Kołaciński o USA, Izraelu, imigrantach, PiS, pandemii i Oleśnicy

  • 30.08.2021, 08:09
  • OAI
Kołaciński o USA, Izraelu, imigrantach, PiS, pandemii i Oleśnicy
"CZŁOWIEK POMYŁKA na Kapitolu i europejskie NIE dla imigracji" - tak zatytułował swój nowy tekst z cyklu "Cogito ergo sum" Michał Kołaciński (Oleśnica Razem). Oto najnowszy wpis byłego burmistrza, obecnie radnego:
"Ostatnie wydarzenia globalne obnażyły ignorancję tzw. światowych przywódców . Okazało się, że sił i odwagi wystarcza im li tylko na histeryczną obronę rzekomo uciskanych środowisk lgbtq..... i coś tam coś tam na całym globie ale w obliczu katastrofy humanitarnej w Afganistanie widzimy chłopczyków w krótkich spodenkach rozglądających się strachliwie za spódnicą mamy, pod którą mogliby się ukryć. Niestety mama Angela abdykowała, a aspirująca do roli światowej liderki Kamala Harris nadaje się wyłącznie do promowania "krytycznej teorii rasy", wspierania BLM i bełkotu o gwałconej przez Polaków i Węgrów demokracji - o gwałconych kobietach afgańskich ciszaaaa.
 
Na krajowym podwórku Prezes stracił cierpliwość i Zjednoczona Prawica "odstrzeliła" wicepremiera Gowina. Zbierało mu się od dawna no i doigrał się. Trochę szkoda, bo jako jedyny podnosił kwestie ekonomicznego socjalizmu w stylu Hugo Chaveza w jaki brnie Prawo i Sprawiedliwość od dobrych kilku miesięcy. Trochę żal ,ale jak mawia ex partner Kory ,marszałek Terlecki - "nie może ogon machać psem".
 
Przy okazji rozpadu bloku Zjednoczonej Prawicy opozycja już witała się z gąską wieszcząc zdobycie przewagi w parlamencie - ale wystarczyła jedna reasumpcja i "walec Witek" wypłaszczył nieco aspiracje rosnącej w siłę opozycji. Ta opluwszy Bogu ducha winnego Kukiza i postraszywszy posła Sośnierza, zabiera się za budowanie czegoś na kształt Zjednoczonej Opozycji ( który to już raz?) korzystając ze wsparcia byłych komuchów z Unii Europejskiej -vide komisarz - komisarka ?/ nomen omen/ Jurova czy niezawodny TSUE, który w zaciszach gabinetów pisze na nowo wspólnotowe traktaty, tym razem nie pytając o ich treść obywateli suwerennych państw.
 
Na naszym podwórku spektakl, którego scenarzystą są Wołodia i Olek, a teatrem granica polsko-białoruska. Póki co główne role grają aktorzy komediowi - Szczerba, Joński, Jachira, Gdula itp. Nie zabrakło głosu dawnych działaczy Solidarności - Frasyniuka czy Wałęsy, plujących na polski mundur- udowadniających po raz kolejny, jak wątła jest granica między ikoną a idiotą / także tym pożytecznym /.
 
Hybrydowy konflikt na granicy przyćmił nawet skandal w stosunkach Polski z Izraelem - oto żydowscy politycy na czele z ministrem spraw zagranicznych Yairem Lapidem domagają się od naszego kraju odszkodowań za straty materialne jakie Żydzi ponieśli w wyniku II WŚ - wychodzi na to, że rozpętanej przez Polskę, bo przecież to zwykle sprawcy odkupują swoje winy. Póki co nie słychać by ten szmondak uznany został za "persona non grata" w Polsce a szkoda.
 
Wszyscy wyglądają IV fali pandemii i czekają na kolejne dawki szczepionki - wprawdzie cichutko pobrzmiewają argumenty, że nie ma ani dowodów ani przesłanek, że kolejne dawki są uzasadnione, ale głos zwolenników, wspierany przez polityków i "naukowców" jest znacznie donośniejszy.
 
A nasze lokalne elity polityczne pokrzepione kolejną edycją OFCY / podziękowania dla organizatorów / oraz wiekopomnymi inwestycjami rekreacyjnymi obecnej władzy-vide aqua-skatepark na torfowisku i spokojnie szykują się do zasłużonego wzrostu wynagrodzeń zafundowanego przez PiS, niektórzy z nieskrywaną tęsknotą i nadzieją w oczekiwaniu na restytucję Straży Miejskiej i odbudowę pomnika polsko-radzieckiej przyjaźni.
 
