Jak lekkoatleci Echa Twardogóra walczyli na Mistrzostwach Polski U16?

  • 27.09.2021, 12:59
  • ws
Jak lekkoatleci Echa Twardogóra walczyli na Mistrzostwach Polski U16?
Dwoje zawodników Echa Twardogóra, medalistów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, rywalizowało podczas Mistrzostw Polski U16 rozegranych 25 - 26 września w Karpaczu.

Pierwszego dnia Hanna Janas w rzucie młotem, uzyskując 37,35 m, zajęła 13. miejsce. Należy zaznaczyć, że dla Hani awans na te mistrzostwa był dużym sukcesem. Identyczną lokatę zajął Emil Porwolik w biegu na 300m ppł, z czasem 42,32.

Dla Emila koronną konkurencją był jednak bieg na krótszym dystansie płotkarskim, czyli 110 m ppł, który został rozegrany w niedzielę. W biegu eliminacyjnym zawodnikowi Echa zdarzyło się jednak popełnić błąd, który kosztował go awans do finału A, dającym możliwość walki o najwyższe miejsca. W finale B twardogórzanin uzyskał rekord życiowy 16,20 sek. I choć jego wynik dałby możliwość walki o wysoką lokatę, to ostatecznie zajął na mistrzostwach 8. miejsce.

- Choć zawodnicy Echa przyzwyczaili do powrotów z imprez mistrzowskich z medalami, to należy uznać ten start za bardzo udany. Sezon 2021 w rywalizacji na stadionach został zakończony. Teraz jeszcze w listopadzie czekamy na biegi przełajowe

- mówi portalowi olesnica24.com trener Paweł Olszański.

ws

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe