Starosta nie poparł uchwały budżetowej!

  • 17.01.2019, 17:50 (aktualizacja 17.01.2019, 19:53)
  • rpr
Starosta nie poparł uchwały budżetowej! Krzysztof Dziedzic
22 radnych było "za". Jeden - przeciw. To... Jan Dżugaj.

Ten wynik głosowania był sporym zaskoczeniem...

Dzisiaj na sesji Rady Powiatu Oleśnickiego najważniejszym punktem było głosowanie uchwały budżetowej na rok 2019.

Projekt budżetu przygotował poprzedni Zarząd, złożony z radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy są obecnie w opozycji. Nowe władze powiatu - Platforma Obywatelska i Ruch Samorządowy - dokonały w budżecie jedynie dwóch drobnych autopoprawek.

W głosowaniu 22 radnych poparło uchwałę budżetową. Jeden był przeciwny. To... starosta Jan Dżugaj.

Skąd taki krok starosty? Tego nie wyjaśniał. Ale można domniemywać, że był to gest przeciwko temu, iż nowe władze samorządowe są praktycznie "skazane" na budżety swoich poprzedników, bo tak wygląda w Polsce kalendarz wyborczy. O tym starosta mówił podczas dyskusji.

Sesję poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej,

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Niesforny Dyzio
Niesforny Dyzio 18.01.2019, 20:34
A Czy budżet był przedyskutowany w Komisjach?
O to to
O to to 18.01.2019, 17:14
Nadmienię że nie podzielam własnego zdania, czy jakoś tak. A w ogóle to dajcie mnie święty spokój.
PO KO
PO KO 18.01.2019, 14:40
A czy to nie starosta przedkłada radzie projekt budżetu. Panie Dżugaj widzę że nic się Pan nie zmienił. Co na to Pana koledzy z nowoczesnej i platformy.
civic
civic 18.01.2019, 12:46
Wszystko zależy od tego, czy Ada zostanie radną.
Ehh
Ehh 18.01.2019, 11:53
Teraz to mamy tuzy intelektu w samorządach.
 Sophi Żenua
Sophi Żenua 18.01.2019, 07:37
Prawie jak klasyk Bolek.. Jestem za a nawet przeciw.
.
. 18.01.2019, 09:33
Taa... plusy dodatnie,plusy ujemne...
Radny
Radny 18.01.2019, 05:37
Starosta mógł wnieść do projektu budżetu swoje poprawki, a nie marudzić.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 18.01.2019, 04:52
Takie postępowanie świadczy o braku powagi starosty. Decyzję swoją winien jasno uzasadnić na sesji. To jego obowiązek wobec mieszkańców powiatu, wyborców. Ustawowo ma rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli. Jakie przepisy pozwalają mu na czynienie "gestów". To jest bezprawie i kpina z wyborców ! Jak jest zagrożenie, należy je usunąć zgodnie z prawem. To jakaś machlojka ?
wyborca
wyborca 18.01.2019, 09:16
Jak każdy radny, starosta ma prawo zagłosować przeciw. I tyle... Wg starosty, który jest jednocześnie radnym, budżet jest zły i dlatego nie głosował za jego przyjęciem. Proste.
hmm
hmm 18.01.2019, 19:46
Czyli jako radny jest przeciw, ale jako starosta już za? Tak więc prosimy o wyjaśnienie szczegółowe takiego stanowiska.
Milito
Milito 17.01.2019, 23:14
Nie popiera budżetu pisiorów? I tak trzymać !
eszz...
eszz... 18.01.2019, 09:34
typowy leming i pelikan... żadnych argumentów, jestem przeciw i tyle...
Greg
Greg 17.01.2019, 22:40
Wice za starosta przeciw co oni tam odwalają ?
Jan
Jan 17.01.2019, 21:17
Starosta jest chyba chory
brawo
brawo 17.01.2019, 20:39
Tak trzymać panowie starosto powiatowy i burmistrzu Oleśnicy. Niedługo będzie głośno o naszym mieście w całej Polsce.
MaksiP
MaksiP 17.01.2019, 20:52
Dlaczego?
brawo
brawo 17.01.2019, 20:58
To jest dobre pytanie, też uważam że Oleśnica na to nie zasługuje, ale niestety.
MaksiP
MaksiP 17.01.2019, 21:12
Na co nie zasługuje? Na ten poziom?
brawo
brawo 18.01.2019, 00:08
Domyślasz się że w pewnych kręgach już właściwie tylko pseudonimami ludzie się posługują? Łatwiej i szybciej jest powiedzieć pan wiaderko niż zewnętrzny analityk, albo ten który wymyślił ksywę Nieomylny. Przyznasz. Ponadto, określenie pan wiaderko niesie ze sobą dokładnie taką ilość potrzebnych przymiotów i skojarzeń że tak naprawdę nie trzeba nic więcej. Podobnie jest z panią pędzelek.
brawo
brawo 17.01.2019, 23:57
Tak, na ten poziom hipokryzji absolutnie Oleśnica nie zasługuje. Ty myślisz że idiotów masz przed sobą? Twoja ksywa to kto? wiaderko, pędzelek, sufler a może kret? Ok, żaden z nich, jesteś tylko obserwatorem, ale na pewno potrafisz przyporządkować ksywę do odpowiedniej osoby.
ZDZICH
ZDZICH 17.01.2019, 20:37
A czym to uzasadnił że nie akceptuje budżetu ,co mu się nie podoba .
:))))))))))
:)))))))))) 17.01.2019, 21:45
Tego nikt nie wie. Pewnie on sam też........
hahahaha
hahahaha 17.01.2019, 20:37
Widzę że powiat jak i miasto trzyma formę.
wyborcy!
wyborcy! 17.01.2019, 20:34
Ważny gest panie Janku, doceniamy !
..
.. 17.01.2019, 20:34
Panie Kociński, wracaj Pan.
Sądrożyce
Sądrożyce 17.01.2019, 20:33
Wstyd za takiego starostę , może jego działanie ma związek z wypadkiem przed 4 lat kiedy wywrócił się na rolkach i uszkodził głowę , coś mu pewnie pozostało
proste
proste 17.01.2019, 20:30
Skoro pan starosta nie akceptuje budżetu który ma realizować nich zrezygnuje z funkcji na rok. Działaniami na rzecz powiatu i poprawy jego kondycji zajmą się ludzie którzy zaakceptowali ten stan rzeczy i są gotowi do uczciwej i rzetelnej pracy, niezależnie od przeciwności.
ktos to rozumie ?
ktos to rozumie ? 17.01.2019, 20:27
będzie realizował budżet któremu jest przeciwny....
pp
pp 17.01.2019, 20:10
Brawo Jan! Po co ci Oleśnica i jakiś tam ichni budżet. Wracaj do Twardej na zastępce Czulińskiego. Będziesz realizował budżet Potyrały przegłosowany jednogłośnie.

Pozostałe