Królowa jest tylko jedna - to Ada Gąsior

  • 26.07.2021, 09:31
  • ws
Królowa jest tylko jedna - to Ada Gąsior
Adrianna Gąsior podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 wygrała dwie sprinterskie konkurencje - 100 i 200 metrów.

Adrianna Gąsior podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 rozegranych w Suwałkach wygrała dwie sprinterskie konkurencje na 100 i 200 metrów.

- Ada zrobiła to w stylu, w którym zadziwiła wielu znawców i sympatyków tej dyscypliny. Już w eliminacjach biegu na 100 m uzyskała najlepszy wynik w stawce zawodniczek, bijąc rekord życiowy – 11,55 sek. Należy dodać, że spośród trzech serii eliminacyjnych, tylko w tej wiatr nie pomagał zawodniczkom i sensacja wisiała w powietrzu. W finale miała najlepszy czas reakcji i zwyciężyła, prowadząc od startu do mety i uzyskując kolejną życiówkę – 11,47 sek. To szósty wynik w krajowym rankingu i można śmiało mówić, że gdyby taką dyspozycję Ada miała miesiąc temu, to poważnie byłaby brana do reprezentacyjnej sztafety 4 x 100m na Igrzyska w Tokio (pojechało 6 zawodniczek, w tym 2 ze słabszymi wynikami) - opowiada portalowi olesnica24.com trener Paweł Olszański.

Dopełnieniem szczęścia było zwycięstwo następnego dnia w biegu na 200 m, która to konkurencja nigdy nie była domeną twardogórzanki. Miała 5. wynik wśród startujących, biegnąc pod wiatr (-1,9). Dla niewysokiej i lekkiej zawodniczki to był kolejny rewelacyjny dzień. Zwyciężyła, bijąc jako nieliczna w stawce rekord życiowy – 24,00 sek.

Jeszcze w zeszłym roku Ada cieszyła się po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów na 100 m, a dzisiaj wygrywa ze starszymi koleżankami (nie skończyła jeszcze 20 lat) w kategorii do lat 23. Wychowanka Echa Twardogóra (trener Paweł Olszański), obecnie AZS AWF Wrocław (trener William Rostek), mieszkanki Dąbrowy w gminie Twardogóra, to przykład pięknie rozwijającej się kariery sportowej, która z ogromną determinacją marzy i pracuje, aby pojechać na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – 2024.

- Na co dzień Adę, jak i wielu innych naszych lekkoatletów, można obserwować, jak trenują na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Wrocławskiej twardogórskiego GOSiR-u. Zapraszamy wszystkich chętnych nie tylko do zaglądania, ale również na bezpłatne zajęcia prowadzone dla dzieci i młodzieży codziennie w klubie Echo Twardogóra - zachęca Paweł Olszański.

ws

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe