Króliczek nowym symbolem Oleśnicy

  • 14.09.2021, 11:55
  • kad
Króliczek nowym symbolem Oleśnicy foto: Krzysztof Dziedzic
Czy się przyjmie?

W pracowni Kamilli Kasprzak przy ul. Kościelnej w Oleśnicy powstały ceramiczne króliczki. Wykonali je uczestnicy warsztatów plastycznych. Rzeźby umocowano następnie na kamiennych kostkach brukowych i zamontowano w dwóch przestrzeniach miasta - na skwerze na placu Staszica i na placu Zwycięstwa.

Rzeźby są nawiązaniem do zwierzątek, które pierwotnie zamieszkały na podwórku pod wieżowcem, następnie na placu Zwycięstwa, a obecnie w okolicach właśnie placu Staszica.

Obejrzyjcie je na naszych zdjęciach. 

kad

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 15.09.2021, 11:50
Jak zmieni się burmistrz to może Pani Kasprzak będzie mogła skończyć polski pomnik. Każdy Polak powinien czuć obrzydzenie do odbywania polskich świąt pod poniemieckim i PZPR-wskimi pomnikami. Bronsiowi to nie przeszkadza, wszystko można zohydzić, nawet historię miasta, o czym pisał ostatnio w Oleśnickiej radny Piechówka
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.09.2021, 14:46
Bardzo dobre spostrzeżenia, lecz niestety napisane anonimowo. Tak długo, jak takie poglądy upubliczniane będą anonimowo - nic w Oleśnicy się nie zmieni.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.09.2021, 11:13
Kamila Kasprzak jest wyjątkową artystką w Oleśnicy, tworzącą z perspektywą otwartą na innych. Szkoda, że oleśniccy radni, osoby odpowiedzialne za promocję miasta nigdy nie potrafili i nadal nie potrafią docenić jej talentu. Może dlatego, że mieszka w Oleśnicy? Jakże wiele jest przykładów niedostrzegania bogactwa artystycznego lokalnych twórców przez przedstawicieli lokalnego samorządu. A, że w oleśnickim samorządzie nie mają zielonego pojęcia o miejskim marketingu, to jest to stan od dziesięcioleci. Efekty tego widoczne są wokół, a nawet ich brak. Wokół Wrocławia koncerny międzynarodowe inwestują dziesiątki miliony euro, ale nie w Oleśnicy, gdzie pompowano balon samozadowolenia przy drobiazgach.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.09.2021, 14:49
Przykład nieprzeciętnej kreatywności Kamilli Kasprzak https://youtu.be/9trc-x9oCdM
zośka
zośka 15.09.2021, 11:06
Gdzie znajdę informację, ile to kosztowało i kto sfinansował?
.
. 15.09.2021, 09:32
Szczerze to są słabe. Jak ze straganu z chińszczyzną. Brak strategi promocji Oleśnicy skutkuje takimi różowymi zającami.
cecylka
cecylka 15.09.2021, 09:39
A Krzysiu, zaraz powie...'że nie ma krzyża'!
dr Lewatywa
dr Lewatywa 15.09.2021, 01:26
OK Krzysiu, ale teraz już siusiu, paciorek i spać!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.09.2021, 01:13
Róże potraktowano po macoszemu - nie ma obiecanego rosarium, nie ma święta róży, nie ma oleśnickiej galerii różanej; są w Oleśnicy dwie Ole, ale nikt nie podjął tematu małych Ol, które jakiś czas temu pojawiły się przed pracownią MAK - mogły być elementem oleśnickiego pejzażu, ale oleśnickim samorządowcom i pewnie jeszcze komuś zabrakło (jak od dziesięcioleci) wyobraźni; to może króliczki - jeżeli nie róże, nie Ole.
promotor
promotor 14.09.2021, 22:51
Kończymy z wieżami i różami. Proponuje aby Ola zamiast róży trzymała zajączka. Jak psy zjedzą zajączki, to MAK zrobi łabędzie, a może kaczki, bo ich więcej, a kaczka zmieści się na kolana Oli. Będzie klawo.
pijaczek spod 'biedronki'
pijaczek spod 'biedronki' 14.09.2021, 22:55
'Ola' powinna trzymać butelkę albo puszkę z piwem!
Pierdziszwo welcome to...
Pierdziszwo welcome to... 14.09.2021, 22:23
Ojtam, symbolem piedziszewa jest burmiszcz 'dumbo'!
Przypuszczam, że wątpię.
Przypuszczam, że wątpię. 14.09.2021, 14:02
Super pomysł! Tylko czy ludzie uszanują?
Znajomy królika
Znajomy królika 14.09.2021, 14:00
A ja myśląłem, że Mat i Pat...
Lepus Olesniensis