Alkoholowy, folkowy taniec w Oleśnicy

  • 14.09.2021, 17:50
  • OAI
Alkoholowy, folkowy taniec w Oleśnicy pixabay.com
Oleśnica Razem opublikowała nagranie wideo pt. "Folk alko dance podczas Dni Europy". O co chodzi?

"W miniony weekend na oleśnickim rynku odbyły się Dni Europy. Pogoda dopisała, a wielu oleśniczan skorzystało z przygotowanych atrakcji.

Niestety zabrakło gości (samorządowców) z miast partnerskich, którzy zawsze byli zapraszani do wspólnego świętowania. Nie znamy przyczyn ich nieobecności, ale prawdopodobnie zdecydowały względy pandemiczne.

Jednak nie z tego powodu publikujemy przesłany filmik...

Otóż, podczas niedzielnego koncertu zespołu "Zbytowianki" bohaterami pierwszego planu byli amatorzy trunków procentowych. Ich wątpliwej urody "występy" praktycznie zdominowały koncert ludowego zespołu. Całość swoistego "folk alko dance" dopełnił chachar w czerwonej koszulce, który wjeżdża tuż przed scenę dziecięcym wózkiem wypełnionym... butelkami po piwie (!), co z euforia przyjął jego kompan - przybijając tzw. piątkę.

Może zatem dobrze, że gości z zagranicy jednak nie było. Piszemy o tym dlatego, że bodajże w 2018 roku, jeden z lokalnych portali informacyjnych jako "nius dnia" przekazywał informacje, że nietrzeźwe osoby pojawiają się podczas koncertów, co nie wpływa korzystnie na wizerunek Dni Europy. Padał wówczas zarzut, że ówczesny burmistrz Michał Kołaciński nie zadbał o należytą ochronę koncertów. Co ciekawe obecnie, choć problem się pogłębią nikt już tematu nie podejmuje!?

Jak powszechnie wiadomo Jan Bronś lubi często powtarzać jak wszystko było źle organizowane w latach 2015 - 2018. Co zatem powie na te alko pląsy pod ratuszem, z "butelkowym wózkiem" w tle?" - napisała Oleśnica Razem

FILM

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

utytyspocony
utytyspocony 15.09.2021, 08:23
Mnie to pasuje.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 15.09.2021, 01:25
OK Krzysiu, ale teraz już siusiu, paciorek i spać!
🤔🤔🤔
🤔🤔🤔 2 dni temu, 17:06
A co to jest Paciorek?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.09.2021, 01:05
Cóż, a tym, co się chowają za OR nie wystarczyło odwagi, by działać - zarejestrowali, ale czy otrzymali zgodę na publikowanie? Naruszyli przepisy prawa, chroniące dane osobowe. Za publikowanie czyjegoś wizerunku bez jego zgody ... Z innej strony - jeżeli ci panowie im przeszkadzali, to dlaczego nie podeszli i nie uświadomili tych mężczyzn, że przeszkadzają innym?
Bujak Adam
Bujak Adam 2 dni temu, 09:55
Nie znasz przepisów - nie komentuj. Wydarzenie jest publiczne, rejestrowane zarówno przez uczestników, jak i media. Czy media pytały widzów o zgodę na robienie i publikację zdjęć podczas Dni Europy (bardzo słabych zresztą, to kolejne wydarzenie zarżnięte w tej kadencji)? Nie pytały, to by była paranoja. Konstytucja gwarantuje prawo pozyskiwania i rozpowszechniania informacji każdemu bez wyjątku. Jeżeli ktoś chroni swój wizerunek nie pokazuje się publicznie na otwartym wydarzeniu. To raz. A dwa to kwestia tego, że w 2018 gdy pijaczkowie balangowali pod sceną (zaraz zresztą usunięci), portal Panamera zrobił z tego sensację w tonie nagonki z tezą o upadku miasta i dobrych obyczajów. Szkoda, że teraz portal ten nie jest taki "wrażliwy".
ask
ask 15.09.2021, 07:16
a w pośredniaku już byłeś???
herr christo
herr christo 15.09.2021, 09:02
Ale w tym pierdziszewie, dla ludzi z moim wykształceniem...nie ma pracy?
w Polskę idziemy...
w Polskę idziemy... 14.09.2021, 22:19
Filmik w stylu naszego lokalnego 'reżysera' Herr Christo. A piosenka może być hymnem tego pierdziszewa...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.09.2021, 01:02
Internetowy tchórzu napisz to samo, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. Smutny jesteś i słaby, godny litości.
Ehhh
Ehhh 14.09.2021, 21:45
Szkoda gadać. Taki to blask odzyskała Oleśnica.
Pozranci
Pozranci 14.09.2021, 21:38
Jaka władza takie rozumienie Europy.
Hehe
Hehe 14.09.2021, 19:34
Rynek ożył 🤮
Pato Dni Europy to wyższy stopień europejskiej tolerancji

Pozostałe