Oleśnicka działaczka apeluje o przyjęcie uchodźców z Afganistanu

  • 20.08.2021, 22:09
  • OAI
Oleśnicka działaczka apeluje o przyjęcie uchodźców z Afganistanu Andrzej P. Szachnowski
Laura Kwoczała na proteściet przed KPRM ws. uchodźców w Usnarzu Górnym.

"Ludzie nie są nielegalni, nielegalne jest przetrzymywanie ich na granicy w takich warunkach, w jakich nie powinni być przetrzymywani. Nielegalne jest zrównywanie ich z oprawcami, od których uciekli - podkreślała Laura Kwoczała, współprzewodnicząca Ostrej Zieleni - Polskich Młodych Zielonych" - podaje gazeta.pl.

Kilkadziesiąt osób protestowało dzisiaj przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, domagając się przyjęcia do Polski Afgańczyków koczujących od kilku dni na granicy polsko-białoruskiej

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kuń
Kuń 23.08.2021, 11:28

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

J
J 23.08.2021, 09:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Adi
Adi 23.08.2021, 09:44
Nikt jej kijem nawet nie ruszy!
katolib
katolib 23.08.2021, 10:11
Chamskie pisomatołki, a czego brak malutkiemu staremu kawalerowi z żoliborza?
Niech ma
Niech ma 22.08.2021, 21:55
To ja proponuję żeby zamieszkali u niej w domu.
Gucio
Gucio 23.08.2021, 02:27
Myślisz jak ksiądz i burmistrz. Robią żarcie na kilka dni przed Wigilią. A w wigilie nie chcą u siebie przyjąć bezdomnych i wykluczonych.
ministrant
ministrant 23.08.2021, 10:13
Niech otworzą plebanie (pałace czarnej mafii) dla biednych i potrzebujuących!
O
O 22.08.2021, 14:47
Ta ma parcie na szkło. Niech do domu weźmie choć jednego.
bezcenne
bezcenne 22.08.2021, 10:13
Komentarze katotalibów!
olek
olek 22.08.2021, 10:04
Filozofia lewaków! Robić aborcję na lewo i prawo, bo to prawo człowieka! Niech się nie rodzą Polacy! W to miejsce wpuścić arabów, niech nie pracują i żyją z socjalu i jeszcze martwić się, czy nie będą zabijać Polaków. To jest odpowiedź na problemy demograficzne Polski!! Dla Polaków z Kazachstanu, Syberii nie ma miejsca w naszym kraju....tylko dla takich co nigdy nie byli Polakami i się nimi nie staną!!!
Gucio
Gucio 23.08.2021, 06:07
Piszesz , że PiS robi gówno dla Polaków z Kazachstanu, Syberii ?
ministrant
ministrant 22.08.2021, 09:40
'móżyn', a byłeś dzisiaj u spowiedzi satanusie?
móżyn-albinos
móżyn-albinos 22.08.2021, 09:38
Jak widzę i słyszę są tacy (takie) którzy (które) chcieliby (chciałyby) witać nachodźców islamskich otwartymi ramionami lub nawet otwartymi nogami!
Na bank
Na bank 22.08.2021, 08:06
Laura ma parcie na polityczna karierę.
!
! 22.08.2021, 07:43
Hop, hop! 18.08.2021, 10:48
To, że szprycują siebie marksizmem to ich sprawa- sprawa tych Talibów komunizma. Najgorsze, że szprycują marksizmem kulturowym młodych Talibów, którzy zniżyli się do poziomu intelektu Rinienki. Teraz wśród tych młodych Talibów nie wiadomo kto kim jest- baba, czy chłop? Hop, hop! Baba czy to chłop? Majciochy w grochy. Kilometr sznurka i dwururka! Hop, hop baba to czy chłop??
katotalib
katotalib 22.08.2021, 08:45
A teraz hop. hop biegusiem do kościółka gabrysiu, bo ksiundz czeka!
bezcenne
bezcenne 21.08.2021, 23:32
Miłosierdzie katotalibów!
Ola
Ola 22.08.2021, 21:59
Oni dla katolików miłosierdzia nie będą mieli. Będą nam ucinać głowy, strzelać, rozjeżdżać ciężarówkami jak we Francji, Niemczech, Szwecji - tego chcesz? Ja jak wiem że ciotka się rzadko myje to jej nie zapraszam.
Gucio
Gucio 23.08.2021, 06:09
Ola. Poczytaj sobie co robiły polskie zakonnice "Dramat w sierocińcu w Zabrzu rozgrywał się przez 30 lat, tuż pod nosem opiekunów świeckich i policji. Siostry zakonne biły dzieci do nieprzytomności, zamykały w izolatce, pozwalały na gwałty. Wszystko robiły w przekonaniu, że hartują ich charaktery - opisuje w "Gazecie Wyborczej" Justyna Kopińska.

Były bite do nieprzytomności i gwałcone. Taki był sierociniec w Zabrzu

O dramacie, jaki rozegrał się w sierocińcu w Zabrzu, Justyna Kopińska napisała w książce "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie". Dodatkowo opublikowała reportaże na łamach "Gazety Wyborczej". Siostry boromeuszki od 1987 r. opiekowały się chorymi i dziećmi z całego miasta. Ich przerażające praktyki wyszły na jaw dopiero w 2007 roku.
Siostry zakonne trafiły przed sąd

Siostry zakonne poniosły konsekwencje swoich czynów, ale nie wszystkie. Kary także były nieadekwatne do wymiaru popełnionych przez nie zbrodni. Agnieszka F., czyli siostra Bernadetta, która kierowała placówką, została skazana na dwa lata pozbawienia wolności - za znęcanie się psychiczne i fizyczne oraz pomocnictwo w gwałtach na chłopcach. Siostra Franciszka, wychowawczyni w grupie chłopców, usłyszała wyrok ośmiu miesięcy w zawieszeniu.

Czytaj także: Zarobki zakonnic. W Polsce to księża mogą liczyć na złoto, siostry żyją w biedzie

Do Justyny Kopińskiej zgłosiła się jedna z wychowanek ośrodka. Opisała sytuację, która miała miejsce wśród dziewczynek, bo prokuratura zajmowała się głównie przypadkami znęcania się nad chłopcami. Miała żal do wszystkich instytucji, ponieważ zarówno ona, jak i inne dzieci tak samo doświadczały przemocy.

Było strasznie. Bernadetta na wszystko pozwalała. Były też dobre siostry, ale one nie miały nic do powiedzenia. [...] Siostra Bernadetta, Patrycja, a później Monika. Podobne w okrucieństwie. Patrycja, bo stosowała upokarzające kary, jak przywiązywanie do słupa i kaloryfera na wiele godzin. Monika, bo biła mnie najmocniej. Okładała pięściami po twarzy, kręgosłupie. Zdarzało się, że traciłam przytomność - opisuje sierociniec Zosia."
Gucio
Gucio 23.08.2021, 02:30
Debilu. A pamiętasz jak Polak w Sopocie na Monciaku rozjeżdżał przechodniów ? W Oleśnicy a raczej powiecie kilka matek zabiło swoje dzieci. Tak samo są morderstwa. A groby setek dzieci przy szkołach katolickich w Kanadzie nic ci nie mówią.
kik
kik 21.08.2021, 23:07
zdradzę Ci tajemnicę, Kowalski, dlaczego ludzie publikują tu na forum anonimowo - otóż obawiają się, że nie dasz im spokoju do końca życia. Bez odbioru.
wujek dobra rada
wujek dobra rada 21.08.2021, 23:29
A ja mam pomysła, jak Krzysiu nie jesteś tchórzem to napisz prawdę o łysych karkach kibolskich w pierdziszewie..to uwierzę!
mieszkanie c
mieszkanie c 21.08.2021, 18:03
ci uchodźcy z Afganistanu nic nie rozumieli gdy tłumaczka ich pytała w języku afgańskim może by pani KWOCZAŁA porozmawiała ona taka mądra w każdym temacie
Gucio
Gucio 23.08.2021, 02:32
Bo z uchodźcami z "Afganistanu" najlepiej rozmawia się po rosyjsku.
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 21.08.2021, 20:59
Lewica gawarit tolko pa russki .....
ministrant
ministrant 21.08.2021, 23:30
A gabryś tylko po łacinie niestety!
Dramat
Dramat 21.08.2021, 17:58
Niech sobie przyjmie sama w swoich gościnnych progach.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 21.08.2021, 15:40
Czy wszyscy mający najbardziej popularne (90 tys.) polskie nazwisko muszą być aż tak antypolscy? Do tej pory "dzielnie" poczynał sobie zw-kowalski, teraz dołączył się solidarnie równie "pracowity" Krzysztof A. Kowalski. Mimo wszystko nie są w stanie przekonać do swoich "chorobliwych fobii" pozostałych tutejszych komentatorów.
ale jazda
ale jazda 21.08.2021, 14:13
Czy czarny szariat katolicki czy afgański, jeden ciul. Problem jest w tym, że jak wpuścimy tę hałastrę, oni mnożą się jak króliki. Za kilkanaście lat zamiast kościelnych dzwonów będzie śpiewał mułła z wieży minaretu a pani Kwoczała lub jej potomne córki będą w burkach popierniczały do Biedronki.
Wp.lolek
Wp.lolek 21.08.2021, 13:36
Jeszcze trochę i Afgańczycy przegonią tego emigranta że Szwecji na inną granice
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.08.2021, 12:48
Krótka pamięć zbiorowa? Ileż tysięcy Polaków wyjechało z Polski w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych minionego wieku. Czy Austria, Niemcy, USA zamykali granice przed nimi?
emigrant
emigrant 21.08.2021, 13:21
Bo to jest Krzysiu, 'filozofia Kalego' popularna wśród pisomatołków!
Słuchacz Radia Maryja
Słuchacz Radia Maryja 21.08.2021, 11:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

bolec
bolec 21.08.2021, 11:58
A co powiesz o malutkim wodzu bez baby w takim razie?
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 21.08.2021, 19:21
O Bronsiu ??????
wzburzony obywatel
wzburzony obywatel 21.08.2021, 09:55
Pani Lauro,szukam wsparcia w zaprostowaniu dlaczego w Olesnicy jest 28 lewoskrętów. a tylko 25 w prawo.

Pozostałe