Ostatnie pożegnanie radnego powiatowego Alojzego Kuliga

  • 09.09.2021, 11:35
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Ostatnie pożegnanie radnego powiatowego Alojzego Kuliga Andrzej Głowacz
Pogrzeb śp. Alojzego Kuliga odbył się 8 września w Bazylice Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zmarłego pożegnali przedstawiciele władz powiatu oleśnickiego, na czele ze starostą Sławomirem Kapicą i przewodniczącym Rady Adamem Horbaczem. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli też inni samorządowcy różnych szczebli, działacze, przyjaciele, koledzy, radni obecnej oraz poprzednich kadencji.

„Skromny, pracowity, służący dobrym słowem oraz pomocną dłonią w każdej chwili i w każdej sytuacji” – tak o swoim mentorze mówiła europosłanka z Sycowa Beata Kempa.

Mowę pożegnalną wygłosił również przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego: – Mówiąc o Alku w czasie przeszłym, jest bardzo ciężko, bo jeszcze kilka tygodni temu rozmawialiśmy o dalszej pracy – wspominał Adam Horbacz. Za chwilę nawiązał do roku 2014, do swojego pierwszego spotkania z Alojzym Kuligiem, kiedy ten był przewodniczącym Rady Powiatu.


– Zapytał wówczas „w czym mogę Ci pomóc?”. – To proste, a zarazem piękne pytanie zostało w mojej pamięci do dzisiaj. Zapamiętam go jako człowieka spokojnego, rozważnego, o bardzo dużej wrażliwości, który nigdy nie zostawił nikogo w potrzebie. Alku, dziś wezwałeś nas wszystkich na ostatnią sesję. Deklaruję Ci, że nasze wspólne plany i marzenia będziemy dalej realizować, dla dobra powiatu oleśnickiego – zakończył swą mowę Adam Horbacz, bez cienia wątpliwości dodając: – Alek przemierzył doczesną drogę godnie i z podniesionym czołem.
Rodzinie zmarłego przekazał wyrazy głębokiego współczucia, w imieniu obecnych i byłych samorządowców.

Radny powiatowy od 2002 r.
Alojzy Kulig zmarł 4.09.2021 r. w wieku 68 lat. Był wieloletnim społecznikiem i samorządowcem z gminy Twardogóra. W latach 1990-2001 był pierwszym przewodniczącym Rady Miejskiej w Twardogórze, od 1990 do 1998 r. pełnił funkcję zastępcy burmistrza, a w latach 1990-1998 burmistrza miasta i gminy Twardogóra. Radnym powiatowym był nieprzerwanie od 2002 roku. W V kadencji sprawował funkcję przewodniczącego Rady. Na emeryturę przeszedł w lipcu br., po 49 latach aktywności zawodowej, jako dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Twardogórze.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olive
Olive 11.09.2021, 01:57
High quality supplements help you build the body of your dreams.

If you wish nothing but the best for your silhouette
and health, be sure to get steroids from the Balkan pharmaceuticals.
Balkan Pharmaceuticals is one of the largest
manufacturers of quality goods. In our store, there
are only original items obtained directly from
the industry. Popular Supplements: Steroids, Fat-Burners, Post-Cycle Therapy (PCT), Combined Course and others.

seattlevikingrepair.com
Repairing an air conditioner is not the easiest thing to do.


san-francisco-air-control.com
Andrzej
Andrzej 09.09.2021, 17:17
Alku kochałeś młodzież . Na PIM- ach organizowałeś konkursy wiedzy o sporcie. Kultywowałeś pamięć o Janie Kuligu od samego początku. Czekałem na tegoroczny memoriał Jana. W tym momencie odszedłeś. Byłeś i jesteś Wielki ....

Pozostałe