NASZ NEWS: Ruszył audyt w Atolu. Kto go przeprowadza?

  • 16.07.2021, 15:06
  • rpr
NASZ NEWS: Ruszył audyt w Atolu. Kto go przeprowadza?
Kim jest audytor? To osoba na co dzień zatrudniona w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

Jak poinformowała portal olesnica24.com Marzena Graczyk, do zbadania sytuacji w Atolu, "nie powołano komisji do przeprowadzenia audytu. W ramach właścicielskich czynności nadzorczych zlecono go audytorowi zatrudnionemu przez Urząd Miasta w Oleśnicy - Panu Mariuszowi Więchowi".

Mariusz Więch jest pracownikiem Urzędu Miasta Oleśnicy. Kierowniczka Sekcji Komunikacji Społecznej informowała, że burmistrz "podjął decyzję o natychmiastowym przeprowadzeniu niezależnego audytu i zbadaniu sprawy" (źródło: mojaolesnica.pl). To pokłosie artykułu "Panoramy Oleśnickiej" pt. "Szantażowani i zastraszani".

Audyt rozpoczął się 12 lipca. Potrwa maksymalnie do II połowy sierpnia. Raport z audytu będzie jawny.

Nie uwzględniono wniosku klubów Oleśnica Razem i Koalicji Obywatelskiej o dopuszczeniu radnych do udziału w czynnościach kontrolnych.

Rozmawialiśmy z kilkoma pracownikami Atola. O trwającym od 5 dni audycie dowiedzieli się od nas.

