Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 15:07

Jak lekkoatleci Echa Twardogóra walczyli na Mistrzostwach Polski U16?

Dwoje zawodników Echa Twardogóra, medalistów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, rywalizowało podczas Mistrzostw Polski U16 rozegranych 25 - 26 września w Karpaczu.

Pierwszego dnia Hanna Janas w rzucie młotem, uzyskując 37,35 m, zajęła 13. miejsce. Należy zaznaczyć, że dla Hani awans na te mistrzostwa był dużym sukcesem. Identyczną lokatę zajął Emil Porwolik w biegu na 300m ppł, z czasem 42,32.

Dla Emila koronną konkurencją był jednak bieg na krótszym dystansie płotkarskim, czyli 110 m ppł, który został rozegrany w niedzielę. W biegu eliminacyjnym zawodnikowi Echa zdarzyło się jednak popełnić błąd, który kosztował go awans do finału A, dającym możliwość walki o najwyższe miejsca. W finale B twardogórzanin uzyskał rekord życiowy 16,20 sek. I choć jego wynik dałby możliwość walki o wysoką lokatę, to ostatecznie zajął na mistrzostwach 8. miejsce.

- Choć zawodnicy Echa przyzwyczaili do powrotów z imprez mistrzowskich z medalami, to należy uznać ten start za bardzo udany. Sezon 2021 w rywalizacji na stadionach został zakończony. Teraz jeszcze w listopadzie czekamy na biegi przełajowe

- mówi portalowi olesnica24.com trener Paweł Olszański.