Msza w intencji prezydenta Adamowicza

  • 16.01.2019, 17:12 (aktualizacja 16.01.2019, 22:48)
  • OAI
Msza w intencji prezydenta Adamowicza
W niedzielę 20 stycznia, o godzinie 18, w bazylice zostanie w intencji śp. Pawła Adamowicza odprawiona msza .

"W niedzielę zamordowano Pawła Adamowicza. Wydarzenie wstrząsnęło Polakami. Zarówno rodzina jak i współpracownicy prezydenta Gdańska poprosili rodaków o modlitwę w intencji tragicznie Zmarłego.

Informujemy zainteresowanych oleśniczan, iż w niedzielę 20 stycznia, o godzinie 18.00 w bazylice, zostanie w intencji śp. Pawła Adamowicza odprawiona msza".

Taki komunikat opublikowało Stowarzyszenie Oleśnica Razem.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Niestety
Niestety 17.01.2019, 17:55
A co wyprawiał Paweł ze swoimi przeciwnikami!? Co wyprawiał z polskością i historią? Czuł się bogiem i carem, traktował Gdańsk jak własny folwark poddany niemcom! Tragedia jest tragedią, a fakty , faktami.
Wojciech Zborowski
Wojciech Zborowski 17.01.2019, 22:55
Interesy prezydenta Gdańska. W Gdańsku sprzedano GPEC własną suwerenność na zamkniętych rynkach wyprzedawali za grosze, bo to przedsiębiorstwo za 180 mln [Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej] holdingowi niemieckiemu komunalnemu - Polska Grupa Energetyczna, która podjęła próbę nacjonalizacji, złożyła ofertę za 800 mln złotych i Niemcy tę ofertę odrzucili. Dlaczego? Dlatego, że co roku około 60 mln (13mln euro) zarabiają na Polakach do budżetu Lipska i w sposób całkowicie legalny mieszczanie lipscy chwalą się, że z zysków uzyskiwanych na gdańskim rynku, na polskim rynku, finansują własną politykę społeczną. Hurra ! Tak się robi interesy i po to jest Unia Europejska.
Autor tej prywatyzacji rekomendując radnym sprzedaż, bo zyskał zgodę jednym głosem przewagi, wielu radnym składano oferty korupcyjne, publikacje na ten temat nie były wtedy przedmiotem zainteresowania ABW w ogóle. Autor tej prywatyzacji - Pan Paweł Adamowicz - wydelegował się następnie do rady nadzorczej tego przedsiębiorstwa własnym zarządzeniem, czyli Paweł Adamowicz prezydent wydelegował obywatela Pawła Adamowicza do pracy u burmistrza Junga. Przez ostatnie10 lat z tego tytułu zarobił 10 mln zł. Wiec nie odda on Gdańska żywcem nikomu.
wierzący
wierzący 17.01.2019, 13:10
Ot, paradoks ! Najwięcej do powiedzenia w sprawach wiary oraz Boga mają niewierzący. Modlitwa za duszę śp. Pawła Adamowicza podczas Mszy Świętej to wielki dar, który dla wierzących ma głęboki sens i wielkie znaczenie. Takich Mszy Świętych w całej Polsce odbędzie się wiele. Sam pogrzeb poprzedza Msza Święta, która dla rodziny jest bardzo mocnym ukojeniem bólu po stracie bliskiej osoby. Niewierzący nie są w stanie tego pojąć i swoje ograniczenie próbują odreagować atakując tych co wierzą.
kuria twoja mać
kuria twoja mać 17.01.2019, 14:15
@ wierzący - Monika tylko zapytała "po co ?". I uzasadniła dlaczego. Dla żyjących bliskich i nie tylko może mieć znaczenie, ale czy nie zauważają oni obłudy. Co wyprawiali z Pawłem politycy i kler przez wiele lat ? To jest obraza nie tylko rozumu, ale także zwykłej przyzwoitości i pobożności...
Monika Lipiec
Monika Lipiec 17.01.2019, 10:57
Z wypowiedzi wobec komentarza Pana Kalecińskiego wynika, że niczego nie pojmujecie. Nienawiść będzie kwitnąć. Piszecie o "zbożności", o "śp.", o "modlitwie" - pytam po co ? Mszę prowadzą przedstawiciele kościelnej niemoralności i z tym dla Adamowicza ? Puknijcie się w te zatęchłe głowy, a jak Pan Edmund pisze to przemyślcie rzecz całą, bo On jeden w naszym mieście wie co pisze...
aż kłuje w oczy towarzyszu
aż kłuje w oczy towarzyszu 17.01.2019, 13:38
Monisia, ale wy niemądrzy jesteście Edmundowiczu.
.
. 17.01.2019, 12:54
Uwielbiam te komentarze ideowców z lewej strony, którzy pałają do wszystkich wielką tolerancją i "miłością"!
klerykał
klerykał 17.01.2019, 10:04
nienawiści z kręgów kościelnych Kaleciński przeciwstawia nieustanną miłość sączącą się z jego światłego umysłu ,nieskażonego żadną religią -bo przecież ideały Marksa ,Lenina i Engelsa / w obecnym wydaniu Timmermansa / religią wszak nie są. Weź edmudowiczu zacznij już lepiej z powrotem pić, pożytek z tego ten sam a przynajmniej wpływy z akcyzy pójdą na zbożny cel.
ja
ja 17.01.2019, 10:02
hipokryzja
wierzący
wierzący 17.01.2019, 09:50
A skąd może Pan wiedzieć co śp. Adamowiczowi jest potrzebne? Msza Święta w intencji śp. Pawła Adamowicza to jest dar dla niego. Właśnie to możemy jako zwykli ludzie dla niego zrobić.Rozumie to każdy wierzący w Boga człowiek. Wspomnienie i modlitwa to dar.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 17.01.2019, 08:26
Mnie się wydaje, że Adamowiczowi nie msza jest potrzebna, ale nam, naszej młodzieży, dużo oświecenia w temacie - nienawiść. Z kościelnych kręgów tyle płynie nienawiści rzeczywistej, do tych co nie zgadzają się z postępowaniem tej instytucji, że taki Głódź na ostatniej pasterce określa ich wrogami Kościoła. Tylko dlatego, że przeciwstawiają się ukrywaniu pedofilii, zbrodni często usprawiedliwianej imieniem Boga. Nienawiść w Biblii często rozumiana jest jako brak miłości. I jest tego w niej mnóstwo, poczytajcie. Nierozerwalnie złączona z życiem ludzkim. Ileż to wyssanej z palca teologów pseudomodlitwy: "Bóg jest miłością" ! Tysiące lat ontologicznego bazowania na pojęciu "Bóg", aby tworzyć ułudę raju, bożego planu "Bóg tak chciał". On chciał, aby Polak zamordował Polaka ? Więc nie międlenie umysłów ludzkich kościelną obłudą, ale wytłumaczenie w szkołach - co to nienawiść i z czego ona się bierze. Filozofia i niezależna etyka oraz krytyczne myślenie może wyrwać ludzi z nieświadomości. O tym należy pisać, to społeczna konieczność. Choć nie mam nic przeciwko pomysłowi mszy, nie widziałem czołowych przedstawicieli Stowarzyszenia w uczestnictwie uczczenia Pawła Adamowicza "Światełkiem pamięci". Czemu ?
.
. 17.01.2019, 15:55
Dobrze Pan napisał... wydaje się Panu... i tylko wydaje.
Wot i wsjo
Wot i wsjo 17.01.2019, 14:00
Tawariść Edmundowicz s uma saszoł.
Товарищ
Товарищ 17.01.2019, 10:42
Товарищ Эдмундович, я рекомендую вам отдохнуть от компьютера, Интернета и чтения Маркса, Энгельса и Ленина, потому что вы в своей голове выпали из этого пердуна! Вольно!

Może po rosyjsku Pan coś pojmie.
Unia
Unia 16.01.2019, 18:28
Antykościelny w Bazylice, obłuda.
wyjaśnij
wyjaśnij 16.01.2019, 20:42
Unia, a teraz jeszcze raz i pomału, o co ci chodzi?
Oels
Oels 16.01.2019, 20:44
Pewnie chodzi o utytego spoconego
wyjaśnij
wyjaśnij 16.01.2019, 20:51
No ale nie ma pewności że przyjdzie na tą mszę. Informacja pochodzi od stowarzyszenia
Oleśnica Razem nie z UM.

Pozostałe