Mieszkańcy powiatu oleśnickiego ponownie oszukiwani metodą na wnuczka

  • 26.07.2021, 15:20
  • asp. Bernadeta Pytel
Mieszkańcy powiatu oleśnickiego ponownie oszukiwani metodą na wnuczka
Seniorzy są w większym stopniu narażeni na przestępstwa. Najczęściej stają się ofiarami kradzieży, włamań, oszustw. Przestępcy często wyłudzają pieniądze, stosując rożne metody. Apelujemy o rozwagę i zwiększenie czujności.

W ostatnim czasie na terenie powiatu oleśnickiego dochodzi do coraz częstszych sytuacji, kiedy seniorzy zostają oszukani przez osoby podające się za ich dzieci, wnuczków. 

Dzisiaj  doszło do kilku prób oszustw!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zwracają się z prośbą o zwiększenie czujności. Nasz apel nie tylko kierujemy do osób starszych, ale również do osób z najbliższego otoczenia seniorów.

Każdy z nas w gronie swojej rodziny bądź w najbliższym otoczeniu ma osobę starszą. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, kiedy seniorzy zostają oszukani, informujmy ich o możliwości wystąpienia takich sytuacji. Przekazujmy, co zrobić, aby ustrzec się oszustów.

Wszelkie informację można znaleźć na stronie KPP Oleśnica TUTAJ

asp. Bernadeta Pytel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.07.2021, 11:34
Typ przestępstw zależy od pracy policji , prokuratury i sądów. Skoro patologia w tych instytucjach to przestępcy dopasowują oszustwa do skuteczności pracy policji, prokuratury i sądów. Mnie prokuratura chce przesłuchać w sprawie sprzed 4 lat. Uczyli się czytać i pisać ?
Gucio
Gucio 27.07.2021, 01:16
Policja w pigułce.

Pozostałe