1 sierpnia w Oleśnicy upamiętnimy Powstanie Warszawskie

  • 26.07.2021, 09:21
  • OAI
1 sierpnia w Oleśnicy upamiętnimy Powstanie Warszawskie
Godzina "W" - 1 sierpnia 2021 roku.
"Już za tydzień w 77. rocznicę godziny "W" w całej Polsce zawyją syreny alarmowe i zostanie nadany ciągły sygnał, który będzie trwać równą minutę. W wielu miastach Polacy zatrzymają się by symboliczną minutą ciszy oddać hołdu poległym Powstańcom.
Jak co roku 1 sierpnia o godzinie 17.00 zapraszamy oleśniczan pod mural "Pamiętamy 44" przy rondzie Żołnierzy Wyklętych, aby wspólnie oddać cześć pamięci bohaterom Powstania Warszawskiego.
 
To od nas zależy czy ich walka miała sens..." - poinformowała grupa "Oleśniccy Patrioci".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr Evil
dr Evil 27.07.2021, 07:02
Uwielbiam ten S/M bogo-ojczyźniany!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.07.2021, 17:43
Pod muralem w sąsiedztwie wielkich banerów reklamowych. Toż to ubliża i znieważa pamięć bohaterów.
Q
Q 26.07.2021, 22:58
Walczyli na ulicach nie patrzyli na reklamy. Część i chwała bohaterom 🇵🇱
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.07.2021, 00:10
Warszawiacy tak. Nie bali się, nie wstydzili się tak jak Ty. I dlatego nie jest godnym upamiętniać ich zryw powstańczy przed wielkimi banerami reklamowymi. Można zadać pytanie: czy Paweł Bielański ma, albo miał jakieś powiązania z właścicielami tych banerów? Czyni im wielką bezpłatną promocję.
yes
yes 26.07.2021, 18:11
nie tobie nierobie to oceniać
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.07.2021, 00:13
Napisał tchórz, anonim, czyli nikt - bezpodmiotowiec, który niczego nie dokonał i dlatego pluje z nory anonimowości. I taki ma czelność stanąć, by święcić pamięć tych, którzy byli totalnym przeciwieństwem jego! Ten nawet tego nie zrozumie.
zw-kowalski
zw-kowalski 26.07.2021, 16:32
Dowódcy Powstania mają na rekach krew ok 200 tys. cywilnych mieszkańców Warszawy. Całkowite jej zniszczenie oraz wyprowadzenie z Warszawy wszystkich jej mieszkańców. Więcej takich zdarzeń.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.07.2021, 00:15
Po przeczytaniu powyższego można napisać jedno: zamilcz Ty, który wstydzisz się polskości, który wyparłeś się ziemi ojczystej, który drwisz z Polaków i Polski.
Czy nie wiedziałeś?
Czy nie wiedziałeś? 26.07.2021, 22:47
Zw, a krew ilu Polaków mają Szwedzi na sumieniu? Tak dumny jesteś teraz ze Szwecji? Wiedziałeś , że przed najazdem w XVII wieku Szwecja w porównaniu do Polski to był zaścianek, zacofany kraj z nikłą kulturą, mocno zacofany?
tak
tak 26.07.2021, 18:10
ty masz krew swojej rodziny na rękach popaprańcu
!
! 26.07.2021, 15:57
Brawo Bielański, brawo patrioci !!!
...
... 26.07.2021, 14:54
Pójdźmy wszyscy pod pomnik pruskich jegrów i milicjantów - złóżmy hołd Powstańcom Warszawy.
Dziedzic Pruski
Dziedzic Pruski 26.07.2021, 18:23
..... a później pod pomnik ZBoWiD-owców.
Brawo
Brawo 26.07.2021, 10:13
Cześć ich pamięci. Dziękuję organizatorom. O bohaterach należy pamiętać.

Pozostałe