Zamach na infrastrukturę kolejową

  • 22.09.2021, 09:23
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Zamach na infrastrukturę kolejową pixabay.com
Mieszkaniec powiatu za usiłowanie kradzieży kabla kolejowego może iść do więzienia nawet na 8 lat.

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi powiatu oleśnickiego, któremu zarzuca usiłowanie kradzieży 12 metrów kabla sygnałowego i zniszczenie 7 metrów tego rodzaju kabla. Szkoda wyniosła ponad tysiąc złotych, ale przede wszystkim spowodowała zakłócenie działania linii kolejowej i uszkodzenia w pulpicie sterowniczym PKP PLK. Do zdarzenia doszło w Grabownie Wielkim w 2019 roku.

Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku, ale po wykonaniu pierwszych czynności został zwolniony, a potem był długo poszukiwany - stąd akt oskarżenia został przygotowany dopiero teraz. Oskarżony był wielokrotnie karany.

Został mu postawiony zarzut z art. 254a Kodeksu karnego - to zamach na urządzenia infrastruktury: "Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".
 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gucio
Gucio 22.09.2021, 21:29
Ciekawe. Prokuratura poszła na kurs pisania aktów oskarżenia ? Gdy Oleśnica chciała wyłudzić z ochrony środowiska ok 1,6 mln to naczelnik Andrzej M. oraz dwóch pracowników MGK poświadczyła nieprawdę. Włos im z głowy nie spadł. Czyn kolesia naganny ale co to w stosunku do 1,6 mln ok 25 lat temu.

Pozostałe