Aktywistka z Oleśnicy o "narracji prawicowych fundamentalistów"

  • 23.08.2021, 16:25
  • OAI
Aktywistka z Oleśnicy o "narracji prawicowych fundamentalistów" Andrzej P. Szachnowski
Oto post zamieszczony w mediach społecznościowych przez Laurę Kwoczałe, asystentkę posłanki Koalicji Obywatelskiej, współprzewodnicząca Ostrej Zieleni - Polskich Młodych Zielonych, członkinię Zielonych:

"(...) a bliźniego swego, jak siebie samego."

Przytaczam tutaj ten fragment Przykazania Miłości nie bez powodu. Bo choć sama nie praktykuję już religii katolickiej (ale się w niej wychowałam), to uważam, że jest kwintesencją tego, jak powinni postępować ludzie. A w szczególności Ci wierzący.

❗️ Na początku tego tygodnia media zaczęła obiegać informacja o tym, że na polsko-białoruskiej granicy znajduje się kilkadziesiąt uchodźczyń i uchodźców. Przetrzymywanych tam bez żadnych zapasów czy dostępu do artykułów pierwszej potrzeby.

Niedługo później zaczęto podejmować próby udzielenia im pomocy. Próby, ponieważ tylko kilka z sytuacji, w których dostarczono osobom żywność i inne produkty się powiodło. Próby, ponieważ osoby te potrzebują pomocy medycznej, a lekarek i lekarzy do nich nie dopuszczono.

Zamiast faktycznej pomocy, słyszymy o "nielegalnych uchodźcach". O narracji, która nie powinna mieć miejsca.

Bo LUDZIE NIE SĄ NIELEGALNI.

Ci ludzie uciekają przed wojną. Uciekają przed oprawcami z karabinami, z którymi zrównuje ich opinia publiczna. Uciekają, bo mają dość wojny. Uciekają - nie myśląc dokąd konkretnie - aby zaznać spokoju.

W odpowiedzi zastają zasieki, pilnującą ich Straż Graniczną, która później zaczyna być wspierana przez wojsko, narrację prawicowych fundamentalistów o konieczności budowy muru i o tym, że skoro są bogaci, bo mają markowe smartfony i ubrania, to nie należy im pomagać.

Dlatego - gwoli ścisłości - uchodźcy nie zawsze muszą być biedni i chodzić w podartych ubraniach, będąc niedożywionymi. Uchodźczynią czy uchodźcą może w niesprzyjających okolicznościach stać się każda i każdy z nas.

Dlatego wspólnie z Małgorzata Tracz - Posłanką na Sejm oraz Współprzewodniczącą Partia Zieloni oraz Robertem Suligowskim - Współprzewodniczącym Partia Zieloni Wrocław skierowaliśmy apel do Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk prosząc o gotowość Wrocławia do niesienia pomocy ofiarom wojny w Afganistanie.

Ponadto Posłanka Małgorzata Tracz z pomocą Posłanki Klaudia Jachira oraz Posłanka Urszula Sara Zielińska zorganizowały w swoich biurachc poselskich zbiórki produktów, które następnie przekazano uchodźczyniom i uchodźcom. Pomagałam w przepakowywaniu toreb w biurze Posłanki Zielińskiej, a także widziałam ogrom dobroci na zdjęciach Posłanki Tracz i mogę powiedzieć jedno: dziękuję za Wasze serce! 

Miałam także okazję wziąć udział w dwóch demonstracjach - we Wrocławiu i w Warszawie. Podczas tej pierwszej robiłam zdjęcia i wsłuchiwałam się w dramatyczne cytaty z wypowiedzi Afganek i Afgańczyków, natomiast drugiej (pod Kancelarią Premiera) - słuchać bezpośrednio osób pochodzących z Afganistanu i dodać od siebie kilka słów wsparcia i wyrazów uznania za ich odwagę.

