NADAJMY MU IMIĘ Ś.P. MIROSŁAWA MULARCZYKA!

  • 18.01.2019, 14:30 (aktualizacja 18.01.2019 21:08)
  • rpr
NADAJMY MU IMIĘ Ś.P. MIROSŁAWA MULARCZYKA!
Proponujemy, aby stadion przy ulicy Brzozowej w Oleśnicy nosił imię Mirosława Mularczyka.

Brzozowa to był jego drugi dom. W Pogoni przeszedł wszystkie szczeble kariery - od trampkarza, przez seniora, po oldboja. Reprezentował kilkanaście lat jej barwy. Reprezentował godnie. Nigdy za jego postawę nie musieliśmy się wstydzić.

Olesnica24.com i Panorama Oleśnicka proponują:

Nadajmy stadionowi na Brzozowej imię Mirosława Mularczyka! Zasłużył na to, jak mało kto. 

O dalszych krokach w tej sprawie - we wtorek w Panoramie Oleśnickiej.

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

X
X 2.02.2019, 06:01
Po *** się szprycowal
Hinol
Hinol 24.01.2019, 11:43
+1
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.01.2019, 23:41
Czy osoba musi umrzeć, by jej imieniem nazwać obiekt? Czy wyjątkowe dokonania osoby żyjącej nie są wystarczającym powodem, by tą osobę uhonorować w taki sposób? W historii oleśnickiego sportu taką osobą jest Wiesław Kiryk. Uhonorowanie kogoś za życia ma znacznie większy wymiar.
Jadwiga Mazur
Jadwiga Mazur 21.01.2019, 00:10
A jak jest z portem lotniczym im. Wałęsy po tym jak Kiszczakowa przyniosła teczkę Bolka do IPN? Wstyd na cały świat!
Emski
Emski 20.01.2019, 23:56
Nie nudź. To stadion Pogoni. Nie Oleśniczanki. Koniec. Kropka.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.01.2019, 23:33
Mirosław Mularczyk, z tego co o nim przeczytałem, był dobrym sportowcem, grającym fair, był dobrym nauczycielem, czyli przykładnie kształtował młode pokolenie. Z pewnością nie uczył ich tchórzostwa i pogardy, a jako dobry sportowiec zapewne zawsze chciał rywalizować fair i wygrać po sportowej, uczciwej grze. A stadion nie jest Pogoni, lecz miasta. I nie rzecz w tym, czy jeden, czy drugi klub, lecz kto czego dokonał, a dokonania Wiesława Kiryka są nie do porównywania z dokonaniami innych mieszkańców Oleśnicy.
grzesiek
grzesiek 20.01.2019, 18:39
wychowalismy sie od dziecka razem-chlopaki z hednej parafi....*** nie wierze...
Pogoniarz
Pogoniarz 19.01.2019, 15:37
I tak Ratusz pomysł uwali .Dlaczego? To chyba jasne?
też pogoniarz
też pogoniarz 19.01.2019, 15:43
Spokojnie. Damy rade
Id
Id 19.01.2019, 15:09
Zła @ tak, masz nick adekwatny do charakteru
Zła
Zła 19.01.2019, 13:57
Dużo osób zmarło i nikt nie wpadł na pomysł nazywać imieniem stadion a teraz ok zmarł znany piłkarz ale czy zrobił aż tak dużo żeby nazywać Jego imieniem stadion nie sądzę
MS
MS 19.01.2019, 15:00
Ale o jakich osobach które zmarły myślisz ? Konkrety !
j23
j23 20.01.2019, 14:02
chociażby Jan Szwabiński
?
? 20.01.2019, 18:40
Kto to jest?
j23
j23 20.01.2019, 18:44
trener, który przeprowadził Pogoń od (chyba) b klasy do III ligi (dawnej, dzisiaj to byłaby II)
KIBOL
KIBOL 20.01.2019, 19:11
Dobry trener, szanuję, ale najwieksze sukcesy Pogoń miał jednak zdecydowanie a czasów gry Mirka Mularczyka. To był ikona, wychowanek klubu.
j23
j23 20.01.2019, 19:43
W czasach Szwabińskiego większość zawodników to byli wychowankowie klubu. A on był kimś więcej niż trenerem, np. cisnął swoich zawodników, żeby pokończyli rozsądne szkoły. Dlatego, jeśli miałbym kogoś wskazać na patrona stadionu, to raczej jego. Nie jest jednak moim celem umniejszanie zasług Mularczyka, po prostu Pogoń z tamtych czasów jest mi bliższa.
MS
MS 19.01.2019, 11:53
Chłopakowi sie nalezy . Tyle
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.01.2019, 11:53
Jeżeli już komuś nadać imię miejskiemu stadionowi w Oleśnicy, to tylko Wiesława Kiryka, to on ze swoimi znajomymi kładł pierwszą, żużlową bieżnię na tym stadionie. W historii Oleśnicy nie ma nikogo, kto tak wiele uczynił dla sportu w Oleśnicy, na Dolnym Śląsku, w Polsce, nie ma nikogo, kogo podopieczni zdobyliby dziesiątki medali Mistrzostw Polski, medali Mistrzostw Europy, których wychowankowie reprezentowaliby Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich. Nikt inny z Oleśnicy jak on i jego podopieczni rozsławiali Polskę, Oleśnicę w Polsce i poza granicami kraju. To jego klub należał do najmocniejszych w Polsce. Żaden oleśnicki klub nie miał i nie ma takiej pozycji w kraju, jak jego. Wiesław Kiryk jeszcze żyje i należałoby go tak uhonorować właśnie teraz, gdy żyje, by zobaczył, że tyle sławy oleśnickich sportowców, tyle jego pracy zostało właściwie docenione. Stadion miejski w Oleśnicy powinien mieć imię Wiesława Kiryka.
MW
MW 24.01.2019, 21:27
Wspaniały pomysł!
Marek Ch.
Marek Ch. 21.01.2019, 00:13
Kiedy pan Kiryk był ostatni raz na tym stadionie, nim popadł w chorobę? Poza tym pan Kiryk żyje i oby jak najdłużej.
Tom
Tom 19.01.2019, 11:58
NIE. Po prostu nie. Pan Wiesław - pełen Szacun. Ale stadion był jest i będzie kojarzony JEDNOZNACZNIE z Pogonią. Od zawsze. To STADION PIŁKARSKI. I nic tego nie zmieni
kolega Maciusia
kolega Maciusia 19.01.2019, 17:58
Tak nie inaczej. Pan Wiesław nie pasuje kompletnie. Mirek nigdy nie splamił barw. Był uczciwym porządnym człowiekiem. Na tym boisku zostawił mnóstwo zdrowia.Ten pomysl musi zostać zrealizowany
jestem za
jestem za 19.01.2019, 10:16
Bo nikt tyle dla pogoni nie zrobił co Pan Mularczyk i tyle !
:(((
:((( 19.01.2019, 10:02
Ale dlaczego akurat Jego imieniem? Było tylu innych ludzi znanych i nigdy nie padła taka propozycja ?
Alik
Alik 19.01.2019, 11:53
Kogo masz na myśli? Wiesz coś o panu Mularczyku ?
Wiaderko i Pędzelek
Wiaderko i Pędzelek 19.01.2019, 08:47
A co na to powie Janek ????
m
m 18.01.2019, 23:55
Czy burmistrz Bronś zgodzi się na to? Gdyby to zgłosił Oleśniczanin lub MO - może tak. Nazwy w mieście mogą pochodzić od różnych gremiów pod warunkiem, że będą pro burmistrzowskie.
CT
CT 18.01.2019, 23:06
TAK
.......
....... 18.01.2019, 22:32
Sumienny skromny czlowiek
Uczennica
Uczennica 18.01.2019, 22:24
Jeden z najlepszych wychowawców klas i nauczycieli wychowania fizycznego! Niestety dłużej być nim nie mógł.. każdy z nas nosi w sercu teraz ból i żal. Wielkie kondolencje rodzinie, córkom które podzielają jego pasję :)
Jest to ogromne zaskoczenie że tak szybko musiał nas opuścić, ale Bóg zabiera tylko tych dobrych ludzi :( na zawsze w naszych sercach Pan Mularczyk 😢❤
Uczennica
Uczennica 18.01.2019, 22:27
Zapomniałam dodać, że pomysł jest genialny i jak najbardziej jestem za 👍
sportmen
sportmen 18.01.2019, 21:48
Trafione środowisko jest za
*
* 18.01.2019, 21:19
Bardzo dobry pomysł.
tomek
tomek 18.01.2019, 21:08
tak 👍⚽️
bizi