Kosmiczne dźwięki Łukasza Lulka w Oleśnicy

  • 24.07.2021, 18:54
  • kad
Kosmiczne dźwięki Łukasza Lulka w Oleśnicy foto: Krzysztof Dziedzic
Scenerią koncertu był kościół św. Jerzego.

Koncert Łukasza Lulka "Cosmic sounds" był finalnym punktem "Kosmicznego Pikniku z Lemem" - imprezy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

W kościele św. Jerzego zabrzmiały misy kryształowe, gong, kamertony, dzwonki koshi oraz inne rzadkie instrumenty o zastosowaniu relaksacyjno-terapeutycznym. 

Łukasz Lulek to producent, reżyser dźwięku, kompozytor, sound designer. Na polu muzycznym aktywny od końca lat 90., kiedy zaczął współtworzyć rodzącą się wówczas wrocławską scenę hip-hop. Otwarty na dźwiękową różnorodność, na co dzień współpracuje z przedstawicielami różnych środowisk muzycznych. W kompozycjach chętnie doprowadza do mariażu między technikami samplingu i żywymi instrumentami. Łowca sampli i ukrytych znaczeń na płytach winylowych. Zainteresowany terapeutycznym wpływem dźwięku na ciało, umysł i duszę. Praktykuje grę na gongu, misach kryształowych i bębnie szamańskim. Współpracował m.in. z Igor Boxx i Marcin Cichy (Skalpel), Magiera, O.S.T.R., K.A.S.T.A., Agim Dżeljilji, White House Records, kIRk, Olgierd Dokalski, Vojto Monteur, Tymon, Roszja, Kut-O, Metro, Joanna Kwaśnik, Elektronez, Kurnat (Tumbao), S'malec (Radical News), Variete, Miastospółka.
Wybrane produkcje:
2016 - Liście - Lulek, Magiera (LP, Queen Size Records)
2008 - Roszja Lu - Przez Ścianę (CD, LP, 9'Moves)
2006 - Lu - Night Moves (CD, Blend Records/Rockers Publishing)
2002 - Sfond Sqnksa - Obawa Przed Potem (CD, CC, Blend Records)
2000 - Magiera Lulek - 2071 (CD, CC, Blend Records)

"Wyciszenie, regeneracja, spowolnienie częstotliwości fal mózgowych, redukcja napięć mięśniowych to tylko niektóre korzyści płynące z masażu dźwiękiem. Zachęcamy do podjęcia próby odpuszczenia codziennych trosk i zanurzenia się we własnym wnętrzu, w którym życzymy wszystkim, aby zagościł kosmos - w przeciwieństwie chaosu" - tak reklamowali oleśnicki koncert organizatorzy. Jego uczestnicy mogli zrelaksować się na przygotowanych dla nich leżakach.

kad

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 29.07.2021, 09:29
Brawo Łukasz ! Brawo Dorotka !
Syriusz
Syriusz 26.07.2021, 13:59
Świetny koncert! Kosmiczna moc.

Pozostałe