Ulica Szkolna w Oleśnicy wraz z podwórkiem przejdą przemianę

  • 21.09.2021, 17:12
  • OAI
Ulica Szkolna w Oleśnicy wraz z podwórkiem przejdą przemianę
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

Kolejny obszar miasta wypięknieje. Rozpoczynamy rewitalizację terenu przy ulicy Szkolnej. Pierwszy etap został już zrealizowany. Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy wyremontowała fragment chodnika, na odcinku od ul. Okrężnej do ul. Matejki. Niebawem, na zlecenie Sekcji, wymieniona zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni, a w przyszłym roku zmieniony kierunek jazdy i wyznaczone miejsca parkingowe.

Zmianie ulegnie też podwórko. Na to mieszkańcy czekali najbardziej. Jego rewitalizacja przewidziana jest w przyszłym roku. Zadanie zrealizuje Zakład Budynków Komunalnych. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu już istnieje. Projekt przebudowy tego miejsca zostanie wykonany jeszcze w tym roku.

Jakie są jego założenia? Nawierzchnia zostanie wyłożona kostką betonową, powstaną 23 miejsca parkingowe, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Nasadzona będzie nowa zieleń. Powstaną też miejsca wypoczynku - betonowe siedziska, huśtawka i ogród deszczowy. Nowym elementem zagospodarowania będzie również mała architektura.

W związku z tym, że teren położony jest w strefie ochrony konserwatorskiej koncepcja zagospodarowania podwórka, zwłaszcza rodzaj nawierzchni, nasadzenie drzew i krzewów, wyposażenie terenu i mała architektura - wymagają uprzedniego uzgodnienia z Dolnośląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu. O ostatecznej wersji przemiany ulicy Szkolnej będziemy informować.

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 21.09.2021, 19:54
Janek projektował?

Pozostałe