Oleśniczanka przykuła się do bramy Ministerstwa Edukacji! [AKTUALIZACJA]

  • 26.07.2021, 14:21
  • rpr
Oleśniczanka przykuła się do bramy Ministerstwa Edukacji! [AKTUALIZACJA] młodzieżowe forum LGBT
Troje nastolatków z Młodzieżowego Forum LGBT+ przykuło się dzisiaj do bramy Ministerstwa Edukacji i Nauki przy alei Szucha. Protestują przeciwko ministrowi Przemysławowi Czarnkowi. Wśród nich jest mieszkanka Oleśnicy.

"Przepraszamy za utrudnienia, mamy Ministra Czarnka do obalenia!” - napisali na facebookowym profilu aktywiści Młodzieżowego Forum LGBT.

Do bramy Ministerstwa Edukacji i Nauki dzisiaj ok. godziny 8 przykuli się Laura Kwoczała, Franek Broda (siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego) i Wiktoria Magnuszewska. „Jest to protest przeciwko obrzydliwej polityce nienawiści i pogardy Ministra Czarnka” - czytamy na profilu.

Laura Kwoczała to oleśniczanka. Była współorganizatorką demonstracji w ramach Strajku Kobiet, protestowała przeciwko wycince Dębu Jegrów (napisała petycję i zbierała podpisy poparcia), a także budowie spalarni. Jest zatrudniona na umowę zlecenie w biurze poselskim Małgorzaty Tracz (klub Koalicji Obywatelskiej).

Aktywiści trzymają tekturowe transparenty z napisami: „Macie krew na rękach”, „Lgbt+ to ludzie” i „Ugruntuj swoje cnoty”. Usta mają zaklejone taśmą.

„Przed chwilą przyniesiono nam wodę (dziękujemy), jednak początkowo nie chciano nam jej podać. Dopiero po interwencji przedstawiciela Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka było to możliwe - dziękujemy za pomoc" - poinformowała oleśniczanka na Twitterze.

Protestu pilnuje ok. 10 policjantów i ochroniarzy, którzy odgrodzili manifestujących taśmą.

AKTUALIZACJA

"Godzina 15 - przerywamy milczenie. Będziemy rozmawiać o powodach, dla których protestujemy z prasą" - poinformowali aktywiści.

A oto ich oświadczenie:

"Jako aktywistki i aktywista Młodzieżowego forum LGBT+ odbyliśmy rozmowy z Wiceministrem Edukacji i Nauki - Tomaszem Rzymkowskim. Przedstawiliśmy na nim kluczowe dla nas postulaty:

Natychmiastową dymisję Ministra Edukacji i Nauki - Przemysława Czarnka wraz ze wzięciem odpowiedzialności za swoje słowa oraz przeprosinami za nie;

Organizację Okrągłego Stołu o Przyszłości Edukacji w związku z planowanymi zmianami w oświacie znanymi powszechnie jako #LexCzarnek, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele i przedstawicielki stron społecznych;

Zwrócenie uwagi na kwestię edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej jako jednych z priorytetowych elementów edukacji na miarę XXI wieku.
W rozmowie padła deklaracja ponownego spotkania w tym celu, w którym być może będzie uczestniczyć zarówno Wiceminister, jak i Minister. Niemniej, deklaracja to tylko część tego, co chcemy osiągnąć - w dalszym ciągu będziemy starać się o realizację powyższych postulatów.

Jednak bez Waszego wsparcia nam się nie uda!

Zapraszamy pod Ministerstwo Edukacji i Nauki o godzinie 17:30 na Solidemo, które zorganizowałyście/liście! Wspólnie ustalimy, co dalej!
Z wdzięcznością za Wasze wsparcie" - napisali Laura Kwoczała, Wiktoria Magnuszewska i Franek Broda.

Protest ma trwać 24 godziny. 

rpr

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nauczyciel
nauczyciel 28.07.2021, 19:25
Kretynki ,a że młode i GŁUPIE to można im wybaczyć. Co Wy wiecie o życiu dzieci?
Jan
Jan 28.07.2021, 18:20
Niech spią z kim chca, ale musza to ogłaszac na cały swiat ze sa homo. I jeszcze mało chca abym to ja uznał to za normalne. Czy ja sie kogoś czepiam, aby ocenial moje zachowanie, poglady zwyczaje i zasady ?. Z wolności jaka teraz mamy tez trzeba umiec korzystac.
Babcia kiedyś tak śpiewała
Babcia kiedyś tak śpiewała 28.07.2021, 16:29
Szeroko płyń, piosenko, wciąż dalej nas prowadź,
bo po tośmy młodzi, by przyszłość budować,
by śmiałym ramieniem na warsztat wziąć świat
i nowy, szczęśliwszy narzucić mu ład.

Więc z miasta i ze wsi, z miasteczka i z wioski
pod sztandar młodzieży, pod znak zetempowski!
Wysiłek nasz pomnóż i trud z nami dziel,
aż wspólnym zwycięstwem osiągnie się cel.

Kto młode ma serce i zdrowe ma ręce,
i młodą, radosną chęć czynu we krwi,
ten z nami niech złączy się w wspólnej piosence,
ten z nami niech nowe buduje dni!

Od młota, od książki, od pługa, od kielni,
zapałem swym silni i wiarą swą dzielni,
my, młodzi żołnierze, idziemy na bój
o szczęście milionów, o nasz los i twój.

Od pługa, od kielni, od książki, od młota,
jednaka w nas wola, jednaka ochota,
więc rytm naszej pracy niech rośnie co dnia
i męski, szlachetny nasz wyścig niech trwa!

Kto młode ma serce...

Przez wszystkie granice i morza, i lądy,
przez wszystkie opory i wszystkie przesądy,
kto młody, kto walczyć o lepszy chce świat,
z tym sercem jesteśmy, bo ten jest nasz brat.

Każdemu, kto drugich niedoli się ujął,
tym wszystkim, co walczą, i tym, co budują,
w dalekie a bliskie, w ich miasta i wieś,
braterską otuchę niech niesie ta pieśń!

Kto młode ma serce...
marek
marek 28.07.2021, 10:12
Brawo Pani Lauro - trzeba walczyć z odstępstwami od religii chrześcijańskiej, w której dawniej każdy był traktowany jako Boże dziecię. Wszyscy są równi i zasługują na szacunek.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 28.07.2021, 12:36
Biedne dzieci! Pozostawiły na chwilę w domu lalki, pluszaki, kredki, plastelinę i zmanipulowane przez dorosłe lewactwo poszły bezwiednie pod Ministerstwo "usunąć" ministra Czarnka. Dlaczego nie przygotowano im papierowego łańcucha (jak na choinkę) w kolorze tęczy sklejonego z 56 (lub nawet więcej) ogniw odpowiadających tzw. wszystkim możliwym zboczeniom narzucanym przez homo-lewactwo.
Jan
Jan 28.07.2021, 09:16
Ale dziewczyna robi "karierę" ! To wszystko przeminie, ten LGBT-owski Netflix, te piedziesiat kilka plci. A moze ja nie mam racji , moze najwazniejsze w zyciu jest zycie seksuakne, masturbacja non-stop i inne wspolczesne madrosci na sile wpajane mlodym ludziom?
wszystko
wszystko 28.07.2021, 09:18
janie-gabrysiu...w pis+du!
leokadia
leokadia 27.07.2021, 17:32
był tak głupi , że został ministrem edukacji
ociec dyrektor
ociec dyrektor 27.07.2021, 22:25
Nie matura, lecz chęć szczera...zrobi z ciebie 'ministera'!
siema
siema 27.07.2021, 13:51
Prawicowe ćwoki, jest was tylko 30%, jeszcze chwila i po was…
i
i 27.07.2021, 12:29
Kto im zabrania się kochać? Ale oni chcą tak, jak ci we Władysławowie na plaży!
Jan
Jan 27.07.2021, 12:17
Trzymam kciuki za prof. Czarnka. Współczuje mu serdecznie zarządzać oswiata w takich czasach!!!.Dramat
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.07.2021, 15:21
Do @Jan. Ja współczuję, że moje wnuki muszą żyć w państwie jedynie słusznego wyznania.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.07.2021, 16:12
Zawsze możesz je zabrać do Szwecji, tego "europejskiego raju". Niech widzą na miejscu jak się dziadek męczy na stare lata w otoczeniu "kochanych uchodźców".
ciemny lud
ciemny lud 27.07.2021, 22:21
A my chcemy drugiego Iranu!
;-)
;-) 27.07.2021, 13:48
Jan, co bierzesz ?
ociec dyrektor
ociec dyrektor 28.07.2021, 10:37
Jak to co, kadzidła kościelne i wino mszalne!
As
As 27.07.2021, 12:15
Ogladamy teraz Olimpiadę w Japonii.Tam nie ma swirow spod znaku LGBT , Jest cesarz, jest tradycja, są światynie..tylko w przegranej Francji, Niemczech czy Holandii hoduja dziwaków.
trener jażombek
trener jażombek 27.07.2021, 22:23
A twój budyń, przywiezie 'wór medalików' z częstochowy!
zw-kowalski
zw-kowalski 27.07.2021, 15:22
As. W Japonii zamiast figurki Madonny noszą penisy. Co ty na to ?
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.07.2021, 16:15
Tobie jak zwykle wszystko kojarzy się z jednym. Ale mogę cię pocieszyć, że paranoja jest uleczalna. nawet w takiej Szwecji.
Jan
Jan 27.07.2021, 12:11
Za komuny dzieci, młodzież uczyła się. Co bylo propoaganda PRL to było, ale wiedze przyswajaliśmy i korzystamy do dzisiaj. Nie było rad ucznia czy atakowania nauczyciela przez rodzica, gdy dziecku kiepsko idzie w szkole. Nie wspomnę juz o propagowaniu dewiactwa typu homo. Bo jak mozna inaczej to nazwać. Nie ma naukowego potwierdzenia, ze ktos rodzi sie homo, to eksperymentowanie do tego prowadzi.A LGBT to przykrywka do :oderwania mlodych od rodziny, patriotriotyzmu
