Wystawa plenerowa - ""Kultura to ludzie - 75 lat instytucji kultury w Oleśnicy (1946 - 2021)"

  • 22.09.2021, 09:30
  • MOKiS
Wystawa plenerowa - ""Kultura to ludzie - 75 lat instytucji kultury w…
W ramach obchodzonej w tym roku 75. rocznicy powstania instytucji kultury w Oleśnicy zapraszamy do Rynku do obejrzenia wystawy plenerowej "Kultura To Ludzie - 75 lat instytucji kultury w Oleśnicy (1946-2021)".

Wystawa "KULTURA TO LUDZIE - 75 lat instytucji kultury w Oleśnicy (1946-2021)" opiera się na materiałach archiwalnych dostępnych w zasobach Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja i Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy. Dziękujemy OBP za udostępnienie archiwaliów.

Dziękujemy także wszystkim osobom, które przez lata dokumentowały życie społeczne naszego miasta i troszczyły się o zachowanie przeszłości dla przyszłych pokoleń. Podziękowania należą się Panu Edwardowi Niczyporowi, Panu Ryszardowi Kałużnemu, Panu Krzysztofowi Dziedzicowi i innym fotografom, którzy przez lata dokumentowali wydarzenia kulturalne w Oleśnicy.

Szczególne podziękowania należą się także wszystkim pracownikom instytucji kultury na przestrzeni tych 75 lat - dyrektorom, animatorom kultury, artystom, instruktorom, obsłudze technicznej i administracyjnej wydarzeń, wolontariuszom - których zaangażowanie w pracę w ośrodku kultury przyczyniło się do stworzenia przestrzeni dla rozwoju pasji i zainteresowań mieszkańców Oleśnicy.

Dziękujemy także mieszkańcom za zaufanie, Waszą obecność na wydarzeniach i zaangażowanie we wspólne działania kulturalne. Wkrótce zaprosimy Was na kolejne wystawy w dalszą podróż po kulturalnych wspomnieniach.


 

MOKiS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe