Zakaz handlu w niedzielę. Koniec "pocztowej furtki"?

  • 17.09.2021, 20:03
  • OAI
Zakaz handlu w niedzielę. Koniec "pocztowej furtki"? pixabay.com
Skorzystały z niej sklepy również w Oleśnicy - Żabka, Polomarket, Lidl i Biedronka.

Dzięki świadczeniu usług pocztowych w niedziele otwarte były sklepy wielu sieci. 

Zgodnie z przyjętą dzisiaj przez Sejm nowelizacją funkcjonować w niedziele będą mogły tylko te placówki, które wykażą, że przychody z usług pocztowych stanowią ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki.

Za zmianami zagłosowało 272 posłów, głównie z PiS i Lewicy. Przeciw zmianom było 135 posłów, w większości z KO. Wstrzymało się 37 posłów.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 18.09.2021, 16:45
A co najciekawsze w Oleśnicy żadna poczta w niedzielę nie jest czynna!
Gucio
Gucio 18.09.2021, 06:20
Też jestem za tym aby w niedzielę handel był ograniczony do niezbędnego minimum. Ciekawe, że te same sieci w rodzimych krajach nie handlują a w Polsce twierdzą, że to klient powinien wybierać.
katolib
katolib 18.09.2021, 06:35
Ale za to, wszyscy obowiązkowo w kościółku i modlić mi się na kolankach!
!
! 18.09.2021, 12:34
Nikt nikogo nie zmusza! Nie chcesz, nie idź, ale przestań marudzić.
Mnie zmusza
Mnie zmusza 18.09.2021, 16:43
A co mam zrobić?! Jak mnie nie zmusza?! Zatrudniłam się w sklepie a tu nagle okazuje się że mam na "poczcie" pracować! Też mam dzieci i chciała bym iść z nimi w niedzielę do kościoła czy na lody! Ale nie! bo jeden z drugim nie wytrzyma jak jeden dzień nie połazi między półkami i nie poprzestawia towaru!
ala
ala 18.09.2021, 15:02
Spytaj kobiety które muszą iść do tyry w niedzielę
Asper
Asper 17.09.2021, 22:40
Bardzo dobrze. Każdy ma prawo rodzinnie przeżyć weekend, pojechać na działkę, czy wogóle odpocząć. Ciekawe, że taki sklep w Niemczech w niedzielę jest zamknięty... Niech tam sobie w niedzielę otworzą!

Pozostałe