Weekend w Oleśnicy pełen wrażeń

  • 17.09.2021, 14:12
  • OAI
Weekend w Oleśnicy pełen wrażeń
Zobacz, co możesz robić w Oleśnicy w weekend.

Na zakończenie XXIV Dni Europy Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na kulturalne wydarzenia.

  • Unijny Piknik Klimatyczny, czyli Europejski Zielony Ład w Twoim domu

Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

18.09.2021, godz. 15:00-17:00

W programie m.in.

warsztaty z robienia woskowijek - ekologicznej alternatywy dla folii aluminiowej

warsztaty z naturalnych kosmetyków - będziemy robić m.in wybielającą pastę do zębów, peelingi i dezodorant w kremie

warsztaty z ekologicznych środków czystości - nauczymy Was, jak łatwo i bezpiecznie dla środowiska prać i sprzątać

strefa animacyjna dla dzieci - gry i konkursy z nagrodami

  • Wernisaż wystawy MULTI-IMPLIKACJE autorstwa Kamilli Kasprzak

Galeria MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

18.09.2021, godz. 18.00

Kamilla Kasprzak - prezeska Stowarzyszenia Artystycznego MAK, artystka ceramik oraz nauczycielka dyplomowana SP nr 3 i w ZSP w Oleśnicy. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Katedra Ceramiki i Szkła, dyplom u prof. Krystyny Cybińskiej, a w 2021 r. skończyła podyplomową grafikę artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Zajmuje się rzeźbą w ceramice, malarstwem i grafiką. W swojej twórczości oscyluje wokół tematów kobiecości, poszukiwania i rozwijania sfery fizycznej oraz świadomości własnej sensualności. Tworzy obrazy na pograniczu rzeczywistości, czerpiąc z figuracji, wprowadza do niej elementy realizmu magicznego. Kompozycje kreślone są mocną plamą oraz intensywnym, przyciągającym uwagę kolorem.

  • Koncert zespołu Mikromusic

Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

18.09.2021, godz. 19.00

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą.

Zespół w 2020 r został uhonrowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka". Wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2020.

18 września 2021 Mikromusic zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Kraksa”. Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej.

  • Spektakl plenerowy "DROM - ścieżkami Romów"

Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

19.09.2021, godz. 16.30

Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma… czy wiecie kim są, skąd pochodzą, jakie są ich tradycje, jak żyli kiedyś i jak żyją teraz?

DROM jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów - grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Osią narracyjną tego przedstawienia bez słów jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco.

 

OAI

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czas smuty
Czas smuty 17.09.2021, 16:29
Dlaczego w Dniach Europy nie ma nic o Europie. Dlaczego brakuje miast partnerskich ( jeżeli powodem jest pandemia, to istnieje wiele możliwości wizyty wirtualnej i to w czasie rzeczywistym). Dlaczego radni PO nie domagają się takich akcentów w imprezie organizowanej za pieniądze podatników?
Wszystko małe, szare, prowincjonalne - gdzie podziały się rozmach i kreatywność Naszego Miasta.

Pozostałe