W przyszłym tygodniu rozpoczyna się przebudowa łącznika ulic Sinapiusa i Skłodowskiej w Oleśnicy

  • 19.08.2021, 12:19
  • OAI
W przyszłym tygodniu rozpoczyna się przebudowa łącznika ulic Sinapiusa… UM Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Ta droga ze względu na stan techniczny wymaga modernizacji. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy pobliskiego bloku mieszkalnego, ale również Ci, którzy chcą skrócić sobie przejazd w kierunku ulicy Skłodowskiej.

Jezdnia zostanie poszerzona do 5 metrów, a co najważniejsze powstanie 51 stanowisk do parkowania pojazdów, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż budynku będzie nowy chodnik, a ścieżka rowerowa na ulicy Sinapiusa biegnąca przy Placu Zwycięstwa - zostanie przedłużona. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Pojawią się elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dotychczasowe progi zwalniające zostaną zamienione na dwa wyniesione przejścia dla pieszych. Nowe przejście i przejazd dla rowerzystów zaplanowano też na ul. Sinapiusa.

Prace rozpoczną się już na najbliższy poniedziałek. Wykona je firma Biobud Piotr Schabikowski z Sokołowic. Ich koszt to 1 mln złotych. Gospodarzem inwestycji jest Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Droga powinna być gotowa w listopadzie tego roku. Zmiany w organizacji ruchu związane z budową będą wprowadzane etapami, aby umożliwić dostęp do okolicznych budynków i obsługę lokali usługowych".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 19.08.2021, 16:00
Brawo.Kazda realizacja w drogownictwie jest mile widziana pomimo nieuniknionych utrudnien.

Pozostałe