Zajęcia artystyczne w MOKiS Oleśnica

  • 18.09.2021, 11:20
  • MOKiS
Zajęcia artystyczne w MOKiS Oleśnica pixabay.com
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapisy odbywają się poprzez formularz online dostępny na stronie www.mokis.info. Zajęcia rozpoczną się 1 października.

ZAJĘCIA TANECZNE

Start: 04.10.2021

Terminy zajęć: poniedziałek

godz. 16:00-16:30 - Grupa przedszkolaków 4-6 lat (30 min.)

Wykorzystujemy naturalną skłonność dzieci do zabawy, podczas której  wprowadzamy podstawowe kroki taneczne oraz elementy gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia prowadzone są metodą w większej części odtwórczo-naśladowczą, ale zawierają również elementy improwizacji własnej dziecka. W czasie spotkań, poprzez zabawę, dzieci poznają różne proste kroki taneczne, uczą się słuchać muzyki i reagować na jej akcenty, a także współpracować z rówieśnikami w grupie. Zajęcia pozwalają pozbyć się nadmiaru energii, pomagają polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy, które w dobie komputerów stają się powoli chorobą cywilizacyjną.

godz. 16:45-17:45 - Grupa 7-9 lat. Dance Show- tańce do znanych i lubianych utworów (60min.)

godz. 18:00-19:00 - Grupa 10-13 lat Dance Show II (60 min.)

Program nauki w tych grupach wiekowych ma charakter zabawy z rytmem, polega na oswojeniu dzieci z muzyką i ruchem, pojawiają się proste elementy tańca, rytmiki. Zajęcia taneczne prowadzone są między innymi pod kątem wyeliminowania pewnych wad postawy, najczęściej pojawiających się u dzieci (np. okrągłe plecy, stopy skierowane do środka) oraz pomagają w kształtowaniu prawidłowej sylwetki. Dzieci poznają podstawowe kroki z zakresu tańców towarzyskich.

Program nauczania obejmuje tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, jive oraz tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep, proste układy z tańca dyskotekowego, hip-hop. Zajęcia mające na celu wyrobienie u dzieci poczucia rytmu i zapoznania się z podstawowymi krokami do poszczególnych tańców.

Miejsce zajęć: pracownia muzyczna MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

Prowadzenie: Szkoła Tańca PRESTIGE Sławomir Walczak

Płatności: grupa przedszkolaków 4-6 lat: 30 zł/m-c, grupa przedszkolaków lat 7-9 lat: 50 zł/m-c, grupa 10-13 lat: 50 zł/m-c,

 

PRACOWNIA ARTYSTYCZNA DLA DZIECI

Start: 01.10.2021

Terminy zajęć: piątek, godz. 16.00-17.00.

Miejsce zajęć: pracownia plastyczna MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

Prowadzenie: Katarzyna Religa – Emejzing

Płatności: 20 zł/m-c

MOKiS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe