Trwa przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej w Oleśnicy

  • 10.09.2021, 18:21
  • OAI
Trwa przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej w Oleśnicy Urząd Miasta Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

Prace już się rozpoczęły. Ze względu na stan techniczny droga wymagała modernizacji. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy pobliskiego bloku mieszkalnego, ale również ci, którzy chcą skrócić sobie przejazd w kierunku ulicy Skłodowskiej. Prace wykonuje firma BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic. Ich koszt to 1 mln złotych. Gospodarzem inwestycji jest Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy.

Jezdnia zostanie poszerzona do 5 m, a co najważniejsze powstanie 51 stanowisk do parkowania pojazdów, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż budynku powstaje nowy chodnik, zostanie też przedłużona ścieżka rowerowa na ulicy Sinapiusa biegnąca przy Placu Zwycięstwa.

Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Pojawią się elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dotychczasowe progi zwalniające zostaną zamienione na dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Nowe przejście i przejazd dla rowerzystów zaplanowano też na ul. Sinapiusa.

Droga powinna być gotowa w listopadzie tego roku. Zmiany w organizacji ruchu związane z budową będą wprowadzane etapami, aby umożliwić dostęp do okolicznych budynków i obsługę lokali usługowych.

OAI

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czarny bez
czarny bez 10.09.2021, 19:10
ile zieleni zniknie?

Pozostałe