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kafar
Kafar 23.07.2021, 13:32
Dlaczego ulanego adaśka jeszcze nikt nie sklepał?!
Bożena
Bożena 23.07.2021, 12:01
Ja również pracowałam z tym panem. Poznałam jego metody "zarządzania ".Można przebaczyć ,ale nie zapomnieć. Trauma pozostała na długi okres.
pracownik
pracownik 21.07.2021, 13:50
Hrehorowiczem jest znany z twardej ręki i nękania psychicznie pracowników! był moim szefem w Sycowie i musiałam się później leczyć przez tego tyrana...A Pawlaczyk to jego kolega Sycowa i jeden kryje drugiego
.
Aga
Aga Dzisiaj, 17:41
Teraz to w Sycowie bezmobbingowo. Maniak też palcem nie kiwnoł, jak trzeba było coś zdecydować.
Mam
Mam 19.07.2021, 21:53
Pani Graczyk? Jeszcze? No cóż...
zbigniew_rybak86719
Kucharz 19.07.2021, 18:51
Czego można spodziewać się po kotlecie ? Tylko grillowania.
px
px 18.07.2021, 22:21
Hmmm...Szybko się okaże ,że pan Więch , nic nie wywięcha , a skoro nie będzie miał więchu , o wiadomo co ma....
zw-kowalski
zw-kowalski 18.07.2021, 21:28
Takie podejście Hrehorowicza i Bronsia to zasługa patologii w sądach. Ponieważ Panorama unika jak ognia podania wartości przedmiotu sporu Rybak Ratusz wystąpiłem do UM z zapytaniem o WPS. Niejaki pawlaczyk napisał , że sprawy pracownicze nie należą do informacji jawnej. Ponieważ z autopsji wiem jaki element pracuje w urzędach wystąpiłem z odpowiednim zapytaniem do sądu. Sąd wskazał mi dodatkową sprawę pracowniczą gdzie pozwanym jest ZBK. IV P 300/18. Sprawa toczy się już trzy lata. Dlatego przy takiej patologii w sądach Hrehorowicz i Brons mogą się zachowywać jak wszyscy widzicie. W Szwecji to sądowi zajęłoby do miesiąca. To co sędzia w Szwecji robi w dzień w Polsce potrzeba miesiąca lub kilku.
zbigniew_rybak86719
ale wstyd 18.07.2021, 20:41
Starszy Pan, w wielu kręgach nazywany kotletem , nie ogarnia problemu. On jest cudowny, a ludzie - to nie ludzie do wilki
(Nie)zależny
(Nie)zależny 17.07.2021, 09:49
To bardzo symptomatyczne, w jaki sposób pan burmistrz Jan Bronś rozumie słowo "niezależny".
Holistycznie
Holistycznie 17.07.2021, 12:36
Że od niego nic nie zależy !!!!!!!
marek
marek 17.07.2021, 09:03
Każdy pracownik Atola, który będzie rozmawiał z "audytorem" i będzie krytykował - zostanie zwolniony. Konkluzja audytu - bezpodstawna napaść na dyr. Atola. Sprawa do prokuratora. W mieście rządzonym autokratycznie jest to norma. Czy semafory mają chociaż nieco wstydu? Czy im wszystko jedno, że popierają jawne draństwo? Tylko ważne, aby leciała dieta?
M
M 17.07.2021, 08:01
Takim działaniem Bronś z Hrehorowiczem śmieje się pracownikom w twarz. Niespotykana arogancja.
..
.. 17.07.2021, 08:56
Bronś ma w d... wszystkich, do emerytury wytrzyma.
.
. 16.07.2021, 21:47
Gucio pozwolisz, że zwrócę Ci uwagę ,otóż 99% internautow wypowiadajacych się na tym forum glosowalo na Kołacińskiego, twoje przytyki , że sami jesteśmy sobie winni bo tak wybraliśmy są nieodpowiednie. Problem w tym, że sytuacja w Oleśnicy jest bardzo trudna, niezrozumiala, sitwa trzyma się mocno, ludzie zależni od układu napewno nie odstąpią swojego Idola na krok, wielu ludzi, którzy zrozumieli szkodliwość rządów Idola jest zniechęconych nas, rozumiejacych patologię sytuacji jest może 20-30 % mieszkanców, a reszta ma to głeboko w d. Bronś to wielki cwaniak, w tej kadencji poszedł na calość i dobrze wie, że za rok wielu Oleśniczan nie będzie pamietać, za co go tak bardzo ponownie znienawidzili, mając większość oleśnickich mediów za sobą, zrobi z Oleśnian idiotów. Bronś nie liczy sie z nikim i niczym.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.07.2021, 21:14
Kropka. Ale kiedyś Panorama tak holubila Bronsia jak teraz konkurencja. Nikt mi nie odpowiedział co wpłynęło na zmianę opcji przez panoramę ?
Sasiad
Sasiad 16.07.2021, 23:27
Gucio jako rezydent gminy ovik niech się zajmie ochrona maliny moroszki na terenie Szwecji. Życie w Polsce przerosło jego kompetencje.
dr Evil
dr Evil 16.07.2021, 21:51
Z tym 99% to pojechałeś po bandzie pisomatołku. Większości niestety na nikogo nie głosowała, bo olała...
f.k.
f.k. 16.07.2021, 21:24
Audytu niech dokona wasz 'dumbo'...i gitara!
.
. 16.07.2021, 21:18
Żenada i ciemnogród.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.07.2021, 20:36
Władza boi się ludzi. Pamiętacie walkę o dąb? Najpierw chcieli go wyciąć a póżniej całkowicie zmienili zdanie gdy zobaczyli mobilizację mieszkańców.
Pracownikom warto pomóc.
Oleśnica Razem, panowie Sarna i Siedlecki nie bądżmy obojętni na krzywdę ludzi.
serafin
serafin 16.07.2021, 20:32
to taki Nojman czyli kruk krukowi oka nie wydziobie
I
I 16.07.2021, 19:52
Bronś i jego gang Olsena. Ratuszowa sitwa na ludzi za idiotów
zbigniew_rybak86719
Socjalistyczny cyrk 16.07.2021, 19:32
Ten Pan, to znajomy skarbnik, robi co mu każą i bardzo się stara.....Dlaczego w zespole audytowym brakuje przedstawicieli, załogi, związków zawodowych itd. W tej sytuacji pracownicy powinni zwrócić się o pomoc do jakiegokolwiek ZZ.
Ja
Ja 16.07.2021, 19:13
Po co czekać do sierpnia ,jak i tak wiadomo jaki będzie raport, można już teraz go ogłosić ,a nie robić z ludzi, pracowników idiotów
sPOcony Janek