A może judo?

  • 09.09.2021, 10:29
  • kad
A może judo? fot. Judo Tigers /fb
Ruszyła rekrutacja na zajęcia dla dzieci.

Nowy rok szkolny oznacza kolejny nabór do klubu sportowego Judo Tigers. Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się na początku września. Pierwszy trening jest darmowy, a rekrutacja trwa do końca października.

Jesienny nabór klubu adresowany jest do wszystkich zainteresowanym od 4. roku życia. Zajęcia prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, dlatego nie ma znaczenia, czy uczestnik miał wcześniej styczność z tym sportem. Treningi odbywają się m.in. w Oleśnicy.

- Nowy rok szkolny to idealny moment na rozpoczęcie dodatkowych zajęć sportowych. Dzieci wpadają w rytm nauki, często przydaje im się dodatkowa odskocznia, spotkanie ze znajomymi i przede wszystkim ruch. Cały czas poszerzamy swoją działalność, można spotkać nas w kolejnych dzielnicach Wrocławia i wielu okolicznych miejscowościach. Oprócz oczywistych technik walki uczymy również  zdrowej rywalizacji, pokonywania własnych blokad i systematyczności. Mamy bardzo dobrą kadrę trenerską. Dla uczestników zajęć to nie tylko lepsza forma fizyczna, ale – co bardzo ważne – nowe przyjaźnie na lata – mówi Michał Zamęcki, prezes i trener Judo Tigers.

Dlaczego judo? Według danych American College of Sports Medicine judo jest najbezpieczniejszym sportem kontaktowym dla dzieci poniżej 13. roku życia. Technika pojedynków pozbawiona jest agresywnych ruchów, np. kopnięć czy uderzeń. Cel judoki to pokonanie przeciwnika w taki sposób, by oszczędzić mu obrażeń fizycznych. M.in. z tego powodu judo uznawane jest przez World Health Organization za najlepszy sport dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Judo Tigers to klub sportowy judo (od tego roku nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych), działający na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości od 2010 roku. Judocy trenują pod okiem dyplomowanych trenerów. Cała kadra składa się z byłych profesjonalnych zawodników.

Judo Tigers poza treningami zaprasza swoich wychowanków na obozy tematyczne oraz różne międzyklubowe zawody. Jest także organizatorem corocznego cyklu turniejów dla dzieci i młodzieży pod nazwą Super Liga Judo. Więcej informacji na temat klubu można znaleźć na stronie www.judotigers.pl.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe