nielegalny Rząd, kaczystowski reżim itp. itd. Znaczy się uczestniczyłem w matriksie a nie w legalnych wyborach, demokratycznych, tajnych, równych i powszechnych. W każdej urnie wyborczej siedział komisarz Kaczora i darł karty wyborcze oddane na Peło, lokale wyborcze obstawiała reżimowe wojsko, w pracy na dwa dni przed wyborami szef wzywał po kolei wszystkich na dywanik i groził, że wypierniczy z roboty, jak nie zagłosujesz na Kaczora itp. ust. No reżim jednym słowem.

Mariusz Czarnasiak: Nawet ci co głosowali na PiS nie głosowali za okradaniem Polski, za rozbiorami Polski.

Wiesław Mazurkiewicz:...za zmianami, sądzę że najczęściej za programami + tzw. "kupowanie głosów". Nikt nie spodziewał się że państwo Solidarności podziwiane na świecie, stanie się państwem fanatyków, łamiących podstawy demokracji, przez cały świat krytykowany.

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konkretny
konkretny 10.10.2021, 15:04
Mazurkiewicz całuj Pan Tuska w żopę a on da Panu 3.50 na godzinę.Pytanie za kim się głosuje za rządem ,który dobrze rozwija kraj czy klęka przed Makrelą i prosi o jałmużnę zdradzając kraj za judaszowskie srebrniki widocznie Pan jest taki sam. Życzę rozumu.
Tylko PiS
Tylko PiS 10.10.2021, 15:47
Szczucie Niemcem, itp w tv jednej parti, utrzymywanej i dotowanej za milardy, świetnie się sprawdza
kmicic
kmicic 10.10.2021, 14:49
Panie Mazurkiewicz jak widać to Polska i Węgry mają honor a Pan jest manipulantem.Jak to jest,że niektórzy ludzie za obecnych rządów mają możliwość żyć lepiej niż kiedykolwiek a krytykują obecny rząd .Jest tylko jedno wytłumaczenie -masochizm czyli lubią cierpieć bo partia kazała!A z czego Pan ma nowy samochód? z "dobrego rozwoju gospodarczego " za opozycjon fihrera Tuska. Patrz Pan na TVnierzetelna a rozumu nie będziesz Pan miał wcale!
 Polska tylko w UE
Polska tylko w UE 09.10.2021, 11:08
Każdy mądry człowiek powinien dobrze żyć z mądrymi sąsiadami. Nienawiść do innych propagowana obecnie wiedzie do katastrofy. Jesteśmy na dobrej drodze do sojuszu z Rosją i Białorusią, bo tam jest podobny do Polski styl rządów - autokratyczny. 1 człowiek rządzi krajem i wszyscy muszą wypełniać jego wolę.
Polska
Polska 08.10.2021, 18:58
od Chrztu Św. Mieszka
serafin
serafin 08.10.2021, 17:40
Unia robi się następną komuną pod przewodnictwem Niemiec !
1939 wymuszali nazistami Teraz w 2021 ci sami naziści tylko z kolorowymi flagami i damskich ciuchach robią to samo
Gucio
Gucio 08.10.2021, 18:05
Serafin. Tylko dzisiejsza porcja prawdy o niektórych duchownych "Wznowiono śledztwo w sprawie księdza, który współżył z 15-latką. Para spotykała się ze sobą przez kilka lat i z opinii biegłych wynika, że był to "normalny związek". Teraz prokuratura sprawdzić ma to jeszcze raz.
Ksiądz uprawiał seks z 15-latką. Prokuratura wznawia śledztwo
Ksiądz uprawiał seks z 15-latką (Pixabay)

W 2019 r. do prokuratury w Zabrzu zgłosiła się 24-letnia kobieta, która zeznała, że w przeszłości została wykorzystana przez księdza. W wieku 15 lat wyznała swojemu spowiednikowi, że w dzieciństwie była molestowana i od tamtej pory zaczęła się spotykać z duchownym - relacjonuje "Gazeta Wyborcza".
Ksiądz spotykał się z nastolatką

Relacja trwała sześć lat, a para uprawiała w tym czasie seks. Duchowny został aresztowany w 2020 r. Prokuratura zarzuciła Michałowi M. obcowanie płciowe z nieletnią i nadużycie zaufania. Duchowny częściowo się przyznał.

Czytaj także: "Kolacja Dworczyka" za ponad 4 tys. zł. Politycy PiS tłumaczą
bEGWlEgT

Sprawa po kilku miesiącach została umorzona. Według ustaleń śledczych ksiądz i kobieta byli zaangażowani emocjonalnie w tę relację, a do zbliżeń dochodziło za obopólną zgodą. Zdaniem prokuratora był to "obraz normalnego związku między kobietą i mężczyzną".

