Kolarz z Izraela wygrał Visegrad 4 Bicycle Race Oleśnica - Długołęka

  • 19.07.2021, 09:20
  • OAI
Kolarz z Izraela wygrał Visegrad 4 Bicycle Race Oleśnica - Długołęka Anna Baran | DZKol.pl
Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski, był czwarty. A zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team

W niedzielę, 18 lipca, z Oleśnicy do mety w Długołęce wystartował Visegrad 4 Bicycle Race-Grand Prix Polski, międzynarodowy wyścig kolarski. Rozegrany na dystansie 147 km, przyciągnął nie tylko zawodowych kolarzy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Izraela, ale także kibiców. 

Płaska, szybka, ale i wietrzna trasa wyścigu poprowadzona została przez miejscowości Bystre i Ligota Wielka, by ulicą Południową wrócić do Oleśnicy, a następnie wyjechać z niej ulicą Ludwikowską. W sumie liczącą 13,4 km rundę kolarze pokonali 9-krotnie, by następnie przez Piszkawę, Mydlice, Raków i Piecowice dojechać do mety w Długołęce.

Pokonanie dystansu 147 km zajęło zwycięzcy, Itamarowi Einhornowi z Israel Cycling Federation, 3 godziny i 11 minut, co daje średnią prędkość blisko 46 km/h. Drugi był Alois Kaňkovský z Elkov Kasper Czech Cycling Team, a podium dopełnił Matteo Pongiluppi reprezentujący barwy Gallina Ecotek Colosio.

Najlepszy z Polaków, Jakub Kaczmarek z teamu Mazowsze Serce Polski był czwarty. Paweł Franczak (Voster ATS Team) uplasował się na 7. pozycji, a pierwszą dziesiątkę zamknął Piotr Mierzyński podopieczny trenera Bolesława Bałda z dolnośląskiej ekipy TC Chrobry SCOTT Głogów.

Polska edycja zamknęła tegoroczny cykl Visegrad 4 Bicycle Race – czterech wyścigów rozgrywanych od ośmiu lat w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Koszulki najlepszych zawodników z poszczególnych państw w polskim wyścigi założyli: Węgier Márton Solymosi, Słowak Tobias Vančo, Czech Alois Kaňkovský i Polak Jakub Kaczmarek.

Zwycięzcą całej tegorocznej serii został Adam Ťoupalík, zawodnik Elkov Kasper Czech Cycling Team. Kolarzy dekorowali zastępca wójta Gminy Długołęka Joanna Adamek i prezes DZKol Rafał Jurkowlaniec.

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe