XXIV Oleśnicki Rajd Rowerowy na trasie

  • 25.09.2021, 09:47
  • OAI
XXIV Oleśnicki Rajd Rowerowy na trasie fot. Andrzej P. Szachnowski
Tym razem wzięło w nim udział 150 miłośników rodzinnej rekreacji na dwóch kółkach.

150 miłośników w tym 73 kobiety rowerowej rekreacji i turystyki wzięło udział w XXIV Oleśnickim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w Oleśnicy. Pogoda nam dopisała – to już zresztą tradycja jesiennej edycji oleśnickich rajdów. Oleśnicki rajd wystartował z terenu Oleśnickiego Kompleksu Rekreacyjnego „ATOL” w Oleśnicy.

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był MIKS „JUNIOR” w Oleśnicy, a wspierali go Urząd Miasta Oleśnica, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Burmistrzu Miasta Oleśnica, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oleśnicy , Moje Boisko Nasz Orlik 2012, Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury, Urząd Gminy Oleśnica, oraz Bank Santander Polska.

Trasa Rajdu o długości ok. 24 km przebiegała w następującej kolejności: Start Oleśnica Stadion Miejski - Nieciszów – Bystre – Oleśnica. Meta przy Amfiteatrze w Parku Miejskim Nad Stawami.

Uczestnicy mieli zapewnioną fachową opiekę medyczną przez Służby Ratownicze. Z ramienia organizatorów Mariusz Kiryk przywitał wszystkich uczestników oraz wiceburmistrz Miasta Oleśnicy Edytę Małys-Niczypor i przewodniczącego Rady Miejskiej Aleksandra Chrzanowskiego, który zachęcał do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wiceburmistrz dała sygnał do rozpoczęcia wyjazdu grupom na trasę Rajdu.

Organizatorzy przypominali, że celem rajdu jest rekreacja i miłe spędzenie czasu z rodziną, a nie wyścig kolarski. Marlena Waga i Beata Grzybek wręczały każdemu uczestnikowi pamiątkowy znaczek rajdowy, czapeczkę z nadrukiem, a na trasę zabezpieczenie energetyczne w postaci batona oraz wodę mineralną. Osoby funkcyjne rajdu otrzymały plastrony z napisem „PILOT i „ORGANIZATOR” , a w kamizelce „KOMANDOR RAJDU” jako pierwszy wystartował Krzysztof Waga.

Alfred Hadała, jadąc samochodem z napisem „Koniec rajdu”, zamykał cały peleton i stanowił zabezpieczenie techniczne. W karetce jechało dwóch ratowników medycznych ze Służb Ratowniczych. Po pokonaniu trasy wszyscy zostali poczęstowani gorącą grochówką przygotowaną przez właściciela Baru Mlecznego Andrzeja Zająca w Oleśnicy. Wydawały ją Beata Grzybek, Maria Kiryk oraz Marlena Waga.

Na zakończeniu przedstawiciel Gminy Oleśnica Maciej Syta oraz Mariusz Kiryk i Marlena Waga przeprowadzili losowanie nagród niespodzianek oraz głównej nagrody - dwóch rowerów. Szczęśliwymi wylosowanymi okazali się nr 150, pod którym została zapisana na liście uczestników Małgorzata Grab z Oleśnicy, oraz Jakub Owsiński, który zapisany był pod numerem 60.

Wśród rodzin wielodzietnych nagrody otrzymały rodziny: Puchałów, Remiszewskich,Wilczyńskich, Drozdów, Pawlików, Bieniów, Owsińskich, Bosaków, Rząsów, Żmudzińskich, oraz Ratajów.

Nagrody niespodzianki wylosowali miedzy innymi: Antoni Remiszewski, Jerzy Hofman, Aleksandra Wilczyńska, Dorota Drozd, Krzysztof Puchała, Alicja Bień, Adam Szuller, Edyta Bosak, Wioletta Lużyńska, Mariusz Skiba, Marta Żmudzińska, Dariusz Darul, Ilona Cieślak oraz Anna Praczkiewicz. Ponadto nagrody otrzymali: Irena Brylewska - pierwsza zapisana na liście, Aleksandra Wilczyńska 24, na liście, gdyż była to 24. edycja rajdu, oraz Małgorzata Grab pod numerem 150, jako ostatnia zapisana na liście startowej.

Na zakończeniu prowadzone były pogadanki przez organizatorów z uczestnikami na tematy zdrowego stylu życia, przeciwdziałania przemocy i skutkami używania alkoholu i środków odurzających. Całość koordynował Mariusz Kiryk.

Rajd został przeprowadzony zgodnie z jego założeniami. Uczestnicy imprezy byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć udziału w następnych edycjach. Fundatorami nagród byli: Powiat Oleśnicki, Miasto Oleśnica, Gmina Oleśnica, PCEIK Oleśnica, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Burmistrzu Miasta Oleśnica, Bank Santander w Oleśnicy, Intermarche z Oleśnicy, sklep Oleśnica „ Rower Wrona”, Fabryka Druku KRYSTIAN ALL4OFICE.eu.

Patronami medialnym Rajdu byli: Panorama Oleśnicka, Tygodnik „Oleśniczanin”, Moja Oleśnica, Oleśnica 24.com. 

Organizatorzy dziękują serdecznie dziękujemy Bankowi Santander Polska za otrzymane owoce, które cieszyły się dużą atrakcją wśród rodzin, Firmie Wrona za pełnienie funkcji technicznej, wyrazy uznania za naprawy serwisowe podczas Rajdu, których w tej edycji nie brakowało. Dziękują Policji za zapewnienie bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach na trasie rajdu. Dziękują też Służbom Ratowniczym za pomoc w interwencjach oraz patronom medialnym za reklamę i relacje z Rajdu.

 

OAI

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaja
Kaja 29.09.2021, 22:01
Grochówka była najlepsza.... i rowery :)
Dziecko
Dziecko 29.09.2021, 21:21
Fajnie spędziłem sobotę z rodzicami i siostrą.Dziękuję! Było warto!
maria ewa
maria ewa 29.09.2021, 21:18
Wszystko na 5plus. Dziękujemy za ten i do zobaczenia na XXV!!!!!
Marcel
Marcel 29.09.2021, 21:04
Jeden z lepszych rajdów.Brawo za organizację i prezenty.
Janek
Janek 27.09.2021, 22:08
Pojechałem i wygrałem. Udało mi się wylosować super kask.Dzięki wielkie.
Uczestnik
Uczestnik 27.09.2021, 21:48
Miła atmosfera,pyszne jedzonko i jeszcze tyle witamin :).
Wielkie dzięki dla organizatorów!
ciekawy
ciekawy 26.09.2021, 10:09
A gdzie był Herr Christo, to 'cudowne dziecko dwóch pedałów'!

Pozostałe