Mamy zdjęcia zniszczeń na skateparku (AKTUALIZACJA)

  • 24.08.2021, 18:57
  • OAI
Mamy zdjęcia zniszczeń na skateparku (AKTUALIZACJA)
Miasto zapowiada zbudowanie dodatkowych "punktów przełapywania i odpływu wody".

Czytelnik portalu olesnica24.com nadesłał nam kilka zdjęć pokazujących stan skateparku po zalaniu go przez deszcz. 

Zdjęcia zostały wykonane dzisiaj o godzinie 17.30. Woda nadal nie zeszła. Trawa z rolki spłynęła ze skarpy razem z deszczem.

"Chwilowe zalanie skateparku było spowodowane nawalnym charakterem deszczu. Nie jest to wada inwestycji. Aby poprawić odprowadzanie wód opadowych w takich sytuacjach, w przyszłości wykonane zostaną dodatkowe punktów przełapywania i odpływu wody" - oświadczyła Marzena Graczyk z Sekcji Komunikacji Społecznej (źródło: MojaOlesnica.pl).

AKTUALIZACJA

O sytuacji na skateparku napisał radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem).

Oto jego post w mediach społecznościowych:

"FUSZERKA na skateparku 

Skatepark czyli sztandarowa inwestycja burmistrza Jana Bronsia została wykonana wadliwie. Nie znam założeń projektowych, ale w mojej ocenie brak jest chociażby odwodnienia liniowego wzdłuż płyty skate parku, co skutkuje trwałymi zastojami wody opadowej.

Kilkanaście godzin po odpadach deszczu 1/4 skateparku nie nadaje się do użytku. Użytkownicy twierdzą, że woda zalega w tej części od 3 dni. Ponadto osunęła się znaczna część darni, która została położona na skarpach pumptracku.

Pytań o przyczyny wadliwe wykonanej inwestycji jest wiele, m.in. kto nadzorował z ramienia Urzędu Miasta tę inwestycje? Czy w protokole końcowego odbioru wskazano nieprawidłowości? 

Inwestycja kosztowała 3 miliony (!) złotych (drożej o ponad 700 tysięcy niż pierwotnie zakładano). Niestety, dla dzieciaków do użytku został oddany częściowo bubel.

Urząd Miasta wydał komunikat, że skatepark został wykonany... prawidłowo (!). Matrix po oleśnicku".

 

TU NAPISALIŚMY O ZALANIU SKATEPARKU

TAK OPOZYCJA KPIŁA Z WŁADZ PO ZALANIU SKATEPARKU

TAKA BYŁA PIERWSZA REAKCJA WŁADZY NA NEWSA PORTALU OLESNICA24.COM

OAI

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gucio
Gucio 05.09.2021, 09:43
Dokładnie taka sama fuszerka jak przy budowie dróg. Nawrzucają trochę piasku, gruzu z budowy. Nie utwardzą a później zdziwko , że wszystko płynie. Gdyby wykonawca odpowiednio utwardził podłoże wlewając tysiące litrów wody przy kładzeniu każdej warstwy to by nie było takiej chuini. Prostaki powinni uczyć się od Szwedów, Niemców jak to się robi.
wszystko
wszystko 04.09.2021, 21:42
Jakie pierdziszewo taki skatepark niestety...Jedno wielkie bagienko!
igor
igor 04.09.2021, 21:29
normalnie Wenecja; ale ten Bronś zdolny...
to brzmi dumnie
to brzmi dumnie 05.09.2021, 03:48
'Oleśnica...Wenecja Północy'!
Prof. Dąb - Rozwadowski
Prof. Dąb - Rozwadowski 27.08.2021, 06:43
Bo to jest taki skejtpark ze wsi potiomkinowskiej.....
Gucio
Gucio 26.08.2021, 22:15
Padu. Komu teraz nie zamknęły się usta ze zdziwienia ?
wesoły janek
wesoły janek 26.08.2021, 22:04
Nic się nie stało, nic się nie stało pierdziszewianie!
sPOcony Janek
sPOcony Janek 27.08.2021, 06:45
Jestem wesoły Janek,
Mam na łączniku domek.
W tym domu wodę, światło, gaz,
Więc zaśpiewam wam jeszcze raz .....
Ręce opadają
Ręce opadają 25.08.2021, 19:13
Z tą trawą klasyczna OBSUWA
Kol
Kol 25.08.2021, 18:04
Panie Bielański demaskować tych amatorów. Jeszcze dwa lata i na burmistrza. W Panu nadzieja
Jan
Jan 26.08.2021, 19:02
Tylko zwolennicy totalnej awersji do rzadu i PIS i(lub) Kosciola uwazaja, ze Bielanski nie jest dobrym kandydatem na burmistrza. Ale to juz taka przypadlosc na ktora nie ma lekarstwa.
Gucio
Gucio 27.08.2021, 07:26
Jan. Kiedy odpowiesz czytelnikom portalu na zadane tobie pytania o to która elektrownia w Szwecji kupuje wegiel z Polski ? Ponoć Szwedzi nie mają elektrowni na kopaliny ?
zw-kowalski
zw-kowalski 26.08.2021, 21:35
Jan. Tobie i gabrysiowi dr lewatywa przepisał gumowy młotek. Klamco i demagogu. Czy podasz w końcu która elektrownia w Szwecji kupuje węgiel z Polski ?
Jarosław
Jarosław 25.08.2021, 21:08
Kto by takiego nieudacznika wybrał na Burmistrza, on tylko umie opluwać tych co pracują, a gdy były przy władzy nic nie zrobił typowy pisowiec!
Holistycznie
Holistycznie 27.08.2021, 06:47
Oooo .... używając słowa PISOWIEC - obrażasz Nadburmiszcza Bronsia ....m
Taka prawda
Taka prawda 25.08.2021, 21:24
Bielański jest najlepszym radnym ostatnich dwóch kadencji. Niemot od Jana Bronsia są daleko w tyle zanim. W PiS niegdy nie był. A PiSowce to teraz są wielbieni przez Bronsia, bo dzięki nim utrzymał władze. Bielański będzie lepszym burmistrzem niż emeryt Bronś
Gucio
Gucio 26.08.2021, 06:52
Taka prawda. Jako radny Bielański jest Ok. Jako kandydat na burmistrza ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.08.2021, 00:41
Szkoda, że wstydzisz się tego co piszesz.
666.
666. 26.08.2021, 13:24
Lesze Buczak Wczoraj, 11:25Krzysiu! W poważnym mieście jak Oleśnica celebryci bez politycznych doświadczeń nie walczą o najwyższe urzędy, a poważni ludzie trzymają się od nich z daleka”. Jak widać pryncypialna krytyka Krzysia dotyczy tych co widzą głupotę w sprowadzaniu ludzi z Iraku do 
-nty raz
-nty raz 26.08.2021, 06:53
A ty czego się wstydzisz ?
cecylka
cecylka 26.08.2021, 07:26
Stara pierdoła nie ma wstydu!
Holistycznie
Holistycznie 25.08.2021, 18:00
Może w ten sposób:

https://www.usterka.net/jak-zg…
Jan
Jan 25.08.2021, 17:31
P. Marzena Graczyk, byla policjantka(?) byla dyr. ZDP pisze takie "konkrety": w kontekscie szkod jakie powstały przy Wilenskiej :"w przyszłości wykonane zostaną dodatkowe punktów przełapywania i odpływu wody" - Widzimy rozlewisko, zalane t ereny zielone więc co pomoga dodatkowe punkty odbioru wody?. Woda "na gwizdek" splynie do tych punktow?! Czesciowo drenaz liniowy juz tak.Pod wiaduktem na ul. Ludwikowskiej tez dodano 2 "punkty" (kratki sciekowe) i czy to cos pomaga w razie ulewy?.Jak pisalem w innym miejscu nie wiem skad taki upor UM przed zamontowaniem w kilku najgorszych miejscach zbiornikow przechwytujacych nawalne deszcze?
Magda
Magda Wczoraj, 08:12
Oleśnica potrzebuje nowej kanalizacji deszczowej, ale nikogo z radnych to nie interesuje
zwkowalski
zwkowalski 25.08.2021, 21:56
A czego wymagasz od byłej policjantki ? Dziecięta w szkole policzyły by jaki odplyw musi być przy takim a nie ińnym opadzie. Powierzchnia razy opad. Dziełone przez średnica odpływu razy różne współczynniki. Inaczej to się nazywa mechanika płynów. Tego w Legionowie policji nie uczą.
Police Academy
Police Academy 04.09.2021, 21:37
4 marca tego roku nowa burmistrz Mary Sue Beal ogłosiła, że zmienia zasady naboru do policji. Wzrost, waga, płeć, wykształcenie ani siła fizyczna nie miały więcej decydować, czy ktoś zostanie przyjęty do Akademii Policyjnej. Natychmiast pojawiły się setki chętnych, którzy wcześniej nawet nie marzyły o pracy w policji. Oczywiście policjanci byli przerażeni.
Captain Reed
Captain Reed 04.09.2021, 21:36
Teraz do Akademii przyjmują wszystkich .....
SIARA
SIARA 26.08.2021, 14:25
Aleś ty mi tym wpisem zaimponował, wszechwiedzący pseudoemigrancie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 26.08.2021, 21:37
Siara. Wal się :-)
Agitator
Agitator 25.08.2021, 11:33
Bo "prawdziwe pieniądze robi się na drogich słomianych inwestycjach"
Gucio
Gucio 26.08.2021, 06:55
I kandydat na burmistrza pochodzeniowiec cały czas nawijał o jakiś 10 % odstępnego ?
Edward G.
Edward G. 25.08.2021, 11:09
Zrobią zadaszenie za kolejne 3 miliony i będzie git i kolejny lans burmistrza
ja
ja 25.08.2021, 10:55
Pan Paweł Bielański niech się pochwali fuszerkami w swojej zagrodzie.
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 25.08.2021, 14:27
ja...n bronś ????
BINGO
BINGO 25.08.2021, 06:21
Kowalski na burmistrza....Pierdziszewa!
trampek
trampek 25.08.2021, 06:49
Yeah, only Herr Christo can make this 'pierdziszewo' great again!
Gucio
Gucio 25.08.2021, 06:17
Deszcz odsłonił fuszerkę wykonawcy. Na zdjęciach widać brak umocnienia podłoża. Za jakiś czas asfalt będzie pękał na obrzeżach. Gdyby podłoże było wykonane prawidłowo darń nie obsunęłaby się.
Ola
Ola 25.08.2021, 05:31
Jan Bronś człowiek bubel. Nikt inny tylko on mógł zapłacić za bubla 3 miliony i się tym chwalić. Powiedzieć kompromitacja to nic nie powiedzieć.
Jarosław
Jarosław 25.08.2021, 21:13
Najlepiej nic nie robić, wtedy nie ma na co narzekać jak to było w za poprzedników dzisiejszej władzy ☺️
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.08.2021, 00:09
A tak zwana opozycja tylko pisze i narzeka, a przecież jako radni - czy byli przeciw tej inwestycji, czy przeciwko niej protestowali? Czy rozpoczęli działania, by ogłosić referendum o odwołanie Jana Bronsia? Kolejny powód za odwołaniem i było ich tak wiele tylko w tej kadencji, a oni - nic - tylko narzekają i piszą. Wszak lista bubli w Oleśnicy jest coraz dłuższa - bubli powstałych z decyzji Jana Bronsia przy aprobacie radnych: "Ato", sala widowiskowa, hala sportowa, to złomowisko przy ul. Cieszyńskiego, skatepark w parku przy ul. Daszyńskiego, kuriozalne instalacje w największym parku i teraz ten zatopiony skatepark.
Jan
Jan 25.08.2021, 17:48
Na ile pomogly w wygranej J. Bronsia fake newsy nie wiemy, ale pomogly, tak jak J. Bidenowi blokada konta Trumpa na twitterze, niemniej 20proc. przewaga nad P. Kolacinskim to b. duzo.Pokazuje to preferencje wyborcze miasta. Czy bylaby w ogole szansa co do zapewnienia frekwencji wyborczej ? Nie jest to takie pewne, po tylu latach jest juz i u nas UKLAD. Za wymienione fuszerki nie wyrzuca sie burmistrza,( to jego ludzie potwierdzaja odbiory). Ale byla taka szansa na poczatku rzadow J. Bronsia, gdy sfalszowano dokumenty odbiorowe oczyszczalni sciekow(nie uzyskano tzw. efektu ekologicznego). Ale wtedy wszyscy razem trzemali sie za rece, nie bylo opozycji wobec burmistrza. Jedynie co powinnismy przypominac to totalna krytyka M. Kolacinskiego za stary szpital, za stadion, za obwodnice czy hale , w zasadzie za wszystko. I co panie Burmistrzu, gdzie pana kunszt budowlanca? .
Holistycznie
Holistycznie 27.08.2021, 06:49
..... zakładając, że wybory były uczciwe !!!
Krzysztof
Krzysztof 25.08.2021, 21:18
Głupoty pan pisze broniąc nieudaczników poprzedniej władzy i dodając im coś czego nigdy nie zrobili, typowe kłamstwa, które idą od góry ci sami ludzie!!!!
Ola
Ola 25.08.2021, 05:32
Może Bronś ich zaskoczył i zbudował kolejnego bubla
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.08.2021, 16:04
hahahaha
.
. 24.08.2021, 23:01
Jednym słowem : Kompromitacja. Blamaż Bronsia totalny. Po tak hucznym otwarciu, po kilku dniach spektakularny blamaż. Powiem odejść
ala
ala 25.08.2021, 17:37
Zamówić taczkę z naszych podatków i na śmietnik polityczny z nim jechać !
MGK
MGK 27.08.2021, 06:50
No własnie - do PSZOKA ...
Gucio
Gucio 25.08.2021, 06:14
Kropka. Powinien odejść ? Nie kompromituj się. Powinniście go wyrzucić.
Dosyć
Dosyć 24.08.2021, 21:35
10 dni po uroczystym otwarciu. Przecież to wał roku . 3 miliony dosłownie utopione
. Panie Bronś miej pan honor odjedź sam. Idź na emeryturę. Rozpiszą nowe wybory. Każdy inny będzie 5 razy lepszy.
Oels
Oels 24.08.2021, 20:57
Niczym już nieudacznictwo utytego spoconego nie zaskozy!

Pozostałe