Czytaj także: Dotykał i głaskał. Ksiądz zwolniony ze szkoły w Dąbrowie Górniczej

Śledztwo zostało wznowione. Śledczy ponownie przesłuchali kobietę, która musiała opowiedzieć, w co ubierała się na spotkania z księdzem czy też kto inicjował zbliżenia. "
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.10.2021, 13:05
Bardzo dziecinne są te twoje "argumenty". Zamiast powoływać się na niesprawdzone źródła oraz, tzw. anonimowe ofiary o wymyślonych imionach trzeba było od razu napisać, że ty sam zostałeś zgwałcony przez biskupa, arcybiskupa jeszcze lepiej przez nuncjusza lub kardynała i to nawet podczas chrztu i że aż do tej pory jesteś wykorzystywany seksualnie przez osobników wtykających sobie kolorowe pióra do ... A do konfesjonału boisz się wejść, żeby nie być sam na sam z kapłanem.
Gucio
Gucio 10.10.2021, 13:21
móżyn. Jesteś zwykłym sqrvesynem kwestionując prawomocne wyroki polskich i zachodnich sądów. Każdy przypadek został doskonale udokumentowany. W większości przypadków duchowni pedofile sami się przyznali. Przyznał się również duchowny z parafii w Sycowie. Niektórzy duchowni odbywali karę w zakładzie karnym w Oleśnicy. Miałeś prawo porozmawiać ze swoim bratem w wierze. 300 tys ofiar we Francji to też tylko mój wymysł ?
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.10.2021, 13:45
Czyżbyś miał kłopoty z ortografią, że stosujesz jakąś dziwną, sobie tylko znaną pisownię? A może boisz się zablokowania za wypisywanie wulgaryzmów i stosujesz autocenzurę? Co do liczby ofiar we Francji, czy nie uważasz, że bardziej spektakularna byłaby liczba 3 mln? Po co się ograniczasz? Kto ci zabroni? Przecież mamy wolność!
Gucio
Gucio 08.10.2021, 18:00
serafin. Do poduszki polecam taką lekturę "Robert Samborski niegdyś został usunięty z seminarium. Teraz jest ateistą i dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi szkoły dla księży. - Seminarium to jest taki mikroklimat, tak głęboko patologiczny, że ono tworzy pedofilów - mówi Onetowi.
Niedoszły ksiądz przerywa milczenie. Twierdzi, że seminaria tworzą pedofilów
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bEGWiAth

Robert Samborski chciał być księdzem, ale z jego planów nic nie wyszło. Z seminarium usunięto go na piątym roku, krótko przed święceniami kapłańskimi.

W rozmowie z Onetem wyznał, że wszystko przez to, że napisał kilka "idiotycznych opowiastek o prowadzących zajęcia, zwykły wygłup studencki".

Czytaj także: "Kolacja Dworczyka" za ponad 4 tys. zł. Politycy PiS tłumaczą

Obecnie Robert jest ateistą. Stworzył nawet książkę pt. "Sakrament obłudy". Opisał w niej swoje wspomnienia związane z pobytem w seminarium.

Klerycy to są ludzie bardzo często mający ideały. Seminarium stara się je zniszczyć. Łudzą się, że jak wyjdą, to skończą się przełożeni i kontrola. Kiedy przychodzą na parafię, to się zderzają z rzeczywistością: donosicielstwo, kontrola, konieczność trawienia czasu na tym, żeby zrobić coś dobrego nie dla wiernych, tylko dla proboszcza, przełożonego, biskupa - mówi w rozmowie z Onetem.

Czytaj także: Poznań. Awantura w teatrze. Nauczycielka katolickiego LO nie wytrzymała
Twierdzi, że seminarium tworzy patologie

Zdaniem Roberta Samborskiego seminarium ma bardzo szkodliwy wpływ na tych, którzy są kandydatami do bycia duchownymi.