Tak trzymać, towarzysze, tak trzymać...".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czekam
Czekam 05.09.2021, 22:57
To takie wyjątkowo rzadkie zjawisko: przystojny, inteligentny, mądry, wykształcony, a do tego dobry i uczciwy człowiek. No i odważny, wierny swoim przekonaniom.
Nic dziwnego, że trudno mu uzyskać akceptację większości- tak różnej od niego.
Panie Michale, to wielka strata, że nie jest Pan decydentem w skali kraju, a nie tylko miasta.
katolib
katolib 05.09.2021, 23:03
Ty chyba katolibie masz na myśli Herr Christo raczej...
małgoś
małgoś 04.09.2021, 21:35
jaś, mam nadzieję, że nie korzystasz z usług lekarzy, jak to mówisz psychotyków
jaś
jaś 02.09.2021, 04:00
bełkot psychotyka ?
?
? 31.08.2021, 22:02
Ależ to jest dobre! Co na to pisowski burmistrz Bronś?
kmcic
kmcic 31.08.2021, 18:14
Brawo! popieram
siema
siema 31.08.2021, 16:13
Myślałem ze żołnierzyk miał zawał mięśnia sercowego, on ma zawał mózgu…jest gorzej niż myślałem, skowyt przegranego dziadka…
.
. 31.08.2021, 09:40
Bronś może Kołacińskiemu sznurówki wiązać, pod każdym względem.
cecylka
cecylka 02.09.2021, 05:44
Obaj mogą wiązać sznurówki naszemu Herr Christo!
santo subito
santo subito 31.08.2021, 09:50
świnty doktor misio!
farbowany lis
farbowany lis 31.08.2021, 09:34
A mnie ciekawi, jak taki stary komuch, może tak zmienić swoje poglądy na kato-prawicowe?
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 31.08.2021, 09:50
Mówicie o Bronsiu ????
wszystko
wszystko 31.08.2021, 09:54
Niestety ale pasuje do obu 'mesjaszy'!
Ehhh
Ehhh 31.08.2021, 09:06
Mądry gość z tego doktora aż chce się czytać jego teksty.
Inteligencją przewyższa wiadomo kogo.
w pis+du
w pis+du 31.08.2021, 09:13
To żadna sztuka przewyższać 'dumbo'. Ale z tą nachalną promocją waszego mesjasza misia nic nie osiągniecie!
pisiolud
pisiolud 31.08.2021, 07:27
Jakaś grupa 'katolibów' (w tym oszołom gabryś) próbuje wszystkim wcisnąć że doktor misio to lokalny mesjasz który zbawi to pierdziszewo. Oj ciemny ludu!?
Taka prawda
Taka prawda 31.08.2021, 09:09
Nikt nokomu niczego nie wciska. Po prostu widać że Kołaciński merytorycznie i mentalnie zdecydowanie przewyższa miłosciwie nam panującego.
Doktorze pora wracać
Doktorze pora wracać 31.08.2021, 09:01
Kołaciński najlepszym burmistrzem Oleśnicy!
dr Lewatywa
dr Lewatywa 31.08.2021, 09:31
OK, wracam katoliby!
Szkoda
Szkoda 31.08.2021, 06:22
W większości zgadzam się z przemyśleniami pana Michała i trochę smutno, że nie jest on burmistrzem. Patrząc na to jak on działał, a co się dzieje teraz- od inwestycji poprzez imprezy do oświaty - to są zupełnie różne jakości. Wtedy był dialog z rożnymigrupami, teraz sterowanie z góry o bardzo średniej jakości. Jednak przegrał (częściowo) na własne życzenie. Unikanie debaty wyborczej to strzał w kolano dla każdego kandydata. PR miał taki sobie plus kliki głosujące na obecną władzę i mamy co mamy.
dokładnie
dokładnie 31.08.2021, 09:26
stanowisko burmistrza stracił na własne życzenie wiedząc że zarządzał miastem gdzie jest obecna wieloletnia klika a może nie chciał wygrać, kto to wie? tak masz 100% racji "Unikanie debaty wyborczej to strzał w kolano dla każdego kandydata. PR miał taki sobie plus kliki głosujące na obecną władzę i mamy co mamy"
Gucio
Gucio 31.08.2021, 01:24
Panie Michale. A pamiętasz pan z łaciny taką sentencję " lekarzu lecz się sam ?"
dr L.
dr L. 30.08.2021, 23:46
To jest jakieś chore!
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 30.08.2021, 22:05
Oleśnica miała świetnego, merytorycznego burmistrza, przede wszystkim prawdomównego i nie bojącego się otwarcie głosić swoje poglądy. Nie jest oszustem, który dla zbicia kapitału politycznego i swoich partykularnych interesów skuma się nawet z tymi, których tak bardzo nienawidzi i otwarcie nimi gardzi. Ale nic straconego, po mrocznej, smutnej i przygnębiającej, a czasami groteskowej kadencji Bronsia pan Michał ma obowiązek ponownie ubiegać się o stanowisko burmistrza, dla dobra tego miasta, dla dobra nas wszystkich
Ehhh
Ehhh 30.08.2021, 21:23
Oleśnica miała świetnego myślącego i merytorycznego burmistrza!
Brawo panie Michale
Brawo panie Michale 30.08.2021, 21:15
Świetny felieton. Gratuluję i czekam na kolejne odcinki Cogito ergo sum.
Imer
Imer 30.08.2021, 19:17
"Cogito ergo sum". Jakże mylący tytuł tego cyklu...
Helena T.
Helena T. 30.08.2021, 15:06
Panie Michale! czekam na kolejny odcinek. Niezłe pióro! Gratuluję.
Wyborca
Wyborca 30.08.2021, 21:16
Też czekam i pozdrawiam.
A
A 30.08.2021, 08:50
Pięknie PiS podsumował.
A Bronś w koalicji z PiS cichutko siedzi jak mysz pod miotłą. Wszystko mu pasuję, bo pani poseł z Wrocławia pilnuje
bezcenne
bezcenne 30.08.2021, 08:33
Trepcio misio i jego 'katolibskie' opinie!
KEDYW
KEDYW 30.08.2021, 10:02
Miód na serce ujadanie zaprzańców.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 30.08.2021, 10:30
Gabrysiu katolibie, natychmiast młotek i 3x!
Lex
Lex 30.08.2021, 14:47
dr anus ujada bezzębnie.

Pozostałe