Platforma Obywatelska potępia internetowe wpisy wicedyrektor szpitala w Oleśnicy

  • 09.07.2021, 15:57
  • kad
Platforma Obywatelska potępia internetowe wpisy wicedyrektor szpitala… Paweł Leszczyłowski (z lewej) i Wojciech Paszkowski
Dwaj reprezentanci partii wygłosili oświadczenie przed szpitalem.

Wojciech Paszkowski i Paweł Leszczyłowski wygłosili przed szpitalem w Oleśnicy oświadczenie, w którym potępili wpisy na internetowym profilu Powiatowego Zespołu Szpitali. O sprawie wpisów pisaliśmy TUTAJ. Przyznała się do nich wicedyrektor Gizela Jagielska.

Oto oświadczenie Platformy Obywatelskiej: 

W XXI wieku nie może być zgody na mowę nienawiści. Żądamy reakcji ze strony dyrekcji szpitala i władz powiatu. Na oficjalnej stronie szpitala pojawiły się skandaliczne wpisy. Mowa m.in. o nazwaniu otyłych kobiet "wielorybami" i konieczności "zamknięcia lodówki". Osoba, która to zamieściła czuje odrazę do osób otyłych, określając ją jako "fatfobię". To klasyczny przykład mowy nienawiści i dyskryminacji ze względu na posiadane cechy. Żądamy od dyrekcji szpitala i władz powiatu stanowczej reakcji i surowego ukarania osoby odpowiedzialnej za te treści. Pragniemy zauważyć, że sprawą zainteresowały się już ogólnopolskie media, co stawia w bardzo złym świetle nie tylko autorkę tych skandalicznych sformułowań, ale cały zespół szpital. Tym bardziej więc sprawa wymaga pilnej interwencji.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bm
Bm 2 dni temu, 00:43
To kto ma teraz aportować?
Bobo
Bobo 22.07.2021, 17:21
Dobrze napisała. Ja dopowiem wiecej nie zadne plus size tylko otyle kobiety a takich w Oleśnicy rowiez mlosych jest multum.
;)
;) 21.07.2021, 20:17
Bronś im kazał czy tak sami z siebie wyskoczyli bo reprezentantami PO nie są napewno podobnie jak niejaki Pawłowski - tacy sobie szeregowi członkowie na bronsiowej smyczy ;)
zbigniew_rybak86719
Schizofrenia 20.07.2021, 19:02
Bronś jest w koalicji z PIS, która zdaniem Tuska działa przeciwko Polsce - to w jakiej partii są ci panowie?
Janek z PISU
Janek z PISU 18.07.2021, 17:06
Milicja też była obywatelska .....
karierowicz
karierowicz 15.07.2021, 16:45
a co na to Sarna ?
Olga
Olga 14.07.2021, 15:46
Czy to ta sama PO która kiedyś murem stała za ordynatorem Golachem?! On miał zwyczaj bezpośrednio do pacjentek mawiać "spasłaś się jak świnia" To ci sami ludzie krytykują panią Jagielską, że napisała, iż kobieta w ciąży powinna jeść dla dwoje a nie za dwoje?
Gucio
Gucio 12.07.2021, 06:35
"Prawdziwa cnota krytyki się nie boi." W Polsce , według niektórych kobiet, ciąża to choroba. Trzeba przytyć i dla dziecka stracić zęba.
zw kowalski
zw kowalski 12.07.2021, 21:07
zajdź w ciązje to pogadamy
zw-kowalski
zw-kowalski 18.07.2021, 17:16
To nie jest mój wpis z 21:07. Proszę o jego usunięcie.
Juzefina
Juzefina 12.07.2021, 01:07
A co w tym czasie zrobiły miejskie radne, lekarki. Pielegnairki Olesnica jest kobieta i inne?
comedy
comedy 11.07.2021, 21:25
Flip i Flap!
Polański
Polański 11.07.2021, 20:21
Co to? Kręcą u nas "Głupi i głupszy"?
ZaPanBrat
ZaPanBrat 11.07.2021, 13:39
Przeczytałem wypowiedź Pani Gizeli. W pełni się z Nią zgadzam. I polecam wszystkim "obrażonym" przeczytać jeszcze raz ten tekst ze zrozumieniem. Bo przeczytać i zrozumieć to już chyba jest wielką sztuką.
A co do tych panów...rada starszego człowieka...nie dorabianie ideologii i weźcie się do porządnej pracy.
Jagoda
Jagoda 12.07.2021, 01:08
Oho, mężczyzna objaśnia kobietom jak to jest nie przytyć w ciąży.... dziekujemy
Jan
Jan 10.07.2021, 21:59
A ja zgadzam sie z wypowiedzia p. wicedyrektor. Najpierw trzeba zamknac lodówkę bo robimy sie pokoleniem "wielorybow" a pozniej rozważać czy może sa inne przyczyny.tycia A wystapienia panow z PO to nawet nie komentuję.
Gosia
Gosia 09.07.2021, 19:51
Postawa tej "lekarki" jest skandaliczna i karygodna. Oby poniosła słuszne konsekwencje. Uraziła tysiące kobiet, którym nie jest obca trama w kontaktach ze służbą zdrowia. Właśnie dzięki takim osobom boimy się badać - i często kończy się to tragicznie. Trzeba być wybitnie złym człowiekiem, żeby się do tego przyczyniać.
As
As 16.07.2021, 12:36
Zawsze była trauma dziecino -mam za soba 3 operacje w tym jedna b. trudna.

Pozostałe