Radni miejscy PiS chcą budowy ścieżki rowerowej z Oleśnicy do Ligoty Wielkiej

  • 30.09.2021, 10:37
  • rpr
Radni miejscy PiS chcą budowy ścieżki rowerowej z Oleśnicy do Ligoty Wielkiej
Dzisiaj na sesji Rady Miasta Oleśnicy Wojciech Bartnik i Kazimierz Karpienko złożą poniższą interpelację

"W imieniu mieszkańców Oleśnicy, radni Prawa i Sprawiedliwości wnoszą interpelacje o podjęcie działań prowadzących do zbudowania ścieżki rowerowej z Oleśnicy przez Osadę Bystre do Ligoty Wielkiej, wzdłuż drogi powiatowej nr 1467D (Południowa).

Droga ta jest wykorzystywana przez rowerzystów, którzy w kilkuosobowych grupach jeżdżą rekreacyjnie do pobliskich miejscowości i lasów. Inicjatywę tą poparli swoimi podpisami mieszkańcy Osady Bystre, Ligoty Wielkiej i Zimnic, aktualnie zbierane są podpisy Oleśniczan.
Stąd jest nasza propozycja aby Pan Burmistrz zorganizował spotkanie z udziałem przedstawicielami miasta, powiatu i gminy z propozycją wspólnego przedsięwzięcia z udziałem finansowym tych samorządów.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest nadrzędnym celem stąd prośba o kontynuowanie budowy ścieżki, która kończy się na ul. Ludwikowskiej, przez Słonecznikową, Południową do Ligoty Wielkiej".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krzysio
krzysio 30.09.2021, 22:25
Czy ta pani, jest z Ligoty Wielkiej czy Małej?
FBI
FBI 01.10.2021, 09:44
Z Ligoty Wielkiej jest ta "kolarka"!
Trucker
Trucker 30.09.2021, 21:56
"Droga ta jest wykorzystywana przez rowerzystów, którzy w kilkuosobowych grupach jeżdżą rekreacyjnie do pobliskich miejscowości i lasów". To zdanie to majstersztyk. Jacy rowerzyści? Kto? Ilu ich jest? Jak często jeżdżą? A co z mieszkańcami rozrastających się Bogusławic, Świeżnej czy np. Sokołowic? To są priorytety, a nie jakaś tam grupka miłośników jazdy do lasu.I to akurat do tego lasu? :-) Interesujące, nieprawdaż? Podsumowując: radni PIS-u, zanim cokolwiek poprzecie rozglądnijcie się nieco, rozważcie priorytety.
olek
olek 30.09.2021, 20:07
Wiocha pcha się do miasta to niech budują
Jacek
Jacek 30.09.2021, 19:46
Super inicjatywa
Oby przeszło i zebrali podpisy
Jack
Jack 30.09.2021, 17:35
"Inicjatywę tą poparli swoimi podpisami mieszkańcy Osady Bystre, Ligoty Wielkiej i Zimnic" - niech więc im wójt Kasina taką ścieżkę w coraz bogatszej gminie zbuduje. Co ma do tego miasto? O ile wiem, to do Osady Bystre ścieżka wzdłuż Ludwikowskiej już jest. Sprawa z daleka śmierdzi politycznie. Któż to tam w tych wymienionych wioskach mieszka?
Holistycznie
Holistycznie 02.10.2021, 07:32
Może tow. Jakimiec Zdzisława ma tam daczę ????
***** tuska
***** tuska 30.09.2021, 13:50
Super pomysł. Rowerzysta na tej drodze blokuje ruch . w nocy zaś stwarza niebezpieczeństwo bo często bez świateł są rowerki...
Grzybiarz
Grzybiarz 30.09.2021, 12:38
A co ze ścieżką np do Ostrowiny gdzie jest bardzo duży ruch samochodów, liczne wypadki i dużo rowerzystów jadących na jagody czy grzyby
Staszek
Staszek 30.09.2021, 11:48
Najpierw proponuję dokończyć ścieżkę rowerową do cmentarza na Wileńskiej i do ronda na nowej obwodnicy!!! (a może nawet do ogródków działkowych przy torach lub nawet do Bogusławic). Odcinek krótszy niż do Ligoty (możliwy do realizacji ze względu na ewentualne koszty) a zapewne znacznie więcej osób będzie z niego korzystać.
Staszek
Staszek 30.09.2021, 11:48
Najpierw proponuję dokończyć ścieżkę rowerową do cmentarza na Wileńskiej i do ronda na nowej obwodnicy!!! (a może nawet do ogródków działkowych przy torach lub nawet do Bogusławic). Odcinek krótszy niż do Ligoty (możliwy do realizacji ze względu na ewentualne koszty) a zapewne znacznie więcej osób będzie z niego korzystać.
popis
popis 30.09.2021, 11:19
Już został wybudowany parking miejski na którym mieli parkować klienci przychodni z Ludwikowskiej /dzięki burmistrzowi z PIs-u/ na którym żaden pacjent nie parkuje.:)
katolib
katolib 30.09.2021, 11:07
A nie lepiej 'ścieżkę różańcową'!
bilotak
bilotak 30.09.2021, 16:55
Ministrant dla ciebie ścieżka na odizolowanym spacerniaku...
OKR
OKR 30.09.2021, 10:54
A co miejscy radni PiS powiedzą dziś na sesji o sytuacji w Atolu?

Pozostałe