Czy w Jemielnej powstaną dwie farmy fotowoltaiczne?

  • 25.09.2021, 10:46
  • rpr
Czy w Jemielnej powstaną dwie farmy fotowoltaiczne? Roman Rybak
Jedna na 10, druga na 100 hektarach?

O ewentualnym powstaniu w Jemielnej (gmina Bierutów) dwóch farm fotowoltaicznych dyskutowali wczoraj jej mieszkańcy. Gośćmi wiejskiego zebrania byli burmistrz Piotr Sawicki i przewodnicząca Rady Miejskiej w Bierutowie Iwona Wysocka-Przybyłek oraz przedstawiciele dwóch firm, chcących stawiać farmy.

Jak przebiegała dyskusja i jak była jej konkluzja - czytaj we wtorek w "Panoramie Oleśnickiej".

rpr

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MareK
MareK 27.09.2021, 15:11
Nie można wszystkiego negować, fotowoltaika jest na prawie każdym dachu i nie szkodzi, to i na polach nie zaszkodzi. Same piachy tam...
Panie burmiszczu
Panie burmiszczu 25.09.2021, 18:58
Co z teto będą mieli mieszkańcy?
JAnusz
JAnusz 26.09.2021, 13:18
Proszę się nie martwić, nie powstaną, nie zgodzicie się bierutowianie na to, na to też
Gucio
Gucio 26.09.2021, 14:09
JAnusz. A jakie są przeciwwskazania ? Wolicie aby Polska, powiat Oleśnica był zatruwany wyziewami z elektrowni na węgiel ? Już dziś Polska ma płacić 500 tys EU dziennie za pracę elektrowni Turów a raczej za wydobycie węgla brunatnego. PiS przez tyle lat gówno zrobił aby powoli odstępować od elektrowni na węgiel brunatny w pierwszej kolejności i kamienny w drugiej kolejności.
Andrzej
Andrzej 26.09.2021, 21:25
Spadaj stąd. Mamy wegiel i bedziemy z niego korzytać
Gucio
Gucio 27.09.2021, 00:51
Andrzej. Zawsze szybko spadam z Polski. Tym syfem u was nie da się oddychać. Wyobraź sobie, że średnia zdrowego życia dla mężczyzny w Szwecji jest o 12 lat wyższa niż w Polsce. W Niemczech podobnie. Ale masz prawo oddychać syfem. Poczytaj sobie komentarze jesienią i zimą.
grześkowiak
grześkowiak 26.09.2021, 22:07
'Chłop żywemu nie przepuści...'!
Mądrala
Mądrala 26.09.2021, 09:49
A co mają mieszkańcy z upraw kukurydzy? Prywatne przedsięwzięcia, są prywatnymi przedsięwzięciami. Państwo opiekuńcze już się skończyło.
Gucio
Gucio 26.09.2021, 12:06
Państwo opiekuńcze to domena UE. Za PRL nie było takich dopłat. Chłopki dostają dotację na pole. Chcesz wymienić piec. Dotacja. Chcesz zatrudnić niewolnika. Dotacja. Jest pandemia. Największe dotacje dostają ci co nie płacili podatków (czytaj kapitał zagraniczny) . Więc nie pieprz. Bo takiej komuny jak teraz za PiS nie było nawet w PRL.
Mądrala
Mądrala 26.09.2021, 21:03
Pytanie padło co z tego będą mieli mieszkańcy. A moja odpowiedź czy z każdego działania coś muszą mieć? Właściciel pola sam wie czy bardziej opłaca mu się posiać kukurydzę czy postawić fotowoltaike. A mieszkańcy niech sami o sobie myślą, a nie wyciągają ręce do burmistrza, bo przecież co oni z tego będą mieli. A co burmistrz jest świętym Mikołajem czy jak
Smardzów city
Smardzów city 25.09.2021, 15:40
Miny mieszkańców takie nietęgie. Chyba mają jakieś wątpliwości?
A tak swoją drogą, to ta cała woltaika nie spowoduje że kury przestaną się nieść? Albo że mućka mleka nie da?

Pozostałe