Pomagajmy. Inni też nam kiedyś pomogą".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 25.08.2021, 07:14
ot, brak chłopa...
katolib
katolib 25.08.2021, 07:37
Powtarzasz się pisomatołku! A czego brak malutkiemu wodzowi z żoliborza cwaniaczku?
Jan
Jan 24.08.2021, 17:02
Laura-lewicowa rewolucjonistka w czasach pokoju! Tyle juz wiemy o kulisach tej prowokacji Lukaszenki , a ona z apelem milosierdzia wciaz widoczna Te wizyty na granicy i awantury w mediach tych, pozal sie Boze politykow, to nie uderzenie w rząd ale w polska racje stanu ! Ale sprzedawczyki i zdrajcy byli i bedą.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 24.08.2021, 16:29
Widać, że Laurze skończyły się pieniążki z poprzednich happeningów. Trzeba znów COŚ "wymyślić", bo przecież lewaccy sponsorzy są co raz bardziej wymagający i nie dadzą już kasy w ciemno. Tak więc, musi TO być coś na czasie, na topie, czyli extra. A ogłupiała młodzieżowa gawiedź i tak to bezmyślnie łyknie jak przysłowiowe pelikany.
m
m 24.08.2021, 11:14
Przedsiębiorcy z powiatu oleśnickiego i w całości województwa dolnośląskiego nie mogą znaleźć robotników, muszą ograniczać rozwój i produkcję. Przydaliby się robotnicy.
dżizes
dżizes 24.08.2021, 01:45
Miłosierdzie pierdziszewskich katolibów...bezcenne~!
As
As 23.08.2021, 23:15
Wystapienie tej gwiazdy nie nadaja sie do komentowania. Dno.
Gucio
Gucio 24.08.2021, 00:26
As. Dno to ty i Gabryś osiągacie.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 24.08.2021, 00:36
Potwierdzam, Gabryś to dno i wodorosty!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 23.08.2021, 22:04
Teraz, to już się wzruszyłem na całego! Jedyne, co mogę powiedzieć to powtórzyć za Janem Husem "O, sancta simplicitas!"
Prawda Zwycięży
Prawda Zwycięży 24.08.2021, 11:25
Dobre, 'móżyn' katolib cytuje Jana Husa spalonego na stosie przez katoli?!
zaciekawiony
zaciekawiony 23.08.2021, 21:43
Jeszcze żaden z polityków opozycji nie odpowiedział na proste pytanie: "A co Pan/Pani radzi zrobić, jeśli po wpuszczeniu tej grupki Łukaszenko podeśle kolejną grupę?" Właściwie tylko to jedno pytanie mogliby im dziennikarze zadawać i to całkowicie wystarczy, aby pokazać bezsens ich wypowiedzi.
O.
O. 23.08.2021, 21:01
Przykazanie miłości przywołane przez Kwoczałę przypomnimy jej gdy będzie drzeć japę za prawem do zabijania dzieci na życzenie.
marek
marek 23.08.2021, 20:24
W czasie II wojny światowej uchodźców polskich (w szczególności dzieci) przyjmowali Irańczycy, Hindusi, Australijczycy i inni. Sami nie żyli jak królowie, ale przyjmowali. Dzięki tym narodom wielu młodych Polaków przeżyło.
Gucio
Gucio 24.08.2021, 00:28
Hinduski Maharadża przyjął w czasie II światowej około 300 polskich sierot.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 25.08.2021, 07:57
Coś taki oszczędny w liczbach? Walnij od razu 3000 lub nawet 30 000 sierot. Będzie to bardziej spektakularne.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 25.08.2021, 08:12
'móżyn-gabryś', a o młotku pamiętasz? 3x w czółko rano i wieczorem.
Jan
Jan 23.08.2021, 23:13
"W czasie II wojny światowej uchodźców polskich"zgadza sie, a kto koczuje na granicy? Kamerunczycy ze sr. Afryki przewiezienie za kase samolotami Lukaszenki, gdyz flota k ma wolne moce przerobowe bo ma zakaz latania w przestrzeni UE.Tam nie ma wojny, a 7tys km oni przeszli pieszo?Wszystko juz wiemy o tej wojnie hybrydowej a tutaj wciaz swoje.
wizard of oz
wizard of oz 23.08.2021, 20:56
Nawet Nowej Zelandia: http://muzeumpolonii.uw.edu.pl…
sylwia
sylwia 23.08.2021, 20:06
W głowie Ci się rozpuszczona gówniaro przewróciło. Twój Dziadek ,,w grobie się przewraca''. Jeszcze szybciej, jak się spodziewasz, PRAWDZIWE ŻYCIE nauczy cię rozumu.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 23.08.2021, 20:58
Gabrysiu-sylwio, niestety ale to tobie wali w dekiel. Przypominam 'młotek' 3x!
4 metry mułu
4 metry mułu 23.08.2021, 22:48
Jak przystało na poziom prawdziwego lewaka...
sd
sd 23.08.2021, 19:32
Ludzie nie są nielegalni. Ale ich pobyt w Polsce jak najbardziej jest nielegalny. Panienka powtarza bezmyślnie lewackie slogany, które się kupy nie trzymają.
takie tam
takie tam 23.08.2021, 17:24
Się uczyć młodej nie chce to robi sobie kampanię wyborczą w sposób charakterystyczny dla lewaków, tzn. bardzo wybiórczo i na zasadzie co ślina na jezyk przyniesie, byle tylko było głośno ...
XXX
XXX 23.08.2021, 17:11
Ta ma parcie na szkło !
Greta Thunberg
Greta Thunberg 23.08.2021, 16:37