"Świat Nali" na weekend

  • 23.09.2021, 09:06
  • OAI
"Świat Nali" na weekend
Z kolejną recenzją w ramach akcji „Książka na weekend” zapoznać możecie się już dzisiaj! Tym razem propozycja od Beaty z Wypożyczalni dla Dorosłych.

Dean Nicholson „Świat Nali”

Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności - powiedział angielski pisarz Daniel Defoe.

Poznajcie Deana ze Szkocji i Nalę z Bośni. Człowieka i kota, którzy wspólnie przemierzają świat. Wszystko zaczęło się w 2018 roku, kiedy to pewien Szkot postanowił porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w świat. Żeby nie było zbyt łatwo, postanowił podróżować na rowerze. Wyruszył w podróż, która miała zmienić jego dotychczasowe życie. A ta historia, cały czas rozgrywa się na naszych oczach.

Gdzieś w górach Bośni znalazł porzuconego, kilkutygodniowego kota. Nala (w języku suahili oznacza dar) od tej pory towarzyszy mu w podróży. Dla mnie książka jest zapisem nie tylko rowerowej wyprawy, ale przede wszystkim bliskości łączącej kota i człowieka. Jest to opowieść o sile, wytrwałości i przyjaźni. Obserwujemy jak kotka zmienia życie Deana, który przyznał, że pojawiła się w jego życiu w odpowiednim momencie.

On w trakcie podróży angażuje się w pomaganie zwierzętom, wspierając różne akcje. Ich podróże można obserwować między innymi na YouTube i Instagramie.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbigniew Nowak 😸
Zbigniew Nowak 😸 23.09.2021, 09:58
Wspomniany kanał YT, 1bike1world https://www.youtube.com/c/1bik…

Pozostałe