(tożsamosci narodowej) czy wreszcie tradycji w tym dla cżęsci Kościoła.
zw-kowalski
zw-kowalski 27.07.2021, 15:25
Jan. Bredzisz. Czy możesz kłamco i demagogu wskazać w Szwecji elektrownię węgiel kamienny lub brunatny ?
Jan
Jan 28.07.2021, 09:12
1.Czy nie jest prawda,jak pisalem, że Szwecja chlubiaca się jako kraj wytwarzajac energie zeroemisyjną, ostatniej zimy gdy zasypalo panele fotowotaiczne byla zmuszona kupowac "brudna energie" wytwarzana z wegla? A kupowala z Polski, Litwy lub Niemiec.
2.To ty mijasz sie z prawda piszac ze od dziesiatkow lat w Szwecji nie ma elektrowni opalanej wegle. Obecnie nie ma to fakt, ale ostatnie zamknieto calkiem niedawno bo w 2019 i 2020r.
3. Dodam jeszcze ze na problem z zaopatrzeniem w energie mialo wygaszenie 2 z 6 reaktorow jadrowych.Tak wiec Polska powinna sie uczyc na bledach inych a nie malpowac wszystkiego co robi Zachod.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.07.2021, 17:10
Chyba nie chcesz powiedzieć, że wszyscy w Szwecji "pedałują" i wytwarzają prąd z dynama, a w mieszkaniach mają do oświetlenia świece, łuczywa, znicze, lichtarze, kandelabry ...itp. wynalazki zgodne z duchem ekologizmu propagowanego jednak bezskutecznie przez zdziecinniałą pannicę Gretę Thunberg..
STOP dla lgbt!!!
STOP dla lgbt!!! 27.07.2021, 12:05
Dość dyktatury elgiebetowców!!! Nie może tak być, że ok. 1% społeczeństwa terroryzuje 99% ludzi. Czarnek ma rację!!! Stop seksualizacji dzieci!!!
Lgbt
Lgbt 27.07.2021, 22:16
W łeb sie ***
zw-kowalski
zw-kowalski 27.07.2021, 15:27
A jaki odsetek stanowią duchowni których utrzymuje państwo polskie ?
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.07.2021, 17:22
Dlaczego mieszkając w Szwecji martwisz się o budżet państwa polskiego? Co zrobiłeś dla Szwecji pomagając bezinteresownie islamskim uchodźcom w integracji z resztą białego społeczeństwa?
masakra
masakra 27.07.2021, 09:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zbigniew_rybak86719
Brawo! 27.07.2021, 09:13
Brawo , można dyskutować na temat poglądów, ale nikt nie odmówi tej młodzieży odwagi w prezentowaniu własnych poglądów. Myślę, że agresję względem tych młodych ludzi prezentują te osoby, które nigdy nie miały odwagi iść pod prąd, żeby zachować godność lub obronić wspólne wartości.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.07.2021, 10:19
Równie dobrze i odważnie młodzież współczesna mogłaby w ramach protestu przeciwko "niedemokratycznym" rządom PiS-u zrezygnować z: korzystania ze smartfonów, zaprzestania używania wulgaryzmów, zaprzestania ćpania, nadużywania alkoholu, zrezygnowania z tatuowania i kolczykowania ...
zw-kowalski
zw-kowalski 27.07.2021, 15:28
Jezus do Jerozolimy wjeżdżał na ośle. To samo mogą teraz robić duchowni
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.07.2021, 16:21
Od kiedy jest z ciebie taki wybitny teolog i biblista? Może zacznij pisać naukowe artykuły do ... Tygodnika Powszechnego? Właśnie zwolniło się tam stanowisko zastępcy redaktora naczelnego ks. Adama Bonieckiego
Jan
Jan 27.07.2021, 12:00
Swietna riposta,gratuluję
Brzcenne
Brzcenne 27.07.2021, 23:30
Gabryś gratuluję sobie?!
dr Lewatywa
dr Lewatywa 27.07.2021, 10:48
Widzę że zażyłeś w końcu lekarstwa gabryś. Ale sam zobacz ile twoich chamskich wpisów zostało zablokowanych.
Lex
Lex 27.07.2021, 14:46
dr anus z nieodłącznym fallusem ujada.
Zbok i dewiant
Zbok i dewiant 27.07.2021, 08:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

1234
1234 27.07.2021, 08:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gile żrę i to jest też norma
Gile żrę i to jest też norma 27.07.2021, 08:15

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kocham gile i tyle
Kocham gile i tyle 27.07.2021, 08:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mózgi zryte wasze
Mózgi zryte wasze 27.07.2021, 08:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Donalt
Donalt 27.07.2021, 08:05