Seminarium to jest taki mikroklimat, tak głęboko patologiczny, że ono tworzy pedofilów. Po prostu ich tworzy. To jest miejsce, gdzie dopiero się taki ktoś rodzi. Ludzie o tym nie wiedzą. Nie myślą o tym w ten sposób. Pomyślałem, że warto by było, żeby ludzie o tym wiedzieli - dodaje Robert, cytowany przez Onet."
??
?? 08.10.2021, 18:36
ciekawe czy jesteś ochrzczony , czy byłeś u komunii i bierzmowania ? skoro jesteś taki anty katolicki ?
Gucio
Gucio 08.10.2021, 19:25
?? A co to ma do rzeczy. Nie jestem antykatolicki. Po prostu stwierdzam fakty. Policz ile ludzkość ma lat a ile ma katolicyzm ? Dziwne, że prawie wszystkie religie współczesne powstały w tym samym czasie ? Włącz myślenie.
Nie będzie i tak dalej ...pluł  nam w twarz!
Nie będzie i tak dalej ...pluł nam w twarz! 08.10.2021, 16:39
To znaczy , że Polacy mają stosować się do wytycznych TSUE a nie swojej Konstytucji? To jakiś absurd. Przecież nawet przedszkolaki wiedzą kto rządzi Unią...!
Elka
Elka 08.10.2021, 18:17
Aaaa, to niech może cofną te niekonstytucyjne ruchy od których zaczęły się sprawy sądownictwa. Wtedy przyznam, że konstytucja jest szanowana.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.10.2021, 13:25
Skąd nagle u niektórych pojawił się ten wstręt do polskiej Konstytucji? Przecież jeszcze nie tak dawno chodzili po ulicach w koszulkach z napisem KONSTYTUCJA, z kartonami i transparentami z napisem KONSTYTUCJA i skandowali KON-STY-TUC-JA! Czyżby wajchowy w Berlinie, Brukseli lub Moskwie nagle przestawił wajchę? Jednym słowem lewactwo szeroko pojęte jest jak zawsze niekonsekwentne.
Gucio
Gucio 08.10.2021, 19:28
Elka. Polscy sędziowie Konstytucję RP mają w d.... Cytowałem im Konstytucję RP setki razy. Orzekanie asesorów jest niezgodne z Konstytucją RP. W Oleśnicy od zawsze orzekali i orzekają asesorzy. Albo stosuje się Konstytucję RP do wszystkiego albo trzeba ją zmienić.
Gucio
Gucio 08.10.2021, 17:46
Oświeć mnie. Kto rządzi Unią ? Czy w Polsce rządzi rząd czy Naczelnik i KK ?
Bn
Bn 08.10.2021, 14:07
Tak fanatycy Pisiory Polskę do prowadzą do rozbioru już tosie dzieje naród podzielony a ciemnym lud i bogaczy do niczego dobrego niedoprawadzom Pisiory do nienawiści iskoconego narodub
CCCP
CCCP 08.10.2021, 14:58
Po jakiemu to napisałaś onuco....
Holistycznie
Holistycznie 08.10.2021, 14:19
Notabene - koalicjanci Bronsia i Susidko ....
zw-kowalski
zw-kowalski 08.10.2021, 13:58
Polska w Europie kojarzy się źle. Mam przyjaciółkę. Jedna jej siostra mieszka w Irlandii a druga w Finlandii. I obie ponoć twierdzą, że jak w mediach publicznych jest coś o Polsce to w negatywnym kontekście.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.10.2021, 13:14
Czas najwyższy zmienić "przyjaciółki". Mogę tobie załatwić dwie kolejne, jedną z Portugalii drugą z Kamczatki. Będziesz miał wówczas jeszcze szerszą panoramę na problemy w Polsce. P.S. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że powołujesz się na lewackie media, dlatego nic innego się z nich nie dowiesz. Ale, próbuj dalej.
Gucio
Gucio 10.10.2021, 13:32
móżyn. Złą wiedzę o Polsce czerpię z prawicowej prasy oraz prawicowej polskiej telewizji. Mnie też , gdy przebywam za granica, pytają o ten burdel stworzony przez obecną władzę. Ty namawiasz mnie do skrajności. Zmieniać znajomych jeśli mają nieodpowiednie twoim zdaniem poglądy. Wśród moich znajomych jest i ksiądz i zakonnica. Znam ateistów jak i zagorzałych katolików czy muzułmanin. Nie zabijamy się. Rozmawiamy o tym co nas jednoczy a nie dzieli. Szanujemy się.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 10.10.2021, 13:49
Aż oczy przecieram ze zdumienia, jak widzę, że z barana przeistoczyłeś się w niewinną owieczkę. Rozejrzyj się jeszcze za uczciwym pasterzem, który cię obroni przed złymi wilkami.
Hälsingland
Hälsingland 08.10.2021, 20:35
Wy kowalski nie macie rodziny, znajomych ani tym bardziej przyjaciół kowalski, jesteście jak ten bezpański pies kowalski.
Gucio
Gucio 10.10.2021, 13:34
Halsingland. Twierdzisz, że pochodzi z probówki ? Przecież pan zwany bogiem tworzy innych na obraz i podobieństwo swoje. Do kogo masz zatem pretensje ?
ala
ala 08.10.2021, 18:31
Czyli tak jak o Panu Panie Kowalski zero pozytywów
Gucio
Gucio 08.10.2021, 19:31
ala. Do kogo masz pretensje ? Do stanu w jakim jest Polska i brak poszanowania Konstytucji przez sądy i sam organ burmistrza w Oleśnicy czy do tych którzy stwierdzają fakt ? Pretensje do pijanego kierowcy czy do tego kto go zatrzymał i oddał w ręce policji ? Zróbcie coś dobrego to będziecie na ustach całego świata.

Pozostałe