NASZ NEWS: Oleśnica Razem wnioskuje o nadzwyczajną sesję w sprawie Atola

  • 07.10.2021, 17:34
  • rpr
NASZ NEWS: Oleśnica Razem wnioskuje o nadzwyczajną sesję w sprawie Atola
Sesja Rady Miasta Oleśnicy miałaby być poświęcona " kryzysowej sytuacji w spółce Atol".

Klub Radnych Oleśnica Razem złożył dziś wniosek do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie nadzwyczajnej sesji samorządu Oleśnicy.

Miałaby być ona poświęcona kryzysowej sytuacji w spółce OKR Atol.

Radni oczekują m.in. omówienia sprawozdania z audytu Atola, które do  dzisiaj nie zostało przekazane wszystkim radnym oraz informacji burmistrza o sytuacji w miejskiej spółce.

"Obecna kadencja samorządu trwa już prawie 3 lata jednak żadna z sesji nie była poświęcona działalności Atola. Jest to zupełnie niezrozumiała sytuacja, bowiem od wielu miesięcy ze spółki kierowanej przez nominata Jana Bronsia, płynęły bardzo złe informacje.

Pomimo wielu sygnałów o problemach Atola radni koalicji rządzącej (ORS i PiS) oraz sam burmistrz Jan Bronś w żaden sposób nie reagowali. A tylko w 2019 i 2020 z budżetu miasta przekazano do Atola w formie dopłat (tj. pokrycia strat) oraz wkładu pieniężnego ponad 5 milionów złotych (!). Obecnie spółka po zdymisjonowaniu Adama Hrehorowicza funkcjonuje bez prezesa.

Dlatego w trosce o dobro pracowników Atola oraz przyszłość miejskiej spółki wnioskujemy zwołanie sesji nadzwyczajną w celu poznania przyczyn kryzysowej sytuacji oraz rozpoczęcia rozmów o przyszłości Atola" - informuje Oleśnica Razem.

Przypomnijmy, że w myśl art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym na wniosek co najmniej 1/4 ustawowego składu rady przewodniczący obowiązany jest zwołać sesje na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.

 

rpr

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (51)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ehhh
Ehhh 12.10.2021, 06:48
I do tego zeznania Sowy. Pogrążające układ.
Smutne te czasy...
Edytka
Edytka 08.10.2021, 17:12
Czy skarbnik miasta Jarosiewicz zgadza się na funkcjonowanie spółki, która od lat przynosi straty?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 08.10.2021, 11:33
Atol - wielokrotnie pisałem w minionych latach (ba, przesyłałem symulacje przychodów), w trakcie poprzednich kadencji i radnym i burmistrzom (Jan Bronś i Michał Kołaciński): jedyną szansą uczynienia z "Atola" spółki niezależnej finansowo od budżetu miasta - jest dokapitalizowanie jej obiektem o charakterze hotelowo-gastronomiczno-usługowo-konferencyjnym i uczynienie z całego kompleksu pełnowartościowy ośrodek. Niestety: ani Jan Bronś, ani Michał Kołaciński, ani żaden radny, czy też ugrupowanie, mające radnych w oleśnickiej radzie miasta - nie uczynili nic w tym kierunku - przeciwnie - wydatkowali wiele milionów złotych na inne obiekty, dodatkowo obciążające budżet miasta, tym samym przyczyniając się do dalszej dekapitalizacji "Atola". Teraz sytuacja jest taka: by ratować przed kompletną ruiną - trzeba przeprowadzić kapitalny remont obiektów, zatrudnić pełną obsadę, a to już rząd kosztów w wielu milionach złotych. Za taki stan obiektu winę ponoszą: oleśniccy radni z Janem Bronsiem i Michałem Kołacińskim na czele. Tak, poprzedni prezes - Dariusz Sendek - czynił pewne starania, by doprowadzić do wybudowania obiektu hotelowego, lecz, widocznie, Michał Kołaciński był temu przeciwny. Owszem radny Robert Sarna miał inicjatywę wybudowania ... hoteliku z kilkoma pokoikami. Do odrzucenia.
Bujak Adam
Bujak Adam 11.10.2021, 09:11
Przeczytaj sobie Plan dla Oleśnicy i nie kłam. Oleśnica Razem szła do wyborów z planem budowy hotelu z zapleczem konferencyjnymi i kręgielnią oraz parkuem linowym. Doskonale o tym wiesz, bo byłeś na konwencji Kołacińskiego. Więc nie kłam.
.
. 08.10.2021, 09:56
Nie dziwne, że starty coraz większe jak z politycznego klucza miernotę Bronś na stołek wasadził. Na basenie dalej kwietną lewe nauki pływania, Atol traci kasę.

