Dzisiaj ruszyła modernizacja ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy

  • 23.09.2021, 10:11
  • OAI
Dzisiaj ruszyła modernizacja ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy UM Oleśnicy
Prace rozpoczną się od wycinki drzew i krzewów. Potem ruszą prace stricte budowlane. Ich pierwszy etap to odcinek od restauracji McDonalds do skrzyżowania z Wojska Polskiego. Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Przebudowa ul. Dobroszyckiej rozpoczyna się. Teren budowy został już przekazany wykonawcy.  Prace zrealizuje firma Eurovia Polska S.A. W przyszłym tygodniu, w środę 29 września wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu pozwalająca na rozpoczęcie pierwszych robót. Prace potrwają przez okres roku.

Pierwszy etap zmiany organizacji ruchu będzie polegał na połówkowym zamknięciu jezdni i wprowadzeniu ruchu  jednokierunkowego na ul. Dobroszyckiej w kierunku od węzła Oleśnica Zachód (dawna Dąbrowa) do centrum miasta. Dobroszycką nie będzie zatem przejazdu w kierunku drogi S-8. Objazd do Trzebnicy, Warszawy i Wrocławia (przez S-8) zostanie poprowadzony przez ulicę Wojska Polskiego, Warszawską, drogą wojewódzką nr 373 do węzła Oleśnica Północ.

Dobroszycka jest drogą wojewódzką, ale  ze względu na swoją funkcję komunikacyjną jest bardzo istotna dla Oleśnicy, dlatego Miasto znacznie
partycypuje w kosztach tej inwestycji dofinansowując ją kwotą 2,1 mln złotych".

". 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elka Joe Black Magda
Elka Joe Black Magda 25.09.2021, 23:24
Panie Jacku Pan się nie boi
A ja siedzę i siedzę na bezrobociu
?
? 26.09.2021, 10:31
O co chodzi z tym Panem Jackiem?
Elka
Elka 25.09.2021, 11:19
Dlaczego dyrektor dróg powiatowych kłamał o terminie rozpoczęcia prac? W poprzednim artykule podawał inna datę?
Gucio
Gucio 26.09.2021, 12:08
A kto mu zabroni ? Co obiecywał osobnik Bronś i co z obietnic wykonał / czy go rozliczono z obietnic ?
Magda
Magda 25.09.2021, 10:35
Hejt, to obraźliwe i agresywne komentowanie. Nie każda krytyka jest hejtem. Wytykanie błędów nie jest hejtem. A wytykanie będzie trwać dopóki ktoś tych błędów nie wytłumaczy. I nie chodzi o wskazanie palcem jakiegoś Bogu ducha WINNEGO, szeregowego pracownika, tylko wzięcie odpowiedzialności za zaniedbania, wyciągnięcie wniosków... W Oleśnicy od dawna gubi nas twierdzenie, że "nie s.a się we własne gniazdo". Prowadzi to do nadużyć i patologii. Ludziom w końcu puszczają nerwy. Jeśli kogoś to boli, to ja chętnie poczytam merytoryczną dyskusję.
Jan
Jan 25.09.2021, 09:15
Jeszcze nie została wbita tzw. pierwsza łopata, a juz dyzurni krytykanci zalewają strone hejtem?!
Gucio
Gucio 26.09.2021, 12:12
Jan. Bo debile wydadzą miliony a nie wiedzą nic na temat ruchu na tym odcinku. Spytaj w Ratuszu i Starostwie z jakich kierunków ile aut i jakich jeździ na tej trasie. Na jakich kierunkach i jakie auta wyjeżdżają. Po prostu marnujecie społeczne pieniądze. Więc jest krytyka ale kreatywna. A przy okazji kłamco i demagogu. Która elektrownia w Szwecji kupuje w Polsce węgiel. Szwedzi od minimum 30 lat nie mają elektrowni na węgiel. A może i więcej lat. Co ty na to kłamco.
Joe Black
Joe Black 23.09.2021, 16:28
Zdjęcia rzeczywiście wprowadza w błąd. Ten odcinek ul. Dobroszyckiej nie będzie robiony. Może kiedyś. Jednak tyle o tym się mówi i pisze którey odcinek będzie robiony że zanim ktoś coś napisze powinien się zastanowić. To do [email protected] A w temacie samego remontu. Hm tyle już razy to pisałem że nie chce mi się już więcej pisać. Krotko, nie wierzę że ten wykonawca za te pieniądze i w dotychczasowym zakresie zrobi to zadanie. Ale..... , obym się mylił
Gucio
Gucio 23.09.2021, 16:40
Joe. A od czego są aneksy. Ile aneksem więcej otrzymał wykonawca moczarowska przy stawach ? I tu da się to przeskoczyć.
Gucio
Gucio 23.09.2021, 14:17
Mieszkańcy Oleśnicy. Czy wy nie widzicie jak wasze podatki są marnowane. Jeśli to zdjęcie jest aktualne to tam potrzeba nie remontu a zwykłej konserwacji. Wystarczy wyrwać chwasty z chodnika lub użyć odpowiednich środków. Kosiarka do trawy. Grabie do wyrównania podłoża. natomiast ch... który dopuścił do tego aby poprzednio ułożona kostka na chodnika została zdewastowana przez chwasty odpowiednio ukarać. Teraz wyrzucie kolejne miliony a jakiś ch... później doprowadzi do tego, że na kostce zapanuje dzicz. Tak jest z prawie wszystkim co robicie. To się nazywa "Polska jakość" lub " Polska gospodarność". Spytajcie herrn Kazimierza jak jest w ojczyźnie przodków jego rodziny.
Magda
Magda 23.09.2021, 21:32
Masz rację, ale tylko częściowo. Czy przy jakiejkolwiek inwestycji ktoś zastanawiał się czy ma siły i środki na utrzymanie danego obiektu? Nie. Każdy uważa, że samo się zrobi. Czy miasto lub powiat przeliczyło kiedykolwiek ile potrzebuje roboczogodzin na prawidłową konserwację swojej infrastruktury? I czy ma odpowiednią ilość pracowników? Nie sądzę. Włodarze uważają, że jak mają odpowiednie jednostki, to załatwiły sprawę. Zwiększenie obsady nie wchodzi w grę, bo przecież wg pracodawców wszędzie są sami leserzy. I radośnie przecinamy kolejne wstęgi na udanych inwestycjach, a potem... Mamy, co mamy...
Gucio
Gucio 23.09.2021, 22:09
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Tylko, że porozmawiaj z byłymi kandydatami na burmistrza. Spytaj o co tak na prawdę w tym wszystkim chodzi kandydatów na burmistrza. Były kandydat na burmistrza cały czas nawijał o "wdzięczności" wykonawców itp itd. Niektórzy płaciliby miastu aby być burmistrzem, wójtem czy prezydentem. tak to działa.
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 23.09.2021, 11:58
Tylko, żeby nie było takiej fuszerki, jak na skejtparku.....
Magda
Magda 23.09.2021, 21:24
Tu na szczęście inwestorem jest inny podmiot. Istnieje szansa, że nie będzie takiej fuszerki. Pozostaje trzymać kciuki, żeby Bob Budowniczy trzymał się z daleka od nie swojej inwrstycji
Gucio
Gucio 23.09.2021, 14:12
Znając Janka i jego wykonawców gwarancja fuszerki.

Pozostałe