Za Kocińskiego takich afer nie było to po pierwsze. A po drugie Koalcismki z radnych i mieszkańców idiotów nie robił nachalną propagandą.
WAŻNE PYTANIA
WAŻNE PYTANIA 08.10.2021, 09:17
O ile pamiętam to pisano na początku roku że Atol ratować będą pieniędzmy ze szkół i przedszkoli.
Jak to wygląda? Czy dlatego tak drastycznie spadła kwota dofinansowania do przedszkoli ?
Czy dlatego podrożały przedszkola prywatne?

Gdy burmistrzem był Kołaciński nie było afer. Przedszkola prywatne byly w zasięgu każdego rodzica.
Miejska kasa miała się dobrze.
Szpital miał zyski i dobrych lekarzy.
Atol miał najmniejsze straty.

O co tu chodzi?
Ehhh
Ehhh 08.10.2021, 09:52
Rządy Kołacińskiego najlepszym okresem dla mieszkańców. Teraz to widać.
Wyborcy
Wyborcy 08.10.2021, 09:39
Kołaciński wróć
w pis+du
w pis+du 08.10.2021, 09:45
Nie używaj liczby mnogiej katolibie jak typowy pisokomuch!
as
as 10.10.2021, 16:10
Zlazl z drzewa i odezwala sie imitacja homo sapiens.
zw-kowalski
zw-kowalski 08.10.2021, 01:06
Ciekawa reakcja Ratusza i radnych. Pracownicy miejskiej spółki dziwnie traktowani od miesięcy a ojciec i twórca Oleśnicy oraz niektórzy radni milczą. Stosunki pracy w Ratuszu, ZBK, MOPS, Atol, MGK powinny być wzorem dla "prywaciarzy". PS. Prywaciarz to określenie byłego naczelnika działalności gospodarczej na małego przedsiębiorcę.
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 08.10.2021, 10:40
" .... ojciec i twórca Oleśnicy ... " - mówimy o Imhotepie - Bronsiu ????
Ola
Ola 08.10.2021, 04:47
Fragment audytu : "W ankietach w szczególności podnoszony jest problem braku szacunku dla pracowników ze strony Prezesa, w tym poniżanie, lekceważenie i ośmieszanie pracowników, manipulowanie pracownikami i szantażowanie ich, nastawianie pracowników przeciwko sobie, psychiczne dręczenie pracowników przez Prezesa i ich inwigilowanie, brak komunikacji i współpracy z Prezesem." i to się działo w miejskiej spółce. SZOK.





zwkowalski
zwkowalski 08.10.2021, 07:12
Do @ola. To Oleśnica, to Polska w pigułce
perfect pierdziszewo
perfect pierdziszewo 07.10.2021, 22:27
'Ale wkoło jest wesoło,
Człowiek w pracy, małpa w zoo,
Puste pole za stodołą
Chłop zaprawia, ale Jazz!'
MĄDRA OPOZYCJA
MĄDRA OPOZYCJA 07.10.2021, 21:53
Czas ratować Oleśnicę !
jak zwykle
jak zwykle 07.10.2021, 22:29
Mądra opozycja po szkodzie?
.
. 07.10.2021, 23:04
Po szkodzie to tylko w przypadku trwania tej władzy i braku patdzenua na ręce
zw-kowalski
zw-kowalski 08.10.2021, 00:58
Do @kropka. A kto to powiedział " wżdy narody mówią, że Polak przed jak i po szkodzie ....
zwkowalski
zwkowalski 07.10.2021, 20:44
Chryste. Jak wy fajnie macie w Oleśnicy. Ciągle coś się dzieje
W Övik nudy.
Budowlaniec
Budowlaniec 07.10.2021, 20:21
Starszy pan nigdy nie powinien zarządzać ludźmi nawet jako majster budowy się nie sprawdzał .
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 07.10.2021, 20:14
Dlatego opozycja zaniepokojona rozwojem sytuacji i wydarzeniami w Atolu wnosi o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Jeżeli okaże się, że Bronś nie panuje nad sytuacją być może trzeba będzie prokurenta wprowadzić do Ratusza.
Asesor
Asesor 07.10.2021, 21:24
Chyba prokuratora .....
zw-kowalski
zw-kowalski 08.10.2021, 07:23
Do @asesora. Tylko nie słowika.
!
! 07.10.2021, 20:16
Oby, oby! Dość Oleśnicy deweloperskiej! Czas na powrót do Oleśnicy OBYWATELSKIEJ! W której głos mieszkańców naprawdę się liczy!
zw-kowalski
zw-kowalski 08.10.2021, 01:00
Jesteście bez jaj. Dawno temu w Sztokholmie chciano budować w dziwnych miejscach. Mieszkańcy się wkurzyli i weszli na drzewa. Miasto uznało przegraną. Ale Szwedzi mają jaja i nie jojcza jak kastraci w Oleśnicy.
👏
👏 07.10.2021, 20:13
Brawo! Pilnować miasta! I to do następnych wyborów.
Żółta łódź podwodna
Żółta łódź podwodna 07.10.2021, 19:48
5 Milionów utopili, a ludzie tam grosze zarabiają. Ponoć były prezes okupuje swój gabinet i nie chce go opuścić? Jakby przyspawany do stołka. Redakcjo sprawdźcie to, bo cały Atol łapie się za głowę jaki chaos decyzyjny panuje.
neo
neo 07.10.2021, 19:57
Przecież pierwsze co to wyremontował gabinet to weź teraz się pakuj, Ból musi być okrutny. A może to strajk okupacyjny?
Czy niszczarka pracuje non stop ?
Wolne media
Wolne media 07.10.2021, 19:33
A na ratuszowym portalu MO cisza. Czekają co sekcja propagandy im podyktuje 🤮
Holistycznie
Holistycznie 08.10.2021, 10:43
Sekcja propagandy czeka na "przekaz dnia" z tajnej kwatery na Mikołajczyka ....
Ja też pytam
Ja też pytam 07.10.2021, 19:22
Dobre pytanie. Gdzie była fasadowa Rada Nadzorcza?
Ludzie Bronsia
Ludzie Bronsia 07.10.2021, 19:10
Dlaczego nie została odwołana Rada Nadzorcza. Spółka powiększa straty, prezes rozkłada firmę, a Rada Nadzorcza niczego nie widzi. Co robią panie Iwańska, Motyl i pan Gąsior?
Skandal!
Skandal! 07.10.2021, 20:18
Kto??? To już nie ma tam dra ekonomii Fiącka i dr prawa Moskwy? Jak za Kołacińskiego? Tylko jacyś kolesie Bronsia???
Gdzie ona jest?
Gdzie ona jest? 07.10.2021, 19:08
A gdzie jest skarbnik miasta? Dlaczego przyklepuje te obłędne decyzje?
He he he
He he he 07.10.2021, 19:09
Ona jest w spółce Olszowa.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 07.10.2021, 19:15
....i tam też przyklepuje błędne decyzje !!!!
zniesmaczony
zniesmaczony 07.10.2021, 18:47
Tak to jest jak się daje posadki z politycznego klucza. Emeryt Bronś i jego ekipa ciągnie miasto na dno
marianna
marianna 07.10.2021, 18:42
Jedynie Jan Dżiugaj jako prezes może Atol uratowsć
Mel
Mel 07.10.2021, 18:47
Jak rozumiem to jest szydera, ale zdziwiłabyś się ile w tym prawdy...
.
. 07.10.2021, 18:39
Adam a mogłeś zrezygnować!
WOPR
WOPR 07.10.2021, 20:24
Przecież nic nie umie i na niczym się nie zna, najzwyczajniej w świecie zginie.
Specjalista z Sycowa
Specjalista z Sycowa 07.10.2021, 19:04
Ale co on by robił? Przecież to z zawodu dyrektor

